PDA

View Full Version : حذف و ایجاد model در EF بعد از تغییر و ویرایش در جداول و ... موجود در SQL

xsbehx
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 03:51 صبح
سلام
من هر بار که یک پروسیجر رو ویرایش می کنم یا یک جدولی رو تغییر می دم یا ... مجبور می شم که دوباره بیام فایل مربوط به Entity Framwork رو حذف کنم و دوباره بسازم. تو Linq هم همین مشکل رو داشتم. آیا راهی هست که باعث بشه من کلا فایل مربوط به EF رو حذف و دوباره ایجاد نکنم؟

ali_md110
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 04:12 صبح
از زوش Code First که روش مرجح تر هست توی کار یا Ef استفاده کنید خیلی بهتر و مدیریت اون راحت تز از DataBase First هست
در همین روش شما هم نیازی به حذف فایل نیستید میتونید درون سولوشن روی نام مدل یا قایل ef کلیک کنید و به حالت طراحی برید اونچا با زاست کلیک Update Model From DataBase انتخاب کنید و اون رو به روز کنید

SabaSabouhi
پنج شنبه 28 خرداد 1394, 09:28 صبح
از زوش Code First که روش مرجح تر هست توی کار یا Ef استفاده کنید خیلی بهتر و مدیریت اون راحت تز از DataBase First هست
در همین روش شما هم نیازی به حذف فایل نیستید میتونید درون سولوشن روی نام مدل یا قایل ef کلیک کنید و به حالت طراحی برید اونچا با زاست کلیک Update Model From DataBase انتخاب کنید و اون رو به روز کنید

سلام
ضمن تایید نوشته‌های دوستم ali_md110 اضافه می‌کنم که به‌تره اول تمام entityها رو با Ctrl-A انتخاب کرده و حذف کنی و بعد از Update Model استفاده کنی.
چون در مورد اصلاح تغییرات خیلی خوب عمل نمی‌کنه.
متاسفانه چون سیستم عامل هدف رو XP انتخاب کردیم، مجبور هستم با DotNet 4.0 کار کنم و تو databaseFirst گیر افتادم.

صبا صبوحی

xsbehx
سه شنبه 23 تیر 1394, 15:22 عصر
گاهی اوقات وقتی یک پروسیجر رو تغییر می دم و می خوام بروزرسانی کنم، این خطا رو می ده

The model was generated with warnings or errors.Model.edmxPlease see the Error List for more details. These issues must be fixed before running your application.
Loading metadata from the database took 00:00:00.8915679.
Generating the model took 00:00:01.1301844.

مشکل از کجاست؟