PDA

View Full Version : چه کار کنیم تا صفحه html خوشامدگویی بعد از log in را نتوان از طریق کپی ان در نوار ادرس بارگزاری کرد

motherboard
جمعه 22 خرداد 1394, 00:00 صبح
سلام.چه کار کنیم تا صفحه html خوشامدگویی بعد از log in را نتوان از طریق کپی ان در نوار ادرس بارگزاری کرد. مثلا وقتی شما رمز عبور و پسوردتون رو در انجمن ها می زنید و با موفقیت وارد می شوید یک صفحه با پیغام "با موفقیت وارد شدید....." رو می بینیم که اگر ادرس این صفحه رو از روی ادرس بار کپی کنیم و بعد دوباره از اکانتمون خارج بشیم و سعی کنیم که با پیست کردن اون ادرسی که قبلا کپی کردیم تلاش کنیم اون صفحه با پیغام "با موفقیت وارد شدید...." رو ببینیم دیگه نمی تونیم. یعنی فقط و فقط اون صفحه با اون پیغام رو زمانی می توانیم ببینیم که رمز عبور و یوزرمون رو وارد کنیم. خب چه طوری برای چنین فایل های html این کار رو کنیم. من یک چیزهایی در مورد سیشن ها شنیدم که می توانند این کار رو بکنند اما وقتی در مورد کاربردشون تحقیق کردم ربطی به چیزی که من می خواستم نداشت.

pbm_soy
جمعه 22 خرداد 1394, 02:08 صبح
درست شنیدید یکی از کاربرد session ها دقیقا همین است
حالا درحد ساده وخیلی سطحی بخواهم بگم
Session ها برای هرکاربری که سایت را باز میکنه یک session مخصوص آن کاربر ایجاد میشه واز طریق تمام صفحات آن کاربر به مقادیر موجود در آن session میتواند دسترسی داشته باشد
حالا در صفحه login پس از بررسی نام کاربری ورمز درصورت درست بودن مثلا نام کاربری را در session آن کاربر ذخیره میکنید حالا میتوانید در ابتدای تمام صفحات دیگر چک کنید که در session مقداری وجود دارد مثلا نام کاربری اگر وجود داشته باشد یعنی کاربر با موفقیت login کرده درغیراینصورت login نکرده و کاربر به صفحه خطا راهنمایی میکنید!