PDA

View Full Version : dbnetlib connectionread (wrapperread()). general network error

SepidehZ
سه شنبه 08 اردیبهشت 1394, 21:02 عصر
برنامه ای باvb6 دارم که پایگاه داده ام روی Sql2000 هست.معمولا هرگاه در روز برای اولین بار وارد یک فرم خاصی ازبرنامه ام میشم و اون رو اجرا میکنم خظای زیر رو میدهد
dbnetlib connectionread (wrapperread()). general network error
هروقت مثلا چندرکورد در پایگاه داده وارد شد دیگه برنامه کار میکند و هیچ خطایی نمی دهد
Service pack2 , windows 2003

در ضمن تو اون فرم از یک Function استفاده میکنم که فکر میکنم سر اون تابع خطا میده ولی ناچار به استفاده از تابع در دستور Select هستم

((CREATE FUNCTION dbo.Fn_Exist_TstCntrl(@PatNo Bigint,@Date char(8
RETURNS int AS
BEGIN
---تست کنترل داشته باشد یا تست کنترلش برگشت شده باشد/*set @Rsp=isnull((select (select case when exists (select q_patno from quefile
'where q_date=@Date and q_type='Q
and q_patno=@PatNo

union
select a_patno as q_patno from amar_delete
'where a_date=@Date and a_type='Q
and a_patno=@PatNo

(
0 then 1 else
( end ) as dd),0(Rsp@)return
end

واقعآ نمبدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی ام کنید.لطفا پستم را حذف نکنید چون واقعا کارم گیر کرده

SabaSabouhi
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 08:23 صبح
برنامه ای باvb6 دارم که پایگاه داده ام روی Sql2000 هست.معمولا هرگاه در روز برای اولین بار وارد یک فرم خاصی ازبرنامه ام میشم و اون رو اجرا میکنم خظای زیر رو میدهد
هروقت مثلا چندرکورد در پایگاه داده وارد شد دیگه برنامه کار میکند و هیچ خطایی نمی دهد
Service pack2 , windows 2003

در ضمن تو اون فرم از یک Function استفاده میکنم که فکر میکنم سر اون تابع خطا میده ولی ناچار به استفاده از تابع در دستور Select هستم

((CREATE FUNCTION dbo.Fn_Exist_TstCntrl(@PatNo Bigint,@Date char(8
RETURNS int AS
BEGIN
---تست کنترل داشته باشد یا تست کنترلش برگشت شده باشد/*set @Rsp=isnull((select (select case when exists (select q_patno from quefile
'where q_date=@Date and q_type='Q
and q_patno=@PatNo

union
select a_patno as q_patno from amar_delete
'where a_date=@Date and a_type='Q
and a_patno=@PatNo

(
0 then 1 else
( end ) as dd),0(Rsp@)return
end

واقعآ نمبدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی ام کنید.لطفا پستم را حذف نکنید چون واقعا کارم گیر کرده

سلام
راستش متوجه مشکل نشدم، اما چیز دیگه‌ای می‌خوام بگم. امیدوارم برای پشتیبانی این سیستم پول خوبی بگیری.
در غیر این صورت ارزش پشتیبانی نداره.
به احتمال خیلی زیاد ویندوز هم باید XP باشه.
نه ویندوز XP و نه VB6 و نه Sql Server 2000 هیچ‌کدوم از طرف مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شن.
هزینه‌ی پشتیبانی این سیستم‌ها خیلی بالا هست.
مشتری رو متقاعد کن که سیستم و نرم‌افزار رو ارتقاء بده. ممکن هست مشکل امروزت رو بتونی راحت حل کنی
اما باز مشکلاتی به وجود خواهد آمد که ممکنه دیگه به راحتی حل شدنی نباشه.

صبا صبوحی

pezhvakco
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 09:06 صبح
شاید این خطا به برقرار نشدن ارتباط با پایگاه داده مربوط بشه.

اگه برنامه برپایه شبکه کار میکنه بهتر ابتدا برقراری شبکه و سپس برقراری ارتباط با پایگاه داده پیش از انجام دستورهای اون رو بررسی کنید .