PDA

View Full Version : سوال: شماره فاکتور در گریدویو

titipop1
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 12:39 عصر
دورود بر دوستان
عزیزان یه گریدویو دارم که به هر نفر یه کد اتومات میده در واقع با ثبت هر رکورد یه کد هم به اون( به ترتیب ) اختصاص میده حالا میخوام همینطور که موقع ثبت یه کد میده موقع حذف یه کد کم کنه
البته ااین کار رو کردم ولی با حذف یک رکورد از بین چند رکورد موقع ثبت مجدد یک رکورد جدید شماره کد درون تکست باکس با بعضی از شماره کد های درون گریدویو تکراری میشه و ارور میده
لطفا راهنمایی کنید

god of war
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 15:24 عصر
متوجه نشدم سوالتو .....

hyperboy
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 16:35 عصر
احتمالا اون کد که به صورت اتوماتیک ایجاد میشه کلید اصلی باشه و نمیتونه تکراری باشه!برا همین که یک رکورد رو که حذف میکنی دیگه شماره اون برای هیچ رکورد جدیدی ثبت نمیشه
با کد زیر میتونی شماره به ترتیب از 1 تا آخر به رکورد هات اضافه کنی البته این شماره ها در بانک اطلاعاتی ذخیره نمیشوند و فقط زمان نمایش گرید ویو ایجاد میشوند

<asp:TemplateField HeaderText="#">
<ItemTemplate>
<%# (Container.DataItemIndex+1).ToString() %>
</ItemTemplate>

</asp:TemplateField>

titipop1
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 20:33 عصر
احتمالا اون کد که به صورت اتوماتیک ایجاد میشه کلید اصلی باشه و نمیتونه تکراری باشه!برا همین که یک رکورد رو که حذف میکنی دیگه شماره اون برای هیچ رکورد جدیدی ثبت نمیشه
با کد زیر میتونی شماره به ترتیب از 1 تا آخر به رکورد هات اضافه کنی البته این شماره ها در بانک اطلاعاتی ذخیره نمیشوند و فقط زمان نمایش گرید ویو ایجاد میشوند

<asp:TemplateField HeaderText="#">
<ItemTemplate>
<%# (Container.DataItemIndex+1).ToString() %>
</ItemTemplate>

</asp:TemplateField>

بله دوست عزیز این شماره کلید هستش من جدولمو به دوتا گرید بایند کردم یکی در تب اضافه و دیگری در تب حذف کد تولید شده با توجه به تعداد سطرهای گرید میباشد
این تصاویر رو ببینید

reza_ali202000
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 01:06 صبح
شما برای بدست آوردن عدد جدید از دستور count استفاده میکنی و با 1 جمع میکنی.
به جای این کار از دستور زیر استفاده کن:
select top 1 id from tbl order by des
این دستور میاد اخرین رکورد رو میگیره و آیدی اون رو به شما نشون میده. حالا میتونی این آیدی رو با یک جمع کنی و هیچ مشکلی پیش نمیاد.