PDA

View Full Version : سوال: نام کاربری و رمز عبور برای برنامه

terrorhell
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 14:44 عصر
سلام دوستان
من میخوام برای استفاده از نرم افزار رمز عبور و نام کاربری تعریف کنم که کاربر بعد از ورود به برنامه بتونه رمز عبورشو تغییر بده و نمیخوام فایل دیتابیس یا تکست کنار برنامم باشه از اطلاعات را داخل اون ذخیره کنم

ممنون میشم راهنمایی کنید چطوری این کارو انجام بدم

مرسی

systam
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 14:48 عصر
میخوام فایل دیتابیس یا تکست کنار برنامم باشه از اطلاعات را داخل اون ذخیره کنم

سلام
مگه غیر از این هم داریم
برای دیتا بیس میشه از فایل های متنی و یا ریجیستری و از stting استفاده کنیم و برای مقدار دهی
مثلا کاربر میخواد رمزشو عوض کنه چطوری باید این کارو بکنه دوتا مقدار ورودی داریم
یکی رمز فعلی و رمز جدید این دوتا باید کجا وارد کنه ؟ جز تکس باکس

terrorhell
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 15:09 عصر
خب این مقادیر رو کجا میشه ذخیره کرد که به جر فایل exe فایل دیگری کنار نرم افزار نباشه ؟

systam
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 15:15 عصر
خب این مقادیر رو کجا میشه ذخیره کرد که به جر فایل exe فایل دیگری کنار نرم افزار نباشه ؟

یکی از کاربران سایت برنامه ای رو ساخته بود فکر کن جناب شهریاری بود
که تمامی فایل های مربوط به برنامه رو یک فایل exe میکرد دیگه بو اون فایل ها دسترسی نداری
میتونی از اون استفاده کنی
توی تالار برنامه اش هست بگرد

RmeXXXXXXXXX
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 18:33 عصر
گذرواژه رو رمز کن و توی رجیستری ذخیره کن. در جواب دوست قبلی بگم که وقتی یه فایل exe یا dll یا هرچیزی ک با کامپایلر سی شارپ (و امثال اون) درست بشه! دیگه نمیشه تغییرش داد حتی یدونه بیتش هم اگه تغییر کنه crl تشخیص میده و دیگه اجرا نمیشه! پس نمیشه توی فایل برنامه دست برد مگه اینکه دوباره rebuild کنینش...
اطلاعات باید یه جا ذخیره بشن دیگه! یا توی دیتابیس یا فایل یا رجیستری یا شبکه یا هرجای شناخته دیگه!
اگه غیر از اینها جایی پیدا کردین حتمن ب منهم بگین! با هم شراکتی پول ازش در میاریم...
فقط یادتون باشه حتما از رمزگزاری استفاده کنین.