PDA

View Full Version : سوال: باگ فرم ثبت نام بر روی لیست ها

ahmadrezabibi
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 16:29 عصر
سلام
قطعا عنوان خوبی برای تاپیک انتخاب نکردم. اما مشکل کوچیکی هست که خیلی ذهنم رو درگیر کرده

یه فرم ثبت نام هست که اطلاعات روی یک لیست ذخیره میشه. البته یک کلاس به علاوه دو تا پراپرتی هم تعریف کردم. تا روی هر خونه ی لیستم دو تا مخشصه بشینه.( اینم اضافه کنم که اصلا با بانک اطلاعاتی کار ندارم)

باگ این برنامه این هست که اخرین مرتبه ای که اطلاعات وارد شده روی همه ی خونه های لیست اثر میگذاره. مثلا نفر اول ثبت نام کرده و لاگین میکند.....نفر دوم ثبت نام کرده و لاگین میکند.... اما نفر اول که لاگین کرده اطلاعاتش حذف و اطلاعات نفر دوم برایش ذخیره میشود.... و یععنی کلا فقط یک نفر میتونه ریجیستر و لاگین کند
شاید نتونسته باشم منظورم رو خوب برسونم لطفا کمک کنید تا این پروژه ما حل شود

فایل پروژه اضافه شد. ویژوال استادیو 2013

hoseinharami
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 17:53 عصر
سلام
public static List<Pin> UserList = new List<Pin>();
public static Pin U = new Pin();

public void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
if (textBox2.Text == textBox3.Text)
{
U.User = textBox1.Text;
U.Password = textBox2.Text;
UserList.Add(U);
this.Close();
}
else
{
MessageBox.Show("Passwords are not matched");
}
}
اول بگم که خیلی بد کدت رو نوشتی و اصلا کاری که کردی خوب نیست
دوم اینکه مشکلت اینه که U رو به لیست اضافه می کنی و برای اکانت دوم دوباره U رو تغییر میدی برای اینکه اضافه اش کنی به خاطر همین اون U که بار اول اضافه کردی هم عوض میشه

برای حل مشکلت خط دوم رو به :
public Pin U = new Pin();

تغییر بده

fakhradin
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 19:28 عصر
با سلام
مشکل برنامه تون رو حل کردم و یه ورژن جدید از برنامه رو برای شما نوشتم که ضمیمه شد اما یک مورد توصیه موکد به شما دوست عزیز:
اصول برنامه نویسی رو سعی کنید از ابتدا با دقت یاد بگیرید و کدهاتون رو مرتب و خوانا بنویسید چون برنامه نویسی جدا از جنبه مالی می تونه برای شما هنر ، سرگرمی و باعث آرامشتون بشه

برنامه با Visual C# 2010 نوشته شده است

ahmadrezabibi
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 21:27 عصر
خیلی خیلی ممنون اقای فخردین........ عجب کدی زدین شما واقعا عالی بود...... من دانشجو هستم هنوز تمیز نوشتن رو بلد نیستم دمت گرمممممممم عالی بودددددددد.....

فقط اگر میشه یکم ساده تر بنویسید........... امکانش هست بگید پروژه من چه اشکالی داره؟ یه جاهایی از پروژه شمارو متوجه نشدم!!!