PDA

View Full Version : دکمه و Focus

n_flower
سه شنبه 20 تیر 1385, 13:12 عصر
من میخوام وقتی روی تکس باکس کلیک میکنم دکمه ای visibelash=true شود و وقتی جای دیگر False شود .این کار را در gotfocus , lostfocus دکمه انجام دادم درست هم کار میکند ولی دیگر نمیتوانم روی دکمه کلیک کنم چون به محض کلیک, دکمه False میشود.پس در کجا باید این کد را بنویسم؟

حامد مصافی
سه شنبه 20 تیر 1385, 15:19 عصر
در رویداد lostfocus دکمه

روح اله معینی زاده
چهارشنبه 21 تیر 1385, 06:46 صبح
سلام
اصلاً چرا می خوای دکمه دیده بشه یا نشه؟

اول باید این مسأله حل بشه و بعد راه‌کارهای بعدی داده بشه.

مثلاً شاید شما بخوای بگی که اگه جعبه متن من پر بود کلید دیده بشه و اگه خالی بود دیده نشه. خوب راه‌حل های بهتری هم ممکنه وجود داشته. مثل این که در همون روال‌هایی که در بالا گفتی، یه شرط بذاری و اون هم این باشه که اگه جعبه متن خالی نبود کلید دیده بشه و اگه خالی بود دیده نشه و از این قبیل شروط.

اگه دوست داری مسأله رو بیشتر باز کن.

با احترام- خدانگهدار

n_flower
چهارشنبه 21 تیر 1385, 08:29 صبح
اون دکمه برای این که هر وقت روی اون تکس باکس رفت و دکمه را دید بتواند روی آن کلیک کند تا کیبوردی که من طراحی کردم را استفاده کند. (در کامپیوترهای TOAch screen ) چون کاربر کیبوردی ندارد.اگر همیشه دکمه های کوچکی که کنار تکس باکس قرار دادم وجود داشته باشند خیلی زیاد و بد میشوند.میخواهم وقتی روی تکس باکس رفت دیده شود تا اگر خواست از آن استفاده کند و اگر نخواست تایپ کند و در صورتی که روی تکس باکس نبود اصلا دیده نشود

leilav_1984
چهارشنبه 11 مرداد 1385, 14:29 عصر
اون دکمه برای این که هر وقت روی اون تکس باکس رفت و دکمه را دید بتواند روی آن کلیک کند تا کیبوردی که من طراحی کردم را استفاده کند. (در کامپیوترهای TOAch screen ) چون کاربر کیبوردی ندارد.اگر همیشه دکمه های کوچکی که کنار تکس باکس قرار دادم وجود داشته باشند خیلی زیاد و بد میشوند.میخواهم وقتی روی تکس باکس رفت دیده شود تا اگر خواست از آن استفاده کند و اگر نخواست تایپ کند و در صورتی که روی تکس باکس نبود اصلا دیده نشود

از TextBox_KeyPress استفاده کن
موقع LostFocus هم دوباره Invisible کن