PDA

View Full Version : دانلود کنید::::::تقویم شمسی BPersianCalender با امکانات جدید.

Behnam6670
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 17:48 عصر
کامپوننت رو به ابزاراتون اضافه کنید.بعد از اضافه شدن درگ کنید و رو فرمتون بندازید

131123131142131143131144131145131146

دوتا فیلد داره که پر کاربرده.
Shamsi , Miladi

در ضمن رو کامپوننت کلیک راست کنید یکسری Shortcut هم داره که میتونید تاریخ رو انتخاب کنید.

خودتون هم بخواید میتونید از این متدها استفاده کنید مثلا میخواید موقع نمایش فرم بصورت پیش فرض تاریخ روز تو تکست باکس تاریخ درج بشه برا این کار میتونید از متد Today_Click(null,null )
استفاده کنید یا متدهای دیگه.

لایسنس:صلوات
:بوس:

sg.programmer
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 18:42 عصر
وقتی کامپوننت را میخوام اضافه کنم خطا میده و میگه هیچ کامپوننتی پیدا نمیشه تا اضافه بشه؟

systam
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 22:16 عصر
سلام
دوست عزیز واقعا کاره زیبا و کاربردی است
پیشنهاد میکنم که زمانی روی کنترل کلیک کردی کادر ی باز نشه لیستی زیر کنترل باز بشه بهتره

موفق باشید

Behnam6670
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 06:38 صبح
وقتی کامپوننت را میخوام اضافه کنم خطا میده و میگه هیچ کامپوننتی پیدا نمیشه تا اضافه بشه؟

نه نباید مشکلی پیش بیاد .الان این کامپوننت چند وقته داره استفاده میشه و کسی هم تا الان باهاش مکلی نداشته

silver189
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 14:24 عصر
سلام
آیا امکان این هست وقتی یک روز رو انتخاب می کنیم در تکست باکس نام روز هفته با فرمت مثلا " سه شنبه 22 اردبیهشت 94 " نمایش داده بشه؟

Behnam6670
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 15:32 عصر
تو این ورژن امکانش نیست ولی تو ورژن بعدی میزارم این امکان رو

systam
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 23:07 عصر
سلام
دوست عزیز زمانی کامپوننت رو به نوار ایزار اضافه میشه یکدیتا گریدویو وجود داره اون چیه
کنجکاو شدم

mthreat.info
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 23:30 عصر
سلام خدا قوت ، قشنگ هستش آفرین
معلوم هست که وقط براش گذاشتی ،
ولی آیا سرعت لود بالایی داره؟ اگر 5 تا شی از نوع همین کامپوننت به فرم اضافه بشه افت سرعت پیدا نمیکنه؟ یا جدا از هم هستن ؟
من نمونه های زیادی دیدم ولی کامپوننتی که تو لود افت نکنه و هر تعداد بسازی باهم ارتباط نداشته باشن و سرعت فرم لود تغییر نکنه و فارسی هم پشتیبانی کنه بگم یکی بود دروغ نگفتم

Behnam6670
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 06:39 صبح
دوست عزیز این کامپوننت از نوع کلاس TextBox هستش.شما به هر تعداد که رو یه فرمت میتونی تکست باکس داشته باشی ، به همون اندازه هم از این کامپوننت میتونی رو فرمت داشته باشی.همشون از هم مستقل کار میکنن.
در ضمن تو استفاده از کامپوننت حجم خیلی مهم هستش.شما میتونید حجم این کامپوننت رو هم بهش دقت کنید.
من خودم قبل از اینکه این کامپوننت رو بنویسم همیشه تو پروژه هام با تاریخ شمسی مشکل داشتم.تا اینکه تو شرکتمون قرار شد پروژه حضور غیاب رو کار کنم.برا همون این کامپوننت رو نوشتم.و تو پروژه های خیلی زیادی هم خودم هم دوستان استفاده کردن.
:لبخند:
موفق باشید

Behnam6670
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 06:42 صبح
سلام
دوست عزیز زمانی کامپوننت رو به نوار ایزار اضافه میشه یکدیتا گریدویو وجود داره اون چیه
کنجکاو شدم
شما وقتی روی تقویم رو ماه و سال کلیک میکنی،صفحه انتخاب ماه یا سال روی تقویم اصلی میاد مثل تقویم خود ویندوز میتونی بازه سال رو انتخاب کنی.این دیتا گرید همون دو تا صفحه است.البته این دیتا گرید ها کاربرد خاصی برا شما ندارند:قهقهه:

silver189
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 16:37 عصر
من هم از روی آموزشهای قبلی شما یکی مثل همین با دیزاین متفاوت کارکردم و روی یک فرم گزارش روزانه گزاشتم که حدود 90 نفر دارند باهاش کار می کنند و هیچ مشکلی نداشته .

NasimBamdad
جمعه 25 اردیبهشت 1394, 22:54 عصر
بهنام جان دستت درد نکنه . خیلی وقت بود دنبال کامپوننت خوب می گشتم که شما زحمت کشیدید

میگم داداش چه طوری میشه اول روز و آخرین روز از ماه قبل رو بدست بیاریم ؟

Behnam6670
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 06:45 صبح
بهنام جان دستت درد نکنه . خیلی وقت بود دنبال کامپوننت خوب می گشتم که شما زحمت کشیدید

میگم داداش چه طوری میشه اول روز و آخرین روز از ماه قبل رو بدست بیاریم ؟
منظورت تو این کامپوننته؟تو این کامپوننت شما اولین روز و اخرین روز ماه قبل رو نداری.ولی در حالت کلی شما خیلی راحت میتونی با دو خط کد این کار رو انجام بدی.خواستی بگو تا بهت بگم

NasimBamdad
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 09:00 صبح
منظورت تو این کامپوننته؟تو این کامپوننت شما اولین روز و اخرین روز ماه قبل رو نداری.ولی در حالت کلی شما خیلی راحت میتونی با دو خط کد این کار رو انجام بدی.خواستی بگو تا بهت بگم

متوجه هستم . البته این نیاز سفارشی من هست و قبل از هر چیزی از زحماتت تشکر می کنم .

بله فکر کنم طول رشته رو در یک متغیر بندازم و از مقدار ماه کم کنم تموم هست و مشکل حل میشه

Behnam6670
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 09:20 صبح
من برا اضافه کم کردن تاریخ از متد AddDay مربوط به تاریخ میلادی استفاده میکنم.البته با حفظ تاریخ شمسی معادل.خیلی راحت با مقدار دادن منفی و مثبت تاریخ قبل و بعد رو بدست بیارید.البته متد های AddMonth و AddYear هم هست میتونید استفاده کنید.

nedaei
شنبه 13 تیر 1394, 07:33 صبح
با سلام خدمت شما دوست عزیز و با تشکر از زحمات شما برای این کامپوننت زیبا و خوب
اگر امکان داره این کامپوننت را با فریم ورک 2.5 هم درست کنید

NasimBamdad
شنبه 13 تیر 1394, 16:15 عصر
سلام

خدایش کامپونت زیبایی هست و دمت گرم

یه سوالی . اگر بخوام تاریخ که در TextBox اش هست رو بگیرم چه باید کنم ؟

درواقع تاریخ انتخابی . چیزی که در حال حاضر در TextBox اش می باشد از چه باید استفاده کنم . من از .Shamsi استفاده می کنم درسته ؟

یه تابع نوشتم که میاد برای Box اول تاریخ اولین روز از ماه قبل و برای Box دوم هم آخرین روز از ماه قبل رو انتخاب می کنه
انگار نال داخلش هست و کار نمی کنه ( بر خلاف اینکه دارای مقدار هست مثلا 1394/01/05 )

و تا زمانی که دوباره خودم از تقویمش تاریخ مورد نظر رو انتخاب نکنم کار نمیده و خروجی مناسب رو برام نشون نمیده

NasimBamdad
یک شنبه 14 تیر 1394, 23:57 عصر
اللللللللووووووو

vb341
دوشنبه 15 تیر 1394, 00:38 صبح
با درود و تشکر از شما
زمانیکه dll رو به جعبه ابزار اضافه میکنم یک کنترل دیگه با نام smiO_DataGridView1 به جعبه ابزار اضافه میشه . میشه توضیح بدین کاربردش چیه ؟

Behnam6670
یک شنبه 21 تیر 1394, 06:57 صبح
با درود و تشکر از شما
زمانیکه dll رو به جعبه ابزار اضافه میکنم یک کنترل دیگه با نام smiO_DataGridView1 به جعبه ابزار اضافه میشه . میشه توضیح بدین کاربردش چیه ؟
وقتی رو ماه و یا سال کلیک میکنید مثل تقویم خود ویندوز یه لیستی باز میشه که به شما میتونید ماه مورد نظرتون یا سال مورد نظرتون رو از لیست انتخاب کنبد .اون لیست همون دیتا گرید هستش که تو کامپوننت استفاده شده
برای شما استفاده ای نداره:چشمک::چشمک::چشمک::چشمک: :چشمک::چشمک::چشمک:

NasimBamdad
یک شنبه 21 تیر 1394, 07:51 صبح
بهنام جان پست 17 رو نگاه می کنی؟

aria2006
دوشنبه 09 شهریور 1394, 18:36 عصر
سلام
من این کامپوننت کاربردی و زیبا رو اضافه کردم ولی متاسفانه در قسمت سال سه رقم اول رو نمایش نمیده... مثلا 1394/06/07 رو بصورت 4/06/07 نشون میده !!!!
از ویژوال استودیو 10 و سی شارپ استفاده میکنم...

hadimtn
دوشنبه 09 شهریور 1394, 19:06 عصر
سلام. بنده هم یه همچین کامپوننتی لازم داشتم؛ امتحانش میکنم؛
متدی داره که زمان رو هم برگردونه؟! یا برای ساعت باید از متدهای خوده #C استفاده کنیم؟!
احتمالاً باید داشته باشه، صرفاً جهت مطمئن شدن بود!؟

aliramazani
دوشنبه 09 شهریور 1394, 22:02 عصر
نمیشه کاری کرد این کامپوننتها طبق پوسته برنامه باشن؟
من از تلریک استفاده میکنم کلا تکس باکسهام یه شکل دیگن این یه شکل دیگه

aliramazani
دوشنبه 09 شهریور 1394, 23:37 عصر
چرا سال را دو رقمی نشون میده؟ مثلا میزنه 94 من میخوام به صورت 1394 نشون بده

elyas_delshadnbe
سه شنبه 10 شهریور 1394, 08:37 صبح
چرا سال را دو رقمی نشون میده؟ مثلا میزنه 94 من میخوام به صورت 1394 نشون بده

دوست عزیز اون مشکلی نداره.139 افتاده پشت آیکون.textAlign رو در properties روی right تنظیم کنید مشکل حل میشه و تاریخ کامل نشون داده میشه

134806

elyas_delshadnbe
سه شنبه 10 شهریور 1394, 08:37 صبح
واقعا دمت گرم کامپوننت بسیار عالی هستش واقغا به دردم خورد کارمو خیلی راه انداخت.مرسییییییییییییییی ییییییییییییییییی :تشویق::تشویق::تشویق::تشویق:: شویق::تشویق::تشویق::تشویق::ت ویق:

aliramazani
سه شنبه 10 شهریور 1394, 20:13 عصر
نمیشه کاری کرد این کامپوننتها طبق پوسته برنامه باشن؟
من از تلریک استفاده میکنم کلا تکس باکسهام یه شکل دیگن این یه شکل دیگه
برای این مورد راه حلی ندارین؟
مثلا من اگه بخوام توی تکس باکس تلریک تاریخ شمسی شما بیاد راهی هست؟

یه سوال دیگه: آیکن تاریخ را میشه عوض کرد؟
و اینکه جای پنجره تاریخ که وسط صفحه میاد را چطور؟

Behnam6670
دوشنبه 30 شهریور 1394, 10:29 صبح
سلام.باید بگم که متاسفانه اینی که شما گفتید امکانش نیست که داخل تکست باکس تلریک بیاد.

در ضمن دوستانی که با نحوه نمایش تاریخ داخل تکست باکس مشکل دارند همونطوری که دوست عزیزمون elyas_delshadnbe
زحمت کشیدن با تنظیم خاصیت RightToLeft به حالت Right درست میشه.

alireza4474
جمعه 10 مهر 1394, 19:20 عصر
:تشویق::تشویق::تشویق::تشویق:: شویق::تشویق::تشویق::تشویق::ت ویق::تشویق::تشویق:
سلام عالی و زیبا بود

فقط می خواستم خواهش بکنم اگه میشه یادمون بدی چجوری خودمون یه همچین چیزی بنویسیم

یا کتابی چیزی معرفی کنی ممنون

:تشویق::تشویق::تشویق::تشویق:: شویق::تشویق::تشویق::تشویق::ت ویق::تشویق::تشویق:

group45
شنبه 11 مهر 1394, 06:34 صبح
با سلام
با چه دات نتی کار کردید؟

ramintavakoli
شنبه 02 آبان 1394, 12:23 عصر
با سلام و خسته نباشید

من هنگامیکه از دیتا گرید داده را میخوانم و در کنترل تاریخ میگدارم نشان میدهد اما هنگامیکه روی آن کلیک میکنم این پیغام را میدهد لطفا راهنمایی فرمایید.

http://uupload.ir/files/eg7a_error_thumb.png (http://uupload.ir/viewer.php?file=eg7a_error.png)

Nightbat
سه شنبه 05 آبان 1394, 13:42 عصر
سلام و ممنون، اگه انتخاب ساعت هم اضافه کنی خیلی کاربردیتر میشه،
شاد باشی

mrsp1988
یک شنبه 15 آذر 1394, 15:11 عصر
سلام دوست عزیز من با استفاده از کد زیر میام 16 مدل مختلفی که کاربر تاریخ رو وارد میکنه به صورت یک فرمت خاص یعنی 0000/00/00 در میارم که کاربر راحتر باشه و من هم در تمام برنامه خود از یک فرمت خاص استفاده کنم اگر این رو به برنامه تقویم خود اضافه کنی به نظرم بعد نمیشه .

public string DateFormat(string Date)
{
string strD = "" ;
string strM = "";
string strY = "";
string strConvert = "";

strConvert = Date;
strConvert = strConvert.Replace("1", "0");
strConvert = strConvert.Replace("2", "0");
strConvert = strConvert.Replace("3", "0");
strConvert = strConvert.Replace("4", "0");
strConvert = strConvert.Replace("5", "0");
strConvert = strConvert.Replace("6", "0");
strConvert = strConvert.Replace("7", "0");
strConvert = strConvert.Replace("8", "0");
strConvert = strConvert.Replace("9", "0");
strConvert = strConvert.Replace("/", "/");
strConvert = strConvert.Replace("-", "/");
strConvert = strConvert.Replace(".", "/");

if (string.IsNullOrEmpty (strConvert))
{
return null;
}
switch (strConvert.ToString())
{
case "0":
strY = pdate(DateTime.Now).Substring(0, 4);
strM = pdate(DateTime.Now).Substring(5, 2);
strD = pdate(DateTime.Now).Substring(8, 2);
break;

case "0/0":
strM = Date.Substring(0, 1);
strD = Date.Substring(2, 1);
break;

case "0000":
strM = Date.Substring(0, 2);
strD = Date.Substring(2, 2);
break;

case "00/0":
strD = Date.Substring(3, 1);
break;

case "0/00":
strM = Date.Substring(0, 1);
strD = Date.Substring(2, 2);
break;

case "00/00":
strD = Date.Substring(3, 2);
break;

case "000000":
strY = Date.Substring(0, 2);
strM = Date.Substring(2, 2);
strD = Date.Substring(4, 2);
break;

case "00/0/0":
strM = Date.Substring(3, 1);
strD = Date.Substring(5, 1);
break;

case "00/00/0":
strM = Date.Substring(3, 2);
strD = Date.Substring(6, 1);
break;

case "00/0/00":
strM = Date.Substring(3, 1);
strD = Date.Substring(5, 2);
break;

case "00000000":
strY = Date.Substring(0, 4);
strM = Date.Substring(4, 2);
strD = Date.Substring(6, 2);
break;

case "0000/0/0":
strM = Date.Substring(5, 1);
strD = Date.Substring(7, 1);
break;

case "00/00/00":
strM = Date.Substring(3, 2);
strD = Date.Substring(6, 2);
break;

case "0000/00/0":
strM = Date.Substring(5, 2);
strD = Date.Substring(8, 1);
break;

case "0000/0/00":
strM = Date.Substring(5, 1);
strD = Date.Substring(7, 2);
break;

case "0000/00/00":
strM = Date.Substring(5, 2);
strD = Date.Substring(8, 2);
break;

default:
strY ="0000";
strM = "00";
strD = "00";
break;
}

if (strY.Length == 2)
{
strY = pdate(DateTime.Now).Substring(0, 2) + strY;
}
if (strM.Length == 1)
{
strM = "0" + strM;
}
if (strD.Length == 1)
{
strD = "0" + strD;
}

strConvert = strY + "/" + strM + "/" + strD;

if ((Convert.ToInt32(strM.ToString()) >= 13 || Convert.ToInt32(strM.ToString()) <= 0))// || (iDay >= 32 || iDay <= 0) || (iYear < 1200 || iYear > 1500))
{
return null;
}
if ((Convert.ToInt32(strD.ToString()) >= 32 || Convert.ToInt32(strD.ToString()) <= 0))// || (iDay >= 32 || iDay <= 0) || (iYear < 1200 || iYear > 1500))
{
return null;
}
if ((Convert.ToInt32(strM.ToString()) >= 7 && Convert.ToInt32(strM.ToString()) <= 11) && (Convert.ToInt32(strD.ToString()) >= 31))// || (iDay >= 32 || iDay <= 0) || (iYear < 1200 || iYear > 1500))
{
return null;
}
if (((Convert.ToInt32(strY.ToString())+1) % 4 != 0) && (Convert.ToInt32(strM.ToString()) == 12) && (Convert.ToInt32(strD.ToString()) >= 30))// || (iDay >= 32 || iDay <= 0) || (iYear < 1200 || iYear > 1500))
{
return null;
}
else
{
return strConvert;
}

}

Vidico
یک شنبه 15 آذر 1394, 15:26 عصر
فدات داداش، یه کاری کنید بشه از ببین چند تا اسکین یکیش رو انتخاب کرد

elyasnew
شنبه 26 دی 1394, 09:41 صبح
سلام
آیا امکان این هست وقتی یک روز رو انتخاب می کنیم در تکست باکس نام روز هفته با فرمت مثلا " سه شنبه 22 اردبیهشت 94 " نمایش داده بشه؟

منم به این قابلیت خیلی نیاز دارم، میشه اضافش کنید؟

NASA_soft
سه شنبه 27 بهمن 1394, 17:17 عصر
Could not load file or assembly 'BPersianCalender, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null' or one of its dependencies. An attempt was made to load a program with an incorrect format.

وقتی فرم لود میشه این خطا رو میده.

qartallar
چهارشنبه 25 فروردین 1395, 09:59 صبح
با سلام و خسته نباشید
من نیاز دارم که تاریخ شمسی رو از کامپوننت بگیرم، تبدیل به میلادی بکنم طوریکه بشه در نوع داده date time پایگاه SQL Server ذخیره اش کنم
و اینکه از پایگاه داده که تاریخ میلادی رو خوندم بتونم اون رو به تاریخ شمسی تبدیل کنم و روی کامپوننت نشون بدم یعنی کامپوننت تاریخش عوض بشه نه اینکه فقط متن Text Box عوض بشه
اگر لطف کنین و یک نمونه کد برای راهنمایی بذارین خیلی ممنون می شم.

mehrank65
سه شنبه 25 خرداد 1395, 15:18 عصر
سلام
اول از همه حیلی ممنون بابت تاریخ شمسی فقط یک سوال من از Enttyy frame work 4 استفاده می کنم زمانی که می خواهم از این استفاده کنم خطای زیر را می دهد

An unhandled exception of type 'System.BadImageFormatException' occurred in WindowsFormsApplication5.exe

Additional information: Could not load file or assembly 'BPersianCalender, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null' or one of its dependencies. An attempt was made to load a program with an incorrect format.

mrali.jalali
پنج شنبه 20 آبان 1395, 11:58 صبح
بمخ این خطا رو میده

Additional information: Could not load file or assembly 'BPersianCalender, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null' or one of its dependencies. An
1attempt was made to load a program with an incorrect

dashti011
چهارشنبه 17 آذر 1395, 15:37 عصر
سلام
چطور میشه به تکست باکس تاریخ داد تا نمایش بده.
بهتر بگم توی LOAD FORM میخوام به تکست باکس مقدار بدم ، جور که من تاریخ میلادی بدم اما مقدار توی تکس باکس شمسی باشه.

mdf177
چهارشنبه 15 دی 1395, 09:18 صبح
کامپوننت رو به ابزاراتون اضافه کنید.بعد از اضافه شدن درگ کنید و رو فرمتون بندازید

131123131142131143131144131145131146

دوتا فیلد داره که پر کاربرده.
Shamsi , Miladi

در ضمن رو کامپوننت کلیک راست کنید یکسری Shortcut هم داره که میتونید تاریخ رو انتخاب کنید.

خودتون هم بخواید میتونید از این متدها استفاده کنید مثلا میخواید موقع نمایش فرم بصورت پیش فرض تاریخ روز تو تکست باکس تاریخ درج بشه برا این کار میتونید از متد Today_Click(null,null )
استفاده کنید یا متدهای دیگه.

لایسنس:صلوات
:بوس:

سلام
این کامپوننت رو تو سی شارپ 2015 اضافه کردم به پروژه ام. در هنگام باز کردن پروژه (open کردن نه اجرا) خطای زیر میدهد
There was a mismatch between the processor architecture of the project being built "MSIL" and the processor architecture of the reference "BPersianCalender", "x86". This mismatch may cause runtime failures. Please consider changing the targeted processor architecture of your project through the Configuration Manager so as to align the processor architectures between your project and references, or take a dependency on references with a processor architecture that matches the targeted processor architecture of your project.

mdf177
چهارشنبه 15 دی 1395, 09:18 صبح
سلام
این کامپوننت رو تو سی شارپ 2015 اضافه کردم به پروژه ام. در هنگام باز کردن پروژه (open کردن نه اجرا) خطای زیر میدهد
There was a mismatch between the processor architecture of the project being built "MSIL" and the processor architecture of the reference "BPersianCalender", "x86". This mismatch may cause runtime failures. Please consider changing the targeted processor architecture of your project through the Configuration Manager so as to align the processor architectures between your project and references, or take a dependency on references with a processor architecture that matches the targeted processor architecture of your project.

alireza4474
چهارشنبه 15 دی 1395, 10:58 صبح
سلام این کامپوننت عالیه و من دارم ازش استفاده میکنم
میخواستم بپرسم میشه فونتش رو تغییر بدید؟
من توی فرم هام از b nazanin استفاده میکنم
اگه یه خاصیت فونت هم به کل کامپوننت اضافه کنید عالی میشه

mrali.jalali
شنبه 18 دی 1395, 12:24 عصر
سلام
اول از همه حیلی ممنون بابت تاریخ شمسی فقط یک سوال من از Enttyy frame work 4 استفاده می کنم زمانی که می خواهم از این استفاده کنم خطای زیر را می دهد

An unhandled exception of type 'System.BadImageFormatException' occurred in WindowsFormsApplication5.exe

Additional information: Could not load file or assembly 'BPersianCalender, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null' or one of

its dependencies. An attempt was made to load a program with an incorrect format.

خطا به خاطر اینه که dll برای سیستم های 32 بیتی کامپایل شده و سیستم و برنامه شما 64 بیت می باشد

jafari1
شنبه 18 دی 1395, 13:33 عصر
خطا به خاطر اینه که dll برای سیستم های 32 بیتی کامپایل شده و سیستم و برنامه شما 64 بیت می باشد
با سلانم من سورس برنامه را در یک ویندوز 64 باز کردم همین پیام را میده
یعنی در ویندوز 8 64 بیت و ویژوال استودیو 2010 کامپایل کردم خطای زیر را میده ولی به تنهایی که اجرا میکنم مشکل نداره
Could not load file or assembly 'BPersianCalender, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null' or one of its dependencies. An attempt was made to load a program with an incorrect format.

Behnam6670
پنج شنبه 30 دی 1395, 21:45 عصر
سلام
چطور میشه به تکست باکس تاریخ داد تا نمایش بده.
بهتر بگم توی LOAD FORM میخوام به تکست باکس مقدار بدم ، جور که من تاریخ میلادی بدم اما مقدار توی تکس باکس شمسی باشه.

میتونی property مربوط به میلادی رو ست کنی رو تاریخی که میخوای.
مثلا

txtBirth.Miladi = DateTime.Now;
txtBirth.Text = txtBirth.Miladi.ToShamsi();

مهرداد3296
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396, 00:50 صبح
میتونی property مربوط به میلادی رو ست کنی رو تاریخی که میخوای.
مثلا

txtBirth.Miladi = DateTime.Now;
txtBirth.Text = txtBirth.Miladi.ToShamsi();

سلام دستتون درد نکنه بابت این کامپوننت ولی من یه مشکلی دارم من کدی که شما نوشتی رو میزنم property miladi متدی به نام toShamsi نداره

نو شکل زیر معلوم هست
145232

مهرداد3296
چهارشنبه 24 خرداد 1396, 16:37 عصر
سلام دستتون درد نکنه بابت این کامپوننت ولی من یه مشکلی دارم من کدی که شما نوشتی رو میزنم property miladi متدی به نام toShamsi نداره

نو شکل زیر معلوم هست
145232

کسی نیست جواب بده ؟:ناراحت::ناراحت:
همچین متدی وجود نداره : toShamsi

دلتنگ اسمان
شنبه 27 خرداد 1396, 11:33 صبح
کسی نیست جواب بده ؟:ناراحت::ناراحت:
همچین متدی وجود نداره : toShamsi
با سلام
اول کلاسهای مربوطه رو فعال کنید تا بتونید از متدها استفاده کنید:

BPersianCalender.BPersianCalenderTextBox bp = new BPersianCalender.BPersianCalenderTextBox();
BPersianCalender.ConvertDate bcon = new BPersianCalender.ConvertDate();
BPersianCalender.DateValidation bdate = new BPersianCalender.DateValidation();
BPersianCalender.PCalander bpc = new BPersianCalender.PCalander();
string s = bcon.MiladiToShamsi(DateTime.Parse("2016/08/28"));

moh899
شنبه 27 خرداد 1396, 12:22 عصر
سلام
میشه در مورد سوال لینک زیر هم کمک کنید؟
http://barnamenevis.org/showthread.php?539311-تقویم-ماهانه

kfaghih
دوشنبه 23 مرداد 1396, 18:07 عصر
با سلام و تشکر بابت کامپوننت عالی و کاربردیتون. می خواستم خواهش کنم اگر ممکنه نسخه 64 بیتی این کامپوننت رو هم قرار بدید با تشکر

sg.programmer
چهارشنبه 15 آذر 1396, 11:26 صبح
سلام آیا این کامپوننت در ویندوزهای 64 بیتی هم قابلیت اجرا داره؟ ویژال استدیو 2015 هم کار کنه؟

samiasoft
چهارشنبه 15 آذر 1396, 23:33 عصر
سلام آیا این کامپوننت در ویندوزهای 64 بیتی هم قابلیت اجرا داره؟ ویژال استدیو 2015 هم کار کنه؟

شما پروژه رو 32 بیت کنید مشکلی نخواهید داشت در همه ویندوزها هم اجرا میشه

majidnazarister
یک شنبه 19 آذر 1396, 10:00 صبح
بسیار راحت و کاربردی.

rouhparvarmehdi
سه شنبه 28 فروردین 1397, 16:53 عصر
سلام
چگونه تاریخ وارد شده را حذف کنیم یعنی تاریخ وارد کنیم بعدش تکس را خالی کنیم.

amirE5Ey
شنبه 19 آبان 1397, 15:52 عصر
سلام دوستان
چطور می تونم تاریخی که از دیتابیس گرفتمو روی این کامپوننت ست کنم و وقتی تقویم برای انتخاب باز می شه از تاریخی که ست کردم نشون بده؟

barnamenevis1389
چهارشنبه 17 بهمن 1397, 10:50 صبح
سلام
چه طور میشه به رویداد رفتن به روز اول سال جاری دسترسی پیدا کرد ؟؟

mrhunter
دوشنبه 20 اسفند 1397, 20:07 عصر
سلام من میخوام موقع فرم لود تاریخ شمسی در باکس نشون بده با تابع و کدی که براتون فرستادم اینکاروانجام دادم و نشون هم میده ولی موقع که روی آیکون تقویم کلیک میشه برنامه خطایی رو که شات کردم نشون میده

ویندوز 10 64 بیت
ویژوال 2015

aminrafe916
دوشنبه 23 دی 1398, 12:30 عصر
سلام امکان تایپ وجود ارد ؟ میخاهم کاربر بتوانه تاریخ را خودش تایپ کنه ؟

mahdi.khirolahi
سه شنبه 19 فروردین 1399, 22:20 عصر
سلام کاربر خودش نمی تونه توش تایپ کنه؟ و اینتر هم توش کار نمیکنه

saeidfar
یک شنبه 02 آذر 1399, 23:20 عصر
باید مقدار
Miladi
رو هم مقداربدین

sm_1366
دوشنبه 03 آذر 1399, 09:42 صبح
عزیزان میشه تو این لینک کمکم کنین واقعا کارم گیره

https://barnamenevis.org/showthread.php?563399-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D9%85%DA%A9

sardarshahram
پنج شنبه 22 اردیبهشت 1401, 12:44 عصر
تو این ورژن امکانش نیست ولی تو ورژن بعدی میزارم این امکان رو

سلام دوست عزیز آیا امکان این است یک کامپوننت که نام ماه های افغانستانی باشه دروست کنید ممنون میشه اگر امکانش است این شماره واتساپ من است ( 0093798282008 )

khoramiamin
دوشنبه 21 آذر 1401, 13:37 عصر
اگر دات نت فریم ورک شما 4 و کمتر هست به قسمت زیر برو
My project/compile
و Target CPU را روی x86 قرار بده
و اگر دات نت فریم ورکت 4.5 به بالا است هم میتونی Target CPU را روی گزینهx86 قرار بدی و تمام ویا روی گزینه Any Cpu قرار بدی و گزینه Prefer 32-bit را که زیر Target CPU قرار دارد فعال کنی

khoramiamin
دوشنبه 21 آذر 1401, 13:51 عصر
اگر دات نت فریم ورک شما 4 و کمتر هست به قسمت زیر برو
My project/compile
و Target CPU را روی x86 قرار بده
و اگر دات نت فریم ورکت 4.5 به بالا است هم میتونی Target CPU را روی گزینهx86 قرار بدی و تمام ویا روی گزینه Any Cpu قرار بدی و گزینه Prefer 32-bit را که زیر Target CPU قرار دارد فعال کنی