PDA

View Full Version : ساخت سیست مدیریت محتوی

persianboy1993
دوشنبه 11 خرداد 1394, 21:48 عصر
با سلام و احترام
من میخواستم برای شرکت ساختمونی کوچیکی که داریم یه سایت با php & mysql بزنم - ممنون میشم دوستان یه رفرنس خوب بهم معرفی کنن.
سطح آشنایی هم با php و mysql در سطح مبتدی رو به بالاست
خیلی نمیخوام گسترده باشه - یه سیستم ثبت نام و لاگین اعضا + درج نمونه کارها و پروژه ها + آخرین تصاویر پروژه ها
متشکرم

mostafae
دوشنبه 11 خرداد 1394, 23:07 عصر
چرا با وردپرس سایت رو راه اندازی نمیکنین؟

arefd2010
دوشنبه 11 خرداد 1394, 23:41 عصر
بهترین راه استفاده از wordpress و یا جوملا هست
از سایت زیر می تونید قالب مجانی برای wp دانلود کنید و استفاده کنید.
http://hamyarwp.com

persianboy1993
دوشنبه 11 خرداد 1394, 23:43 عصر
راستش دوست عزیز من با همیار وردپرس از عید پارسال آشنا هستم تا حالا یه سایت با جوملا و یه سایت هم با وردپرس راه اندازی کردم ولی راستش رو بخواید دیگه کم کم میخوام وارد عرصه حرفه ای ها بشم و خودم بتونم کد بزنم نه صرفا آماده :)

c0mmander
سه شنبه 12 خرداد 1394, 08:13 صبح
این اموزش خیلی خیلی سادست ولی حداقل یک ساختار کامل رو آموزش میده زبان فیلم اصلیه اما خیلی ساده روان میشه توضیح میده و هیچ مشکلی نیست

http://mihandownload.com/2010/08/post_1267.php

داخل همین سایت هم یک دوستی این داخل قسمت 8 آموزش هاشون به سیستم مدریت محتوا پرداختن که البته سایتشون خرابه و لینک ها هم هیچ کدوم دیگه کار نمیدن.

من چنتا کتاب هم برای خودم گرفته بودم :

CMS desing using php and jquery
Practical PHP and MySQL
البته هیچ کدوم درباره گرافیک سایت توضیحی ندادن و خودتون باید یک فکر به حالش بکنید.(من الان در این مرحله یعنی ساخت گرافیک واکنش گرا برای cms خودم موندم.)

mostafae
سه شنبه 12 خرداد 1394, 09:04 صبح
خب شما که میخوای وارد حرفه ای ها بشی چرا بجای برنامه نویسی نمیرین سراغ طراحی و برای وردپرس و جوملا قالب های حرفه ای طراحی کنین؟

persianboy1993
سه شنبه 12 خرداد 1394, 09:06 صبح
البته هیچ کدوم درباره گرافیک سایت توضیحی ندادن و خودتون باید یک فکر به حالش بکنید.(من الان در این مرحله یعنی ساخت گرافیک واکنش گرا برای cms خودم موندم.)
بهتون توصیه میکنم با بوت استرپ دیزاین سایت رو بزنید من یه چند ماهی روش کار کردم عالیه کمکی بود در خدمتم

persianboy1993
سه شنبه 12 خرداد 1394, 09:08 صبح
خب شما که میخوای وارد حرفه ای ها بشی چرا بجای برنامه نویسی نمیرین سراغ طراحی و برای وردپرس و جوملا قالب های حرفه ای طراحی کنین؟
کاملا حق با شماست دوست عزیز خودم هم تو این فکر بودم کم کم دارم توابع wordpress را یاد میگیرم تا حالا یه قالب ساده هم واسه wordpress زدم خیلی هم دوست دارم ادامه بدم ولی گیج شدم از بس این مباحث وب زیاده

mostafae
سه شنبه 12 خرداد 1394, 10:49 صبح
تصمیم خوبی گرفتین.
اگه هم سوالی داشتین توی تالار طراحی یا فروم وردپرس فارسی یا فروم وردپرس پارسی مطرح کنین.

firebox
سه شنبه 12 خرداد 1394, 13:06 عصر
وقت تون رو روی وردپرس هدر ندید ، برید سراغ فریمورک ها .

tresa022
سه شنبه 12 خرداد 1394, 13:27 عصر
برو دانشجویار بگرد .اما از من به تو نصیحت اگه php رو خوب بلدی دیگه برو سراغ فریمورک .مخصوصا لاراول که از همه ساده تره

m.esmaeilzadeh
سه شنبه 12 خرداد 1394, 13:30 عصر
من خودم بیشتر از 7 ساله دارم کد نویسی میکنم , ولی پروژه هایی با سبک و مدل شرکت شما رو با wordpress راه اندازی میکنم !!! خیلی بهتر و راه دست هستش ...
بحث حرفه ای یا آماتور نیست , چون بخوای از ابتدا CMS بنویسی خیلی دردسر داره , اعصابت میریزه بهم و کار و نصفه نیمه ول میکنی :لبخند:
( تجربه شخصی خودم ! )

persianboy1993
سه شنبه 12 خرداد 1394, 16:52 عصر
برو دانشجویار بگرد .اما از من به تو نصیحت اگه php رو خوب بلدی دیگه برو سراغ فریمورک .مخصوصا لاراول که از همه ساده تره
خوب خوب که نه ولی خودم هم راستش رو بخوای در نطر دارم برم سراغ لاراول یه بار هم با Composer نصبش کردم ولی یه مدتی بی خیال شدم دوباره میخوام برم سراغ PHP و ما فیه :)

persianboy1993
سه شنبه 12 خرداد 1394, 16:53 عصر
من خودم بیشتر از 7 ساله دارم کد نویسی میکنم , ولی پروژه هایی با سبک و مدل شرکت شما رو با wordpress راه اندازی میکنم !!! خیلی بهتر و راه دست هستش ...
بحث حرفه ای یا آماتور نیست , چون بخوای از ابتدا CMS بنویسی خیلی دردسر داره , اعصابت میریزه بهم و کار و نصفه نیمه ول میکنی :لبخند:
( تجربه شخصی خودم ! )
نتونستم هم میرم با همین وردپرس میزنم بیشتر میخوام با حال و هوای یه CMS دست و پنجه نرم کنم

c0mmander
سه شنبه 12 خرداد 1394, 17:14 عصر
بهتون توصیه میکنم با بوت استرپ دیزاین سایت رو بزنید من یه چند ماهی روش کار کردم عالیه کمکی بود در خدمتم
مرسی :قلب: باشه روی بوت استراپ کار میکنم اگر مشکل لاینحلی بر خوردم مزاحم میشم بازم مرسی از لطفت..

m.esmaeilzadeh
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 13:33 عصر
نتونستم هم میرم با همین وردپرس میزنم بیشتر میخوام با حال و هوای یه CMS دست و پنجه نرم کنم
میدونم چی میگی , اگر پروژه تجاری بود بهترین Solution شما همون CMS های آماده مثل wordpress که به انصاف خیلی قوی و خوب هستش !!!
ولی اگر میخوای مطالعاتی و به قولی از روی کسب تجربه و لذت کد نویسی دنبال کاری بری , از بیس کد بنویسی و سرگرمی باشه خیلی خوبه ...
به نظرم حتما بشین یک CMS یا CMF در حقیقت بنویس تا تجربه ات در کار بیشتر بشه !!!

tuytoosh
چهارشنبه 13 خرداد 1394, 16:25 عصر
به نظر من با فریم ورک کار کن به سه دلیل :

تو بالاترین سطح برنامه نویسی (OOP) داری کار میکنی و به قول خودت خیلی حرفه ای تر از وردپرس هست
میدونی چیکار میکنی و خودتی و خودت... لازم نیس دنبال پلاگین ، قالب یا هر چیز دیگه ای بری
لذتی که تو کار با فریم ورک (مخصوصا لاراول) هست رو با لذت های مادی نمیشه مقایسه کرد :لبخندساده:

farzad-kh
دوشنبه 18 خرداد 1394, 15:58 عصر
اگه با مباحث امنیتی آشنا هستی شروع به طراحی مدیریت محتوا کن...
فریمورک هم خوبه...
منتها چون با وردپرس و جوملا آشنا هستی راحت میتونی ازونا برای الگوبرداری استفاده کنی... من خودم اینکارو کردم... الان دارم فقط برای یاد گرفتن سیستم مدیریت محتوا رو کامل میکنم...
کمک خواستی درخدمتیم...