PDA

View Full Version : کمک در ساخت یک ویرایشگر متن

barnamenevis2016
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 17:40 عصر
سلام...من می خوام ویرایشگر متنی ساده بسازم..برای ارسال پیغام....
من یک div با امکان قابل ویرایش بودن برای کاربر...به عبارتی شاخص contentEditable اون true هست رو دارم....به شکل زیر
<div contentEditable=true class='editableDiv'></div>
خوب این کادری هست که کاربر می تونه متنی رو بنویسه درونش و اینها.....
من چند تا دکمه هم دارم که هرکدوم کارکردی دارن...bold کردن متن مثلا و غیره
خوب حالا چند تا سوال....
کاربر متنی رو از اون div انتخاب می کنه و دکمه bold رو می زنه....برای اعمال تغییر رو متن انتخابی باید چه کرد؟؟
چیزی که من به ذهنم رسید این بود که خوب باید ابتدا متن انتخابی رو بتونیم بخونیم و بعد با افزودن متنی به پس و پیش(همون کدهای bbcode) به اون متن ساختار بدیم....که حالا اگر کاربر با زدن پیشنمایش می تونه...پیشنمایش متن و کدهای bbcode رو مشاهده کنه....حالا سوال اینکه چطور اینکارو بکنم....چطور متن انتخابی توسط کاربر رو بخونم این یک سوال اصلیه که کاربر با زدن دکمه bold کد های bbcode رو به پس و پیش متن انتخابیش اضافه کنه....؟؟
خلاصه نکته ای در مورد ساخت ویرایشگر متن دارید ممنون می شم بگید...به سایت های دیگه هم سر زدم...مشکلم برطرف نشد...

mojooriass
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 17:46 عصر
سلام...من می خوام ویرایشگر متنی ساده بسازم..برای ارسال پیغام....
من یک div با امکان قابل ویرایش بودن برای کاربر...به عبارتی شاخص contentEditable اون true هست رو دارم....به شکل زیر
<div contentEditable=true class='editableDiv'></div>
خوب این کادری هست که کاربر می تونه متنی رو بنویسه درونش و اینها.....
من چند تا دکمه هم دارم که هرکدوم کارکردی دارن...bold کردن متن مثلا و غیره
خوب حالا چند تا سوال....
کاربر متنی رو از اون div انتخاب می کنه و دکمه bold رو می زنه....برای اعمال تغییر رو متن انتخابی باید چه کرد؟؟
چیزی که من به ذهنم رسید این بود که خوب باید ابتدا متن انتخابی رو بتونیم بخونیم و بعد با افزودن متنی به پس و پیش(همون کدهای bbcode) به اون متن ساختار بدیم....که حالا اگر کاربر با زدن پیشنمایش می تونه...پیشنمایش متن و کدهای bbcode رو مشاهده کنه....حالا سوال اینکه چطور اینکارو بکنم....چطور متن انتخابی توسط کاربر رو بخونم این یک سوال اصلیه که کاربر با زدن دکمه bold کد های bbcode رو به پس و پیش متن انتخابیش اضافه کنه....؟؟
خلاصه نکته ای در مورد ساخت ویرایشگر متن دارید ممنون می شم بگید...به سایت های دیگه هم سر زدم...مشکلم برطرف نشد...
این کار را باید با جاوا اسکریپ انجام بدید در تایپک مربوطه مطرح کنید جواب میگیرید

m_r_1989
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 00:26 صبح
من یک توصیه به شما می کنم هیچ وقت نخواهید کاری که قبلا شده را خودتون انجام بدهید و کلی سختی بکشید و فقط کد های که هست رو خودتون اصلاح کنید و اونجوری که می خواهید استفاده کنید و در ضمن این کاری شما می خواهید انجام دهید خیلی از سایت ها رایگان برای دانلود دارن

n0o0b_sina
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 00:41 صبح
http://stackoverflow.com/questions/5379120/get-the-highlighted-selected-text

barnamenevis2016
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 13:07 عصر
ممنون...سینای عزیز..کد جالب بود...نمی دونم چرا خودم تا الان پیداش نکرده بودم...ولی به نظر این کد با مرورگر کروم و اینترنت اکسپلورر مشکل داره...من تست می کنم روش...
و آقای 1989..خوب راستیتش..من فکر می کردم که اینکار کار سختی نباشه..و الان هم فکر می کنم کار سختی نباشه....و از طرفی من بیشتر در حال کسب تجربه و یادگیری هستم و رو این حساب قصد داشتم خودم کار رو بسازم...که بیشتر یاد بگیرم..
من اگر کد رو به سرانجام رسوندم...کدا رو اینجا قرار می دم که اگر کسی فرصت کرد تستش کنه و نظر بده و یا به هر حال شاید کدها به درد کسی خورد:خجالت:
مرسی

n0o0b_sina
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 16:03 عصر
من تست نکردم ولی فکر نمیکنم با کروم مشکل داشته باشه ها
اگه برای یادگیری این کارو میکنی افرین ادامه بده :تشویق:

barnamenevis2016
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 19:39 عصر
آقا من یک ویرایشگر متن ساخت...فقط یک گاف می ده....و اینکه وقتی مثلا من متن hello رو انتخاب کردم و بهش هر استایلی که دوس دارم(با bb code ها) می دم...اونوقت اگر یک hello دیگه در جای دیگه مثلا در خط زیری باشه...اون هم اون استایل و فالب رو میگیره...:قهقهه:
فکر می کردم کار خیلی سختی نباشه..ولی گویا فقط از دور ساده به نظر می رسید...
البت یک روش دیگه دارم پیش می گیرم..یک سوال داشم در مورد این روش و کد جاوا ببخشید که اینجا که می پرسم(در بخش jqury هم پرسیدم)...کسی می دونه این متد یا تابع execCommand چیه دقیقا..کارکردش؟..یک توضیح بده..ممنون
و آقا سینا بله اون کد اصلا با هیچ مرورگری مشکلی نداره...

MMSHFE
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 21:55 عصر
انتقال از بخش PHP به Javascript