PDA

View Full Version : غیر منطقی بودن یک برنامه در پایتون

mehdi piton
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 13:22 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز ، چند وقتیه برنامه نویسی پایتون رو دارم یاد میگریم ، یک مسئله ای در برنامه پایتون واسه من غیر منطقیه اما داره درست کار میکنه !:متعجب:
برنامه ای است که کاراکتر ها رو از کاربر می خونه و تو خروجی میگه که چقدر اعداد و حروف داریم :

count=0
i=0
inp=input("لطفا عدد يا حروفي را وارد کنيد\t")
for char in inp:
if char >= "0" and char <='9':
count += 1
else :
i+=1
print ("count addad:",count,"\t","tedad horof:",i,"\n")

جالبه این char ما از نوع رشته نه int ، اونوقت پایتون از کجا میفهمه که کاراکتر از نوع رشته ای که داخل char ، مابین 0 تا 9 است؟مگه پایتون میتونه اعدادی رو که به صورت رشته ای ذخیره شدند رو به صورت عدد تشخیص بده ؟:متعجب:

n.nowroozi
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 06:54 صبح
'c' > 'b'
True

استرینگ هارو میتونی مقایسه کنی حتی به صورت حروف البته فقط حرف اول رو فکر کنم مقایسه میکنه

keyvan_n
سه شنبه 26 خرداد 1394, 15:47 عصر
دوست عزیز پایتون با رشته ها مانند لیستی از کاراکترها برخورد می کنه به همین خاطر شما می تونید از عملگر for بر روی رشته استفاده کنید.
همچنین در بسیاری از زبان های برنامه نویسی عملگر های بزرگتر و کوچکتر (>و<) برای مقایسه کاراکترها و رشته ها استفاده می شوند و رشته ها را بر اساس ترتیب حروف الفبا مقایسه می کنند. مثلاً عملیات مقایسه ای زیر همگی مقدار true بر می گردانند:

'a' < 'b'
'3' > '7'
'ali' < 'keyvan'
'0200' < '100'

danyalbursin
دوشنبه 08 تیر 1394, 03:14 صبح
سلام دوستان عزیز من برنامع نویس C++ و java هستم خواستم بدونم Python ارزش یاد گرفتن داره؟ اخه خیای اسمشو شنیدم خواسنم بدونم اگه واقعا خوبه اونم یاد بگیرم!

اگه منبع خوبی سراغ دارید معرفی کنید ممنون میشم و لطفا یه توضیح کلی راجبعه کتابخانه هاش بدین و بگین واسه چه کاری بدرد میخوره هر کدوم ممنون میشم.

و البته اینم بگین که کدوم کتابخانه هاش بهتره که زود سویچ کنم روش
ممنون میشم کمکم کنید و اگه سوالی داشته باشید درباره ++C و #C و Java میتونم با اندوخته های ناچیزم کمک کوچکی کنم بهتون

pbm_soy
جمعه 12 تیر 1394, 04:55 صبح
سلام دوستان عزیز من برنامع نویس C++ و java هستم خواستم بدونم Python ارزش یاد گرفتن داره؟ اخه خیای اسمشو شنیدم خواسنم بدونم اگه واقعا خوبه اونم یاد بگیرم!

اگه منبع خوبی سراغ دارید معرفی کنید ممنون میشم و لطفا یه توضیح کلی راجبعه کتابخانه هاش بدین و بگین واسه چه کاری بدرد میخوره هر کدوم ممنون میشم.

و البته اینم بگین که کدوم کتابخانه هاش بهتره که زود سویچ کنم روش
ممنون میشم کمکم کنید و اگه سوالی داشته باشید درباره ++C و #C و Java میتونم با اندوخته های ناچیزم کمک کوچکی کنم بهتون

در مورد خوب بودن پایتون سوال کردید! و همینطور پرسید کدوم کتابخانه هاش خوبن؟!
اولا اینا سوالاتی نیستند که یک برنامه نویس بپرسه حداقل دومیش!
دوما با یک سرچ ساده تو همین سایت در مورد خصوصیات و تواناییها و قابلیتهاش مطلب پیدا میکنید
سوما طبق معلومات و مفاهیم برنامه نویسی میدانیم که کتابخانه های یک زبان حاوی کلاسها و توابع و داده های مختلف برای کاربردهای مختلف میباشد یعنی هر کتابخانه کاربرد خاصی دارد و نمیتوان آنها را به خوب و بد تقییم بندی کرد!

در مورد زبان پایتون خیلی کوتاه بخوام بگم
زبان فوق العاده سادهه از لحاظ syntax دستورات و ساختار و قوانین کد نویسی میباشد
در واقع ساده گی و روانی زبان بیسیک را دارد قدیما به کسانی که برنامه نویسی میخواستن یییاادبگیرن میگفتن اول بیسیک یاد بگیریدد بعد زباتنهای دیگر مانند سی یا پاسکال را یاد بگیرید ولی در حال حاضر بجای بیسیک بیشتر پایتون را معرفی میکنند
مورد دیگر قدرت پایتون که فوق العاده قوی است و در برخی جهات انرا با زبان سی مقایسه میکنند ودر سرورها و نرم افزارهای بزرگ استفاده میشوند