PDA

View Full Version : سوال: مشخصات فایل های اجرایی

stn-it
سه شنبه 26 خرداد 1394, 18:11 عصر
با سلام خدمت دوستان
در برنامه ام می خوام یه قسمتی اضافه کنم که کاربران اجازه اجرا برنامه خاص رو داشته باشن، لیست برنامه ها رو در دیتابیس ذخیره کردم، مشکلم اینه ممکنه کاربری نام برنامه رو عوض کنه، می خوام برنامه تشخیص بده برنامه ای که تغییر نام براش اتفاق افتاده همونی هست که در دیتا بیس من ذخیره شده، در این صورت اجازه اجرا بهش بده.
یا اینکه ممکنه کاربران فایلهای exe خودشون رو با نام برنامه هایی که در دیتا بیس ایجاد کردم تغییر بدن و بتونن برنامه ها رو اجرا کنن.
این رو چطوری می تونم انجام بدم که کابران اگه نام برنامه رو تغییر دادن سیستم بتونه تشخیص بده.آیا خصوصیاتی در برنامه هایاجرایی س که بشه با اون کنترل کنم؟

یوسف زالی
چهارشنبه 27 خرداد 1394, 00:00 صبح
سلام. بله.
یک ریسورس به برنامه هاتون اضافه کنید، این ریسورس باید کد شده باشه وگرنه با نرم افزارهای Resource Hacker می زنن.
برنامه ای که اجرا می شه ریسورس خودش رو می خونه، بعد خودش رو در دی بی چک می کنه، و باقی ماجرا.
برنامه های خارجی هم می تونن این ریسورس ها رو بخونن، و اگر متد کدینگش رو بلد باشند دی کد کنند.

stn-it
چهارشنبه 27 خرداد 1394, 07:11 صبح
ببخشید من متوجه نشدم به چه صورت این کار رو باید انجام بدم، میشه یکم بیشتر راهنمایی کنید؟

یوسف زالی
چهارشنبه 27 خرداد 1394, 09:52 صبح
قبلش یک سوال من رو جواب بدید:
برنامه باید خودش چک کنه یا این که یک برنامه از بیرون اون ها رو صدا می زنه و قبلش چکشون می کنه؟