PDA

View Full Version : عناوین کلیه مباحث لازم برای تسلط نسبی در php و برنامه نویسی وب

webpower
سه شنبه 16 تیر 1394, 08:10 صبح
سلام دوستان خسته نباشید
توی سایت های ایرانی جستجو کردم مطلب قابل توجهی پیدا نکردم لطفا اگر سوالم تکراریه قبل از پاک کردن تاپیک لینکی چیزی بذارید چون قبلا خودم سرچ کردن رو امتحان کردم
دوستان من قبلا درحد مورد نیازم به html مسلط و کار در حد مبتدی(پایه ای مثل تابع، حلقه و...) رو با php یادگرفتم چیزایی ک قبلا یادگرفتم برای ایجاد پروژه های معمولی کافی بوده ینی قبلا یاد گرفتم ک به یه نحوی بالاخره ایده هام رو ترسیم کنم
اما الان میخوام جدی تر وارد این مقوله بشم
کتاب تهیه کنم و روی همه ی مباحث اصلی برنامه نویسی وب تسلط نسبی و قابل قبول (درحد کاربرد) پیدا کنم
اگه امکانش هست اساتید کهنه کار انجمن چنتا سرنخ بمن بدن ک از کجا شروع کنم
چ مبحثی رو باید برای تکمیل پروژه هام بلد باشم
خودم فعلا میدونم seo واسه مطرح شدن سایت توی موتورهای جستجو لازمه و امروز واسش کتاب تهیه میکنم
دوستان لطفا اگر کتاب ترجمه شده مناسبی هم برای مباحث سراغ دارید معرفی کنید تهیه کنم

H:Shojaei
سه شنبه 16 تیر 1394, 13:37 عصر
توی تاپیک دیگتون توضیحاتی دادم و اینجا نظر خواصی ندارم...
اما تنها نکته ای که به نظرم میرسه اینه که به نظر من کتاب گزینه مناسبی نیست... البته نمیگم خوب نیست ولی وقتی هرچی بخواید خود سازندش یک رفرنس قوی و همه نوع مثال و توضیحات واسش داره چرا کتابی که یکی اومده یه چیزایی از اون رفرنس رو یاد گرفته و بعد نوشته و باز یکی دیگه میاد ترجمه میکنه که شما بخونید مستقیم برید سمت همون رفرنس ها که به نظر من بهترین گزینه هستن...
و یه چیز دیگه هم این که شما با کتاب توی چهارچوب همون کتاب هستید در صورتی که بخواید توی سایت ها دنبال مباحثی که میخواید باشید دنبال یک چیزی که میگردید 100 تا چیز دیگه کنارش واستون میشه سرنخ مباحث بعدی که بخواید یاد بگیرید... ولی کتاب یه چیزی که دارید یاد میگیرید همونه و تمام...

vahidqara
سه شنبه 16 تیر 1394, 22:57 عصر
درود.
همین که وارد مقوله به طور جدی میخوای بشی خودش کلیه.
برای زبان php که آموزش ریخته چه فارسی چه زبان اصلی چه رایگان و غیر رایگان.
و اینکه از فیلم های آموزشی استفاده کنید که بهتر و زودتر به نتیجه برسید.

hamedarian2009
چهارشنبه 17 تیر 1394, 12:14 عصر
بهترین منبع برای یادگیری کدهای PHP وبسایت رسمی خود سازنده همون زبان یعنی php.net هست. من هم زیاد در مرحله یادگیری اولیه خوندن کتاب چه ترجمه شده چه انگلیسی رو پیشنهاد نمیکنم و بهترین روش برای یادگیری مشاهده فیلم های آموزشی و یادگیری به صورت پروژه ای هست یعنی یک پروژه تمرینی برای خودتان شروع کنید و هربار یک امکانات جدید به پروژه اضافه کنید و برای افزودن هر امکانی نیاز به یادگیری در مورد اون دارید که با جستجو در وب و مشاهده مثال های متعدد میتونید خیلی سریع آن را یاد بگیرید و پیاده سازی کنید