PDA

View Full Version : سوال در مورد شروع کار یرای برنامه نویسی تحت وب

amin1136
شنبه 16 خرداد 1394, 19:37 عصر
سلام به اعضای محترم سایت
بنده میخواهم شروع به یادگیری برنامه نویسی تحت وب کنم. انتظاراتم این است که بتوانم در ابتدا سایت شخصی با امکانات تجاری خاص را راه اندازی کنم و سپس برنامه نویسی تخصصی تری را یاد بگیرم که بتوانم طراحی های حرفه ای تری را برای سازمان ها و یا ادارات انجام دهم.
خودم هم نا آشنا با زبان های برنامه نویسی نیستم و زبان های VB و Delphi را کار کرده ام.

لطفا دوستانی که متخصص هستند و تجربه کاری دارند بنده را راهنمایی کنند.
بنده اعتقاد دارم ذکات علم در این فوروم ها داده می شود و راهنمایی که افراد می کنند برخی را به راه درست هدایت می کند که موجب رستگاری فرد راهنما می شود.
یا علی

amin1136
شنبه 16 خرداد 1394, 23:33 عصر
دوستان لطفا بنده را راهنمایی کنید.
pbm_soy
یک شنبه 17 خرداد 1394, 00:12 صبح
والا تو این زمینه زیاد بحث شده!
از آنجایی که شما نا آشنا به زبانهای برنامه نویسی نیستید یک ابزار برای برنامه نویسی تحت وب انتخاب کنید وشروع کنید به نوشتن یک سایت
البته نیاز دارید که طراحی اولیه را انجام دهید و ادامه دهید
در این راستا هم شروع به مطالعه ویادگیری کنید

pyramid_ali
سه شنبه 26 خرداد 1394, 21:49 عصر
اگه بخوام خیلی خلاصه توضیح بدم باید اینکارا رو بکنی!
اول از همه باید HTML رو یاد بگیری، ولی یادت بشه نری سراغ api های html5 که یه کار کاملا اشتباهی واسه تازه وارداست! بعد از اون باید css یاد بگیری! ولی اکثر جاها html و css به صورت موازی درس داده می شن! یه توضیحم در مورد اینا بدم اینه که html اسکلت صفحه ی وب و css صفحه آرایی فرض می شه! بعد از همه ی اینا باید بری سراغ ی زبان سمت سرور که یه گزینه ی خوب میتونه php باشه ولی اونایی که c# کار کردند ترجیح میدن برن سمت asp.net! البته بگم که این دوتا خیلی مرسومه واسه نوشتن زبان سمت سرور ولی از زبانای دیگه مثله جاوا یا پایتون یا ... می تونی استفاده کنی! بعد از همه ی اینا باید بری سراغ جاوا اسکریپت، جاوا اسکریپت یه زبان وحشتناک گسترده است! وقتی واردش بشی می فهمی چی میگم! بعد از اونم باید بری سراغ فریم ورک ها، اول از همه هم توصیه میشه jquery رو که فریم ورک javascript تلقی می شه رو یاد بگیری که فوق العاده فریم ورک عالی ای هست! بعد از اون میری سراغ فریم ورک css که البته جاوا اسکریپتم شاملش میشه مثله bootstrap و foundation و YAML یا اگه به اینا اعتقادی نداری میتونی از یه گرید سیستم ساده مثله 960 استفاده کنی! بعد از تمام این کارا اگه php رو یاد گرفتی باید بری سراغ framework هاش که من yii رو توصیه می کنم! البته یادم رفت بگم که در کنار php باید کار با یه sql مثله mysql رو هم یاد بگیری! بعد از یاد گرفتن اینا می تونم بگم که می تونی به خودت بگی من یه برنامه نویس وب هستم!
البته بگم که با یه css و html هم میشه سایت نوشت! ولی قطعا اگه ادم بلند پروازی باشی تا اینا رو یاد نگیری قطعا راضیت نمی کنه واسه نوشتن یه وب سایت! البته فکر نکنم تو حین پروسه یادگیری بتونی از پلتفرم nodejs که بر پایه ی javascript هتس هم بگذری! البته بعضیا به اشتباه Nodejs رو یه فریم ورک در نظر می گیرن!