PDA

View Full Version : مشکل نمایش تعداد مطلب در صفحه اصلی سایت

c0mmander
جمعه 08 خرداد 1394, 17:53 عصر
سلام.
من در حال نوشتن اولین CMS خودم برای یک وبسایت ورزشی هستم .. وقتی نویسنده یا مدیر مخواد مطلب جدیدی رو در سایت قرار بده صفحه داخل بانک اطاعاتی اطلاعات صفحه جدید در بخش خودش قرار میگره . حالا مشکل از اینجا شروع میشه در صفحه اول بر اساس جدید ترین رویداد ها از داخل دیتا بیس مطالب رو با عکس مربوطشون به ترتیب ردیف میکنه تا بعد از کلیک کردن روی مطالب صفحه مورد نظر برای نمایش صفحه ها باز یشه مطالب داخلش نمایش داده بشه.

تا اینجا قضیه همه چیز خیلی خوب هست اما وقتی مطالب مثلا از 100 تا بیشتر میشه در صفحه اول هر صد تا ردیف میکنه اگر هم بهش بگم مثلا 10 تای اول رو فقط نمایش بده فقط 10 تای اولی نمایش داده میشه و امکان دیدن بقیه نیست.

سوالم از شما اینه که با چه روشی بیام این صفحه بندی ها رو درست کنم که پایین صفحه اصلی من اعدادی رو بیاره و در هر صفحه تعداد مشخصی رو نمایش بده؟
(دوستان اگر امکان داره کمی ساده توضیح بدن که من باید چی کار کنم برای این کار)

barnamenevis2016
جمعه 08 خرداد 1394, 18:13 عصر
سلام...اتفاقا منم یک دو سه روز پیش یک همچین چیزی رو طراحی کردم...فکر می کنم یک از نکات اصلی نحوه اطلات گیری از دیتا بیسه....اینکه چطور مثلا طبق صفحه ای که داخلش هستیم مثلا از n تا n+10 تا رکورد از دیتا بگیریم....که کد درخواست برای این کار (sql دیتابیس) به شکل زیره:

"SELECT * from $tableName order by id desc limit 20,10"

در کد بالا با توجه به درج limit محدودیت قرار می دی..در مقابل limit دو تا عدده...عدد دومی تعداد رکوردایی که مایلی رو مشخص می کنی..مثلا ده تا خبر می خوایی ده تا رو می زنی...و عدد اولی...اولین رکوردی که قرار از اونجا خوانده بشه رو مشخص می کنی...مثلا یک بار 0,10 وبعد صفحه بعد 10,10 و سری بعد 20,10 و الی آخر....حالا باید صفحه بندی کنید.. این order by id desc هم میگه ترتیب رو بر اساس id و از جدیدتر بچین و یا بخون...
من یک تابع هم نوشتم برای لیست صفحات..که هوشمند مثلا چند تا صفحه رو نشون می ده...تونسم قرارش می دم شاید بدرد خورد...

c0mmander
جمعه 08 خرداد 1394, 19:02 عصر
مرسی ممنون گرفتم چی کار باید بکنم.

imohammad
جمعه 08 خرداد 1394, 20:58 عصر
اینجا مفصل توضیح داده
http://webgoo.ir/152/%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D9%88-%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-php-%D9%88-mysql