PDA

View Full Version : مبتدی: نصب برنامه در درایو C

mehran788
شنبه 16 خرداد 1394, 19:47 عصر
سلام. خسته نباشید
همونطور که می دونید در ویندوز های هفت و هشت اگه بخوایم رو یه فایل تفییراتی بدیم باید اون رو run as administrator کنیم
من الان برنامه این نوشته بودم و اون رو تو درایو سی تو ویندوز هشت نصب کردم. ولی وقتی خواست چیزی رو تو بانک اطلاعاتی اضاف کنه خطا داد که این پایگاه داده read only هست بعد پاک کردم و تو درایو دی نصب کردم مشکل حل شد.
این مشکل رو ما چطور باید برطرف کنیم؟ ممنون

mahlake
شنبه 16 خرداد 1394, 19:53 عصر
دیتابیس به صورت اتچ شده در فایل برنامه هست؟

asman.abi
شنبه 16 خرداد 1394, 21:58 عصر
خب می تونه دلایل مختلفی داشته باشه.
احتمال زیاد چون درایو C مربوط به سیستم عامل هست. و به احتمال زیاد نرم افزار تو program file نصب هست. تو این پوشه که مربوط به پوشه های سیستمی هست. باید فایل پایگاه داده رو در قسمت propertise اش و در قسمت security اجازه دسترسی کامل به یوزر مورد نظر رو بدی. و اگر دوباره مشکل پیش اومد پوشه مربوط به نرم افزار رو همین اعمال رو روش انجام بده برای کاربر مورد نظر.
دلایل دیگه ای هم وجود داره که براساس کار شما می تونه اتفاق بیفته. نمیشه حدس زد. (جزییات موجود نیست)

systam
شنبه 16 خرداد 1394, 22:15 عصر
سلام
دوستمون هم عرض چون درایو c یا هر درایوی که ویندوز در اون نصبه درایور سیستمی محسوب میشه
مسلماً برنامه هایی که در این درایو نصب میشه اجازه تغییرات رو نمیده
برای همین پوشه ای رو برای این کار در نظر گرفته اند به نام program data میتونید دیتا بیس و یا هر فایلی که روش تغییرات انجام بهش رو در اون پوشه بزارید و استفاده کنید
راهی دیگه در درایو دیگه برنامه رو نصب کنید
موفق باشید
یا علی

mehran788
دوشنبه 18 خرداد 1394, 16:43 عصر
دیتابیس به صورت اتچ شده در فایل برنامه هست؟

بله دوست عزیز بصورت اتچ شده هست

mehran788
دوشنبه 18 خرداد 1394, 16:43 عصر
خب می تونه دلایل مختلفی داشته باشه.
احتمال زیاد چون درایو C مربوط به سیستم عامل هست. و به احتمال زیاد نرم افزار تو program file نصب هست. تو این پوشه که مربوط به پوشه های سیستمی هست. باید فایل پایگاه داده رو در قسمت propertise اش و در قسمت security اجازه دسترسی کامل به یوزر مورد نظر رو بدی. و اگر دوباره مشکل پیش اومد پوشه مربوط به نرم افزار رو همین اعمال رو روش انجام بده برای کاربر مورد نظر.
دلایل دیگه ای هم وجود داره که براساس کار شما می تونه اتفاق بیفته. نمیشه حدس زد. (جزییات موجود نیست)

من رو دیتا بیس کلیک راست کردم ولی گزینه security نداشت

Javad_raouf
دوشنبه 18 خرداد 1394, 17:47 عصر
راست کلیک بعد properties بعد Security بعد Edit بعد Add بعد Advanced بعد Find Now بعد از لیست پایین گزینه Everyone انتخاب شود بعد OK بعد دوباره OK بعد در گزینه های پایین تیک گزینه FullControl قسمت Allow زده شود سپس Ok و دوباره OK
برای هر دو تا فایل دیتابیس یعنی LDF و MDF این کار باید انجام شود
این راهی که گفتم مال ویندوز Seven بود توی ویندوز 8 و Xp یکم فرق می کنه ولی کلیاتش همینه
این کار رو انجام بدید 99 درصد مشکلتون حل میشه

محمد رضا فاتحی
دوشنبه 18 خرداد 1394, 17:54 عصر
سلام
منم اوایل مشکل شما رو داشتم ==>شما به راحتی می تونید با یکی از نرم افزارهای ستاپ ساز(خودم با advanced installerکار می کنم) پوشه های برنامه خودتون رو سطح دسترسی کامل براش ایجاد کنید روش های بچه ها درسته ولی باید بصورت دستی اجرا بشه اگه قراره به صورت نصبی بدید مشتری نرم افزارهای ستاپ ساز بصورت خودکار اینکار رو براتون انجام می دن