PDA

View Full Version : سوال: مقدار دهی در لایه تجاری

god of war
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 12:07 عصر
سلام دوستان . یک سوال
فرض کنید در لایه business یک کلاس تعریف کردیم که بیانگر یکی از جدولهای دیتابیس ماست public class Customer {
int id;
int type, discount;
string name,lastname ,nickName, address, number, postal, fax, creditLimit;
string date;
DAL dataAccessLayer;
public Customer(string setName,string setLastName, string setnickName, string setAddress, string setPostal, string setNumber, string setFax, string setDate, int setType, int setDiscount, string setCreditLimit)
{
type = setType;
name = setName;
lastname = setLastName;
nickName = setnickName;
discount = setDiscount;
date = setDate;
number = setNumber;
fax = setFax;
postal = setPostal;
creditLimit = setCreditLimit;
address = setAddress;
dataAccessLayer = new DAL();
}

حالا بهتره که وقتی قراره از این کلاس شی ساخته شه همینجوری از طریق constructor مقادیرش set بشه یه متغیرهارو public کنم از داخل لایه نمایش مقدار بدم و این constructor رو حذف کنم???

hamid_hr
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 12:29 عصر
به نظر من اگه الزام به مقدار دهی هست این روش خوبه

pouria_bayat
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 18:46 عصر
یکی از قائده هایی که وجود داره کم کردن متغیرهای public هستش همین روش و استفاده از سازنده ها خیلی خوبه تازه برای ذخیره توی دیتابیس هم از این روش و استفاده از کلاسهای Partial کمک خوبیه و از پیچیدگی کدت خیلی کم میکنه

ebrahim.rayatparvar
جمعه 25 اردیبهشت 1394, 14:21 عصر
الان این جور که شما میگید باید همیشه مام متغیر ها در جایی که داریم شی میسازیم باید آن ها رو مقدار دهی کرد که در یک برنامه بزرگ عقلانه به نظر نمیاد. چون شاید در یک بخش نیاز نباشه تمام متغیرها تعریف بشن و باعث مصرف غیر عاقلانه حافظه میشه. و برای set کردن متغیرها مدونید برای capsole کردن متغیرها است که امنیت برنامه را بالا میبره.

god of war
جمعه 25 اردیبهشت 1394, 23:12 عصر
تشکر از همه راهنماییها و نظرات دوستان