PDA

View Full Version : سوال: مشکل در برنامه هنگام ارتباط با پورت سریال وقتی در all in one نصب می شود

elahe1393
سه شنبه 16 تیر 1394, 12:30 عصر
با سلام
من برنامه ای نوشتم که از طریق پورت سریال با دستگاهی در ارتباط است این برنامه وقتی روی لپ تاپ اجرا می شود هیچ مشکلی ندارد و درست مراحل اجرا می شود ولی وقتی بر روی All in one اجرا می شود با مشکل مواجه می شود از این جهت که مثلا نیاز است شیب صفحه دستگاه با توجه به تعداد دستور داده ای که برایش ارسال می شود افزایش یابد ولی گویی تعدادی از دستورها را نگه می دارد و اجرا نمی کند به همین خاطر به شیب موردنظر نمیرسد مشکل کجاست که در لپ تاپ درست اجرا می شود ولی در all in one نه ؟؟؟؟ بدجوری توش موندم لطفا راهنمایی کنید

elahe1393
سه شنبه 16 تیر 1394, 13:03 عصر
الان در یک حلقه ساده تعدادی دستور افزایش شیب رو به پورت ارسال می کنم در لپ تاپ درست انجام میشه ولی در all in one تعدادی از دستورات را که دریافت کرده اجرا نمیکند مشکل کجاست از برنامه یا سخت افزار دستگاه لطفا راهنمایی کنید

MehdiElexal
سه شنبه 16 تیر 1394, 14:46 عصر
خیلی چیزهارو شما بایست چک کنید ، اگر فرامین در پورت سریال ارسال میشه و شما دریافت داری روی هر دو دستگاه مذکور پس طبیعتا تمام دستورات رو دریافت میکنید و امکان نداره قسمتی از دستورات بیاد قسمتی نیاد ، حتما همش میاد ، مگر در تنظیمات BaudRate مشکل داشته باشید ، بعد از اینکه تنظیمات رو چک کردید پایه های RXو TX رو به هم متصل کنید (نیاز به تخصص داره اگر تخصص ندارید نکنید) این کار باعث میشه شما هر چی میفرستی دوباره به خودتون بازگشت داده بشه Recived=Send از این طریق میتونید ارتباط سریال رو چک بفرمائید ، درغیر اینصورت مشکل از داخل برنامه خودتون هست که برای رفعش باید قسمت مذکور رو برای رفع ایراد اینجا بذارید تا دیده بشه و رفع ایراد احتمالی انجام بشه
موفق باشید

MehdiElexal
سه شنبه 16 تیر 1394, 14:55 عصر
برای دریافت صحیح اطلاعات بهتره با یک برنامه دریافت کننده سریال مثل هایپر ترمینال و یا هرکولس تست کنید

sabz12
سه شنبه 16 تیر 1394, 15:17 عصر
با اجازه اساتید
بعضی وقتها یک سری فایل های ابدیت برای این سریال ها هست مثلا rs232 به usb که اگر از شما این باشه فایلش را براتون بفرستم البته برای ویندوز 7.موفق باشید

elahe1393
شنبه 20 تیر 1394, 09:20 صبح
سلام من تخصص سخت افزاری برای کار با دستگاه ندارم فقط برنامه نویسی برای کنترل پورت و تنظیمات دستگاه رو انجام میدم من برای تنظیم کردن تنظیمات دستگاه تنها ارسال به پورت دارم و هیچ دریافت اطلاعاتی ندارم من ابتدای اجرای برنامه BuadRate پورت سریال رو تنظیم اولیه میکنم برای ارتباط با پورت سریال هم از همین روش برای دستگاههای دیگر استفاده کردم و تا حالا با همچین مشکلی برنخوردم مسئله من و قسمت عجیب اینه که برنامه وقتی روی لپ تاپ نصب هست درست اجرا میشه ولی در all in one تعداد دستورات را که ارسال می کنم حتی صدای بوق برای دریافت دستور از طرف دستگاه میاد ولی بصورت عملی تعدادی از دستورات دریافتی رو اجرا نمیکنه امکانش هست یک برنامه هایپر ترمینال یا هرکولس برای من بفرستید تا دریافت اطلاعات رو چک کنم می خوام ببینم هنگام ارسال دستور برروی پورت سریال تفاوتی موقع کار با لپ تاپ و کار با all in one هست؟
sabz12 لطف میکنید فایل آپدیت پورت سریال را بفرستید؟

sabz12
شنبه 20 تیر 1394, 10:47 صبح
من خیلی وقت استفاده نکردم دو تا فایل داشتم امیدوارم به کارت بیاد.تا یادم نرفته بگم برای یک دستگاه کارخانه بود یک بار نثب کردیم رستارت کردیم و دوباره نثب کردیم تا جواب داد.
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=15904722655ed1324d2fc2ef18cfd28e
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=ec262d2706d90dd4e72da4a8cbce9e47

elahe1393
شنبه 20 تیر 1394, 10:57 صبح
من اگه بخوام در کامپیوترم بسته اطلاعاتی که روی پورت ارسال می کنم رو ببینم باید چکار کنم ؟ مثلا ببینم هر وقت دستور serialPort.Write("AF"); رو ارسال میکنم چه بسته اطلاعاتی ارسال میشه

sabz12
یک شنبه 21 تیر 1394, 11:12 صبح
در اين مورد اطلاعي ندارم فقط شايد با ابديت
all in one يا تعويض پورت در device manager فرجي بشه.با ارزوي موفقيت