PDA

View Full Version : استفاده از SQLite به صورت ویزارد مانند استفاده از SQL یا Access

pouyansaraf
سه شنبه 09 تیر 1394, 09:53 صبح
سلام دوستان من تا حال برای استفاده از SQLite به صورت دستی عمل میکردم لطفا جواب مشخص بدید که آیا میشه مثلا یه دیتا گرید ویو رو با ویزاردش به SQLite متصل کرد.
تو یه سایت نوشته بود که اگر از سایت مرجع برای دات نت نصب کنیم تو لیست میاد من یه چیزی رو دانلود کرد ولی چیزی نیومده.
اگر کسی بلده میشه راهنمایی دقیق کنید.

khokhan
سه شنبه 09 تیر 1394, 12:42 عصر
سلام دوستان من تا حال برای استفاده از SQLite به صورت دستی عمل میکردم لطفا جواب مشخص بدید که آیا میشه مثلا یه دیتا گرید ویو رو با ویزاردش به SQLite متصل کرد.
تو یه سایت نوشته بود که اگر از سایت مرجع برای دات نت نصب کنیم تو لیست میاد من یه چیزی رو دانلود کرد ولی چیزی نیومده.
اگر کسی بلده میشه راهنمایی دقیق کنید.

ابتدا بایستی sqlite provider مناسب با توجه به کار و سیستم مورد نظرتون رو نصب کنین لینک (https://system.data.sqlite.org/index.html/doc/trunk/www/downloads.wiki) دانلود
در صورتی که provider مربوطه رو سیستم شما نصب باشه بایستی در تعریف رشته اتصال بتونین در لیست انواع پایگاه داده ها sqlite provider رو مشاهده کنین

132757
در صورتی که این مرحله رو بتونین با موفقیت به پایان برسونین می تونین یه دیتاست به پروژه تون اضافه کرده و از طریق ویزارد به هر کنترلی که خواستین وصل کنی

اما اگه منظورتون استفاده از linq یا Entity Framework باشه بایستی بگم که با linq تقریبا ناممکنه اما با Entity Framework و از طریق mixed mode امکان پذیره