PDA

View Full Version : پرینت گرفتن datareport

bahman_bq
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1382, 12:16 عصر
سلام:
سوال من ممکنه خیلی ساده باشه یا قبلا به مشابه این سوال در این forum جواب داده شده باشه.ولی لطفا من رو راهنمایی کنید.
زمانی که یک datareport نمایش داده می شه در قسمت گوشه سمت چپ بالا 2 آیکون print & export هست که نمی دونم چرا پرینت اون کار نمیکنه.باید چه کار کنم که هروقت روی اون آیکون کلیک شد همون report رو پرینت بگیره.
البته میدونم که datareport ،یک method : printreport داره ولی نمیدونم که چه جوری اون با آیکون پرینت ارتباط بدم.
مرسی.

Vahid_Nasiri
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1382, 22:47 عصر
شما لازم نیست برای اون برنامه نویسی کنید. عموبیلی مهربون قبلا این زحمت رو کشیده! فقط آیا چاپگر روی سیستم شما نصب است ؟ :shock:

bahman_bq
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1382, 09:47 صبح
سلام:
ممنون از راهنمایی شما.
ببینید من پرینتر روی کامپیوتر نصب شده دارم و در همین برنامه با شئ printer پرینت میگیرم.
حتی با datareportname.printreport هم میتونم از ریپرت پرینت بگیرم.ولی در صفحه اصلی datareport با اون ایکون پرینت ، پرینت نمیگیره.اصلا هیچ اتفاقی نمی افته :!:

bahman_bq
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1382, 09:53 صبح
یک چیز دیگه که یادم رفت بگم اینه که آقای نصیری من اون برنامه access_report شما رو هم دانلود کردم ولی تو همون برنامه هم همینجوری که گفتم.
در ضمن از اون تابع تبدیل تاریخ هم که تو سایتتون گذاشتین استفاده کردم.خیلی با حال بود.مرسی.
اون مقاله Printing هم خیلی کمکم کرد. :wink: :lol:

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1382, 10:42 صبح
این امکان ندارد! :shock: :shock:
باید یک جایی یک اشتباه کوچکی رخ داده باشد! شما وقتی روی این آیکون کلیک می کنید ابتدا صفحه ی انتخاب پرینتر ظاهر می شود....... که باید پرینتر صحیح را انتخاب کنید. ولی واقعا این مشکل شما هم جزو عجایب است!

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1382, 10:55 صبح
اگر با شیء پرینتر می توانید پرینت بگیرید سورس زیر را تست کنید و نتیجه را اعلام بفرمایید

ref. msdn
PrintReport Method Example
The first example displays the Print dialog box, allowing the user to specify the file name and page range. The second example prints the report without displaying the dialog box.

Private Sub DisplayPrintDialog()
DataReport1.PrintReport True
End Sub

Private Sub PrintWithoutDialog()
' Prints all pages in the report.
DataReport1.PrintReport False, rptRangeAllPages
End Sub

bahman_bq
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1382, 12:41 عصر
دستور DataReport1.PrintReport True کار نمیکنه ولی با fasle کار میکند.
یک چیز دیگه رو هم من امتحان کردم که فکر میکنم اشکال از اون باشه.من components ،CommonDialog1 رو اضافه کردم.برای action 1,2,3,4 کار میکنه ولی برای 5 که ماله پرینتر باشه کار نمیکنه و این پیغام خطا رو میده.

the comman dialog function failed to find a specified resource

sad13
شنبه 20 اردیبهشت 1382, 08:30 صبح
من هم مثل شما همین مشکل رو در پرینت گرفتن دارم.
نتیجه ای به اون صورت نتونستم بگیرم.ولی حدس میزنم این یه باگ نرم افزاری هست که
بستگی به مادربورد کامپیوتر داره.چون روی بعضی کامپیوترها جواب می ده و بعضیها هم نه.
کامپیوتر آقای نصیری هم از دسته دومی هست که مشکل نداره.