PDA

View Full Version : سوال: غیر فعال شدن گزینه ها در زمان لاگین شدن کاربر با توجه به سطح دسترسی کاربر

meysam7972
دوشنبه 11 خرداد 1394, 12:06 عصر
میبخشید که مزاحم شما میشم و واقعا وقتتونو میگیرم راستی چطور میشه یعنی چه کدی رو باید بزنم که در زمان لاگین ،اول بیاد وجود کاربرامو چک کنه وقتی جواب مثبت بود بیاد سطح دسترسی اونها رو چک کنه و بعدش بیاد اونو به صفحه اولیه سایت هدایت کنه؟
راستی من سه تا کاربر دارم یکی مدیر سیستم دومی مدیر شرکت و دیگری هم مامور خرید
صفحه اولی که بعد از لاگین کردن نشون کاربر میده header.php است چجور باید بعضی گزینه های موجود در اون صفحه را با توجه به سطح دسترسی کاربر فعال یا غیر فعال کنم؟ مرسی

H:Shojaei
دوشنبه 11 خرداد 1394, 12:24 عصر
وجود کاربرو چک کنه که با سلکت از دیتابیس و گرفتن تعداد رکوردی که برمیگردونه انجام میشه یعنی شما میاید تو شرط کوئری نام کاربری و رمز عبور رو چک میکنید بعد میگید اگر تعداد سطری که برگردوند بزرگتر از 0 بود یعنی همچین کسی وجود داره...
حالا اگر وجود داشت سطری که برگردونده شده رو برمیدارید و مقدار سطح دسترسیش رو توی یک سشن میریزید مثلا $_SESSION['userType'] بعد هم اون رو به صفحه اصلی هدایت میکنید...
تو هدر هر جایی که میخواید مثلا مدیر ببینه به این صورت بنویسید که اگر سشن userType مقدارش برابر با admin یا همون مقداری که واسه مدیر اختصاص دادین بود لینک فلان رو نشون بده... این کد رو واسه لینکها تک تک میذارید و همچنین تو صفحات مربوط به این لینکها هم سشن رو چک میکنید همون اول صفحه که مثلا اگر مامور خرید یا یه کاربر دیگه تو آدرس، صفحه مدیریت رو وارد کرد ریدایرکت بشه به صفحه اصلی چون به اون دسترسی نداره...