PDA

View Full Version : تکلیف ردیف های یتیم

ashkandehnavi
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 10:47 صبح
سلام خدمت دوستان

میخواستم بدونم ردیف ها یتیم(ارتباط با والد ندارند) رو باید چیکار کرد؟ یعنی گاهی اوقات مجبورم...
مثلا در منو ها یا گروه بندی ردیف های والد اول خود والدی ندارند در واقع والد بقیه هستند آیا باید یک جدول دیگر برای والد ها تعریف کنم یا اینکه مقدار این فیلد هارا null رها کنم؟
چه روشی بهتر است؟
گاهی اوقات این فیلد ها رو مجبورم خالی رها کنم باید چیکار کنم؟؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

SabaSabouhi
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 11:02 صبح
سلام خدمت دوستان

میخواستم بدونم ردیف ها یتیم(ارتباط با والد ندارند) رو باید چیکار کرد؟ یعنی گاهی اوقات مجبورم...
مثلا در منو ها یا گروه بندی ردیف های والد اول خود والدی ندارند در واقع والد بقیه هستند آیا باید یک جدول دیگر برای والد ها تعریف کنم یا اینکه مقدار این فیلد هارا null رها کنم؟
چه روشی بهتر است؟
گاهی اوقات این فیلد ها رو مجبورم خالی رها کنم باید چیکار کنم؟؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
وقتی ساختار درختی داری، همیشه باید کلید مربوط به پدر امکان Null بودن داشته باشه. این هیچ اشکالی نداره و طبیعی هست.

البته من ترجیح می‌دم به گره‌هایی که پدر ندارن بگم ریشه و نه یتیم. معمولاً یتیم ( Orphan ) به گره‌ای گفته می‌شه که
پدر داشته و اون رو از دست داده. مثلاً گره پدر حذف شده، ولی فرزندان حذف نشدن. که توی دیتابیس با وجود relation
نباید اجازه این کار داده بشه.

صبا صبوحی

ashkandehnavi
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 11:08 صبح
سلام
وقتی ساختار درختی داری، همیشه باید کلید مربوط به پدر امکان Null بودن داشته باشه. این هیچ اشکالی نداره و طبیعی هست.

البته من ترجیح می‌دم به گره‌هایی که پدر ندارن بگم ریشه و نه یتیم. معمولاً یتیم ( Orphan ) به گره‌ای گفته می‌شه که
پدر داشته و اون رو از دست داده. مثلاً گره پدر حذف شده، ولی فرزندان حذف نشدن. که توی دیتابیس با وجود relation
نباید اجازه این کار داده بشه.

صبا صبوحی

یعنی برای این جداول نباید relation بزارم؟
برای بعضی هاش لازمه!!!

SabaSabouhi
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 13:52 عصر
یعنی برای این جداول نباید relation بزارم؟
برای بعضی هاش لازمه!!!

سلام
من که نگفتم relation نگذاری! گفتم به یه همچنین چیزی یتیم نگو. تعریف یتیم یه چیز دیگه هست.
به این نوع گره‌ها ( توی درخت ) ریشه بگی به‌تره.

صبا صبوحی

ashkandehnavi
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 14:18 عصر
سلام
من که نگفتم relation نگذاری! گفتم به یه همچنین چیزی یتیم نگو. تعریف یتیم یه چیز دیگه هست.
به این نوع گره‌ها ( توی درخت ) ریشه بگی به‌تره.

صبا صبوحی

خیلی ممنون از لطفتون