PDA

View Full Version : کاربرد Rasberry

arefenayat
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 15:43 عصر
سلام دوستان ، میخواستم ببینم کاربرد Raspberry چیه ؟ آیا کاری میشه باهاش انجام داد که نشه با کامپیوتر انجام داد ؟
اصولا در چه جاهایی کاربرد داره ، ؟؟
من مدتی هست که دارم پایتون کار می کنم ، آیا اگر رزبری بخرم کمکی به آموزش پایتونم میکنه و میتونم چیزهای جدیدی روش پیاده سازی کنم یا همون کارایی رو میشه باهاش کرد که با کامپیوتر هم میشه ؟

مهدی کرامتی
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 19:05 عصر
مزیت های Raspberry Pi:

سایزش کوچک است (اندازه قوطی سیگار)
وزنش کم است (کمتر از 100 گرم)
برای راه اندازی اش Power 1500 Watt (که پدر قبض برق ات رو در بیاره) نیاز نیست. با یک باطری کتابی 9 ولت کار می کنه.
40 تا پورت همه منظوره (GPIO) داره که میشه کلی بهش سنسور وصل کرد. این امکان در کامپیوتر وجود نداره.
خیلی از کتابخانه ها و برنامه هایی که روی PC در محیط لینوکس اجرا میشه روی این هم هست.
من برای کاربرد اتوماسیون و مانیتورینگ سیستم ها ازش استفاده کردم. جواب هم خیلی خوب بود. فضای خیلی کمی هم اشغال می کنه، بنابراین حتی میشه در قوطی تقسیم برق داخل دیوار جایش داد.

به صورت کلی خیلی میشه براش کاربرد تراشید.

kimprog
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 13:31 عصر
با تشكر از جناب كرامتي :
مي خواستم بدانم تا چه حد از Raspberry Pi ميتوان در كاربرد هاي صنعتي ونيم صنعتي استفاده كرد؟ آياسيستم معادل Raspberry Pi( بغير از plc) براي اينكار وجود دارد؟
با توجه اينكه گفتيد در جعبه تقسيم برق آن را نصب كرديد با مشكل نويز مواجه نشديد؟ با تشكر مجدد...