PDA

View Full Version : سورس با قفل

mokamel
شنبه 26 اردیبهشت 1394, 15:04 عصر
سلام
دوستان من برنامه ای تحت سی شارپ و ویندوز فرم نوشتم . به یکی از دوستان جهت تست و بعضی موارد باید سورس و بدهم . سوالم این است که چه راهکاری دارید که فرد نتونه از سورس من استفاده بکنه .
مثلا از یه زمان به بعد از کار بیفته . که زمان و باید با اینترنت چک کنه ( چطوری ؟)
یا بعضی از کد ها رو dll کنم و توی سروس که در اختیارش می زارم ( چگونه باید این کار رو کنم ؟ )

راهکاری اگر دارید بفرمایید که هم بتونم سورس و تحویلش بدم و هم نتونه با اون سورس کار دیگه ای کنه یا اگر تغییری داد از کار بیفته و ....

ebrahim.rayatparvar
شنبه 26 اردیبهشت 1394, 15:35 عصر
اگه برای تست میخواهید بدید نیازی اصلا به سورس نسیت.
اگه کسی که بخواد تست کنه و حرفه ای باشه و وارد سورس بشه با یک reflector میتونه وارد بشه که برای اون هم راه حل هایی هست.
اما فکر کنید میخواهید برای نرم افزار خودتون برید مجوز امنیت بگیرید برای این نیاز دارید نرم افزار را ببرید تا برای شما برنامه رو تست کنند ببینن در چه حد امنیت دارد و به شما بگن که چه باگهایی دارید و امتیاز شما چنده. در اون زمان فقط نرمافزار اجرایی رو میبرید نیازی به سورس ندارد اگه نرم افزار امنیت پایین باشه خودشون براتون سورس رو در میارند و یکی از باگ های بزرگ هم همینه.

mokamel
شنبه 26 اردیبهشت 1394, 22:56 عصر
بزگوار به هر حال مجبورن سورس رو باید تحویل بدم . برای این که حداقل تو زحمت بیفته واسه دستکاری راه حل چی دارین ؟

danialafshari
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 00:45 صبح
با سلام
شما دارید سورس رو تحویلش میدید
یعنی چیزی که در صورت ویرایش همونو باز میکنید و تغییرات رو اعمال می کنید
راهی نداره و توصیه میشه به هیچ عنوان سورس رو تحویل کسی ندید و در صورت مجبوری خودتون حضور داشته باشید و فایل exe و dll رو Protect کنید، در غیر این صورت و به روش های معمولی عملی نیست

mokamel
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 10:46 صبح
ممنونم آقای دانیال . اما منظورتون از protect کردن فایل exe و dll و چگونه ؟
سوال دوم : اگر قسمتی از پروژه رو بصورت dll کنم و در یک پروژه دیگه اونو َadd کنم . و این پروژه دوم و تحویلش بدم آیا بازم فابلیت تغییر در نحوه کار پروژه رو دارند ؟
یعنی با توجه بعه اینکه من قسمتی از کد بصورت dll شده آیا باز هم می تونه کد های این قسمت ( dll شده ) ببینه ؟

danialafshari
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 13:26 عصر
ممنونم آقای دانیال . اما منظورتون از protect کردن فایل exe و dll و چگونه ؟
سوال دوم : اگر قسمتی از پروژه رو بصورت dll کنم و در یک پروژه دیگه اونو َadd کنم . و این پروژه دوم و تحویلش بدم آیا بازم فابلیت تغییر در نحوه کار پروژه رو دارند ؟
یعنی با توجه بعه اینکه من قسمتی از کد بصورت dll شده آیا باز هم می تونه کد های این قسمت ( dll شده ) ببینه ؟

با سلام
به هر حال وفتی میگه سورس یعنی اگر چیزی رو dll کردید اون هم شامل سورس میشه و باید تحویل بدید، خودش که ببینه متوجه میشه
بله، اکر dll پروتکت نشه می تونه Decomple کنه و سورسش رو ببینه
موفق باشید