PDA

View Full Version : یه سواله ساده

babak1
جمعه 26 دی 1382, 10:45 صبح
سلام دوستان :
من چند تا فایله ocx دارم اگه بخواهم ازشون استفاده کنم باید چی کار کنم.

M-Gheibi
جمعه 26 دی 1382, 13:13 عصر
به منوی Project رفته گزینه Components را از انتهای منو انتخاب کنید (و یا از کلیدهای میانبر Ctrl + T استفاده کنید). در پنجره باز شده کنترل مورد نظر رو انتخاب کنید و در صورتی که در لیست وجود نداشت، دکمه Browse را کلیک کرده و فایل OCX خود را درون هارد پیدا کنید و سپس دکمه Open را کلیک نمایید. با کلیک روی دکمه OK به صفحه اصلی نرم افزار بر میگردید.
ToolBox را نگاه کنید. کنترل اضافه شده. حالا با دوبار کلیک روی آیکن کنترل، آن را به برنامه خود اضافه کرده و از آن استفاده کنید. :wink:
سوالی بود در خدمتم.

jannati
شنبه 27 دی 1382, 08:31 صبح
همان کارهایی که آقای غیبی گفتند انجام بدید.البته قبلش فایل ocxیا dllمورد نیاز را در فلدر سیستم دستگاهتون کپی کنید. :wink:

babak1
شنبه 27 دی 1382, 10:56 صبح
مرسی دوستان :wink:

کم حوصله
شنبه 27 دی 1382, 16:34 عصر
همان کارهایی که آقای غیبی گفتند انجام بدید.البته قبلش فایل ocxیا dllمورد نیاز را در فلدر سیستم دستگاهتون کپی کنید.

هیچ اجباری به این کار نیبست می تونه فایل های شما در هر درایوی یا هر پوشه ای باشه شما فقط کافی مسیر آن را مشخص کنی !!!! :)

Danial_Yousefi
یک شنبه 17 مهر 1384, 22:03 عصر
سلام وچاکر بچه ها وآقای غیبی
راه ساده تر
پایین کاپوننت های استاندارد کلیک راست کن برو Componentsبعد Browse رو بزن آدرس فایل رو بده ok,ok
...

ehsan_ansaripoor
یک شنبه 17 مهر 1384, 22:15 عصر
دوست عزیز البته این را هم مد نظر داشته باش که همه فایلهای OCX با ویژال بیسیک سازگار نیستند