PDA

View Full Version : تخصص سرور ؟

mehdiomnia
دوشنبه 01 تیر 1394, 16:27 عصر
سلام
من میخام کار با سرورهای لینوکسی رو یاد بگیرم چه کلاس و کجا باید مراجعه کنم اصلا اسم دورش چی هست
منظورم کار با سرورهایی هست که مثلا اکانت های سی پنل و دایرکت ادمین میسازن میدم به کاربرا این مبحث منظورمه دقیقا

terminator68
دوشنبه 01 تیر 1394, 17:29 عصر
سلام.
شما اول باید دوره های lpic 1 , lpic 2 رو بگذرونید..
بعد از اون دیگه کار کردن با سی پنل و دایرکت ادمین و این چیزا کاری نداره....

mehdiomnia
چهارشنبه 31 تیر 1394, 23:15 عصر
سلام.
شما اول باید دوره های lpic 1 , lpic 2 رو بگذرونید..
بعد از اون دیگه کار کردن با سی پنل و دایرکت ادمین و این چیزا کاری نداره....
یعنی این دوستانیکه کار هاستینگ میکنن این دوره رو گذروندن دیگه درسته ؟
آموزشگاه خوب در تهران چی سراغ دارید ؟ بجز مجتمع فنی که واقعا الان یک سالی هست فقط اسمش مونده کیفیت نداره و بدنبال پول گرفتنه

pbm_soy
پنج شنبه 01 مرداد 1394, 03:54 صبح
برای کار کردن با این نرم افزارهای که گفتید حتما هم لازم نیست دوره برید
لینوکس و شبکه و برنامه نویسی php در حد قابل قبول یعنی متوسط هم بلد باشی میتوانی خودت کار کنی منظورم یک سرور خام و خالی را تبدیل کنی به یک سرور هاستينگ
لینوکس را در حد مدیریت فایل و نصب نرمهافزار و مدیریت کلی سیستم را باید بلد باشید
شبکه هم مفاهیم tcp/ip و آدرسهای ای پی را باید بشناسی و مباحث سرویسها و پروتکلها و حداقل باید بتونی با سرویسها ی معروف و پرکاربرد مثل ftp, mail, ssh, telnet, Apache., mysql, ...
Php هم باید بلد باشی هرچند که شما نیاز به کدنویسی نخواهی داشت ولی در کل میخواهید سرویس و خدماتی میخواهید بدهید که افراد برنامه نویس مخصوصاً php کارها از آن استفاده خواهند کرد
بعداز بلد بودن این موارد با کمی تلاش و صبر و حوصله و تحمل میتوانید سرورتان را نصب و راه اندازی کنید
این مواردی که گفتم حداقل بودند یعنی شما برای اینکه یک سرویس خوب و امن و پایدار ارایه بدید باید خیلی چیزهای دیگه هم بلد باشید
هرچند که شاید بیشتر کسانی که همچین سرویسی را میدهند خیلی از موارد اولیه ای که گفتم را بلد نیستند و سرور را آماده میخرند مثلا شما از یک شرکت هاستينگ بزرگتر درخواست سرور برای فروش هاست میکنید اون شرکت هم یک سرور کامل با تمام نرم افزار های مورد نیاز در اختیار شما میگذارند حتی پورتال فروش آنلاين و سیستم تیکت زدن و سی پنل همه چیز نصب شده به شما میدهند از اینجا به بعد هم نیازی به دانش آنچنانی نیست فقط باید با نرم افزارها بلد باشید کار کنید که اونم بخش عمده اش تحت وب است
میتوانید به راهنماهای آنها مراجعه کنید به آموزشهایی که خود آن شرکتها گذاشتن مراجعه کنید