PDA

View Full Version : session یا کوکی

amirali0079
سه شنبه 02 تیر 1394, 17:57 عصر
سلام دوستان من دارم یک CMS تمرینی واسه خودم درست میکنم
میخوام بدونم واسه لاگین کردن از SESSION استفاده کنم یا از COOKIE و کدوم بهتره برای این منظورو شما از کدوم استفاده میکنید

680100
سه شنبه 02 تیر 1394, 18:01 عصر
کوکی بهتره چون سمت کاربر هست
سشن سمت سرور هست که اگر مقدار سیشن زیاد بشه آپاچی رو down میکنه

reza_alie
سه شنبه 02 تیر 1394, 18:13 عصر
بیشتر کوکی توصیه میشه
البته باید مسائل امنیتی رو شما در نظر بگیرین

amirali0079
سه شنبه 02 تیر 1394, 18:32 عصر
بیشتر کوکی توصیه میشه
البته باید مسائل امنیتی رو شما در نظر بگیرین
مثلا چیا ؟

reza_alie
سه شنبه 02 تیر 1394, 22:58 عصر
مثلا اطلاعاتی که در داخل کوکی ذخیره می کنید رو حتما رمزنگاری کنید

H:Shojaei
چهارشنبه 03 تیر 1394, 00:19 صبح
فکر نکنم سوال درستی باشه...
کاربردهای ایندو با هم متفاوته...

Unique
پنج شنبه 04 تیر 1394, 16:40 عصر
یکبار مفصل در مورد این صحبت شده و اگه جستجو کنید پیدا میکنید.
Session خودش سمت کاربر از کوکی استفاده میکنه و از طریق اون مقادیر کوکی توی php شناسایی میشن.
من خودم اصلا از session استفاده نمیکنم و از کوکی و فایل های cached استفاده میکنم. شما برای ردگیری کاربر مجبوری از کوکی استفاده کنی مگه اینکه ردگیری را توی url انجام بدی که کلا منقرض شده.

us1234
پنج شنبه 04 تیر 1394, 17:33 عصر
کوکی بهتره چون سمت کاربر هست
سشن سمت سرور هست که اگر مقدار سیشن زیاد بشه آپاچی رو down میکنه

تا حالا خودتان تجربه داشتید که با سشن آپاچی دان کرده باشید ؟

کلیه اطلاعات سمت سرور ( بخصوص در لینوکس ) در فایل ذخیره میشود و سشن هم به همین صورت است و کلیه اطلاعات به صورت فرمتی شبیه json در فایل ذخیره میشود و بعد از اینکه lifetime سشن تمام شد توسط Session garbage حذف میشود و اگر این فایلها قرار باشه به سرور فشار بیاره ، فایلهای mySql که حجم شان بعضا به چند گیگ هم میرسه یا فایلهای لاگ سرویس های مختلف چه رفتاری باید نشان دهند !
تا به امروز ندیده و نشنیده بودم که با افزایش سشن آپاچی دان شده باشه !

680100
شنبه 06 تیر 1394, 09:33 صبح
تا حالا خودتان تجربه داشتید که با سشن آپاچی دان کرده باشید ؟

کلیه اطلاعات سمت سرور ( بخصوص در لینوکس ) در فایل ذخیره میشود و سشن هم به همین صورت است و کلیه اطلاعات به صورت فرمتی شبیه json در فایل ذخیره میشود و بعد از اینکه lifetime سشن تمام شد توسط Session garbage حذف میشود و اگر این فایلها قرار باشه به سرور فشار بیاره ، فایلهای mySql که حجم شان بعضا به چند گیگ هم میرسه یا فایلهای لاگ سرویس های مختلف چه رفتاری باید نشان دهند !
تا به امروز ندیده و نشنیده بودم که با افزایش سشن آپاچی دان شده باشه !

سلام

این مورد رو یک مهندس ارشد به من گفت که داشتم روی یه اسکریپت کار میکردم که با سشن یه قسمتش رو نوشتم که اعلام کرد با سشن این کار رو نکن فشار میاره و ... و آپاچی رو داون میکنه
به این دلیل این مورد رو ذکر کردم.

us1234
شنبه 06 تیر 1394, 17:41 عصر
سلام

این مورد رو یک مهندس ارشد به من گفت که داشتم روی یه اسکریپت کار میکردم که با سشن یه قسمتش رو نوشتم که اعلام کرد با سشن این کار رو نکن فشار میاره و ... و آپاچی رو داون میکنه
به این دلیل این مورد رو ذکر کردم.

نه عزیز به احتمال قوی منظور آن مهندس چیز دیگری بوده که یا اشتباه منظورش را منتقل کرده یا اینکه شما اشتباه متوجه شدید .

در شرایط ایده آل آپاچی به این سادگی بخاطر پردازش چند تا فایل دان نمیشه .

(مگر اینکه مثلا رو یک سیستم با منابع سخت افزاری خیلی خیلی محدود در حال کار باشید که اونم آپاچی را دان نمیکنه و مشکل Session timeouts پیش میاد ، یعنی مثلا اگر واقعا به این حد فشار به سرور اومده باشه که Session timeouts داده باشه هرجا داخل کد به سشن رسیدید ارور 503 می بینید ، که اینم باز آپاچی دان نشده بلکه با تغییر تایم لایف سیشن ( session.gc_maxlifetime ) قابل حل است ... )