PDA

View Full Version : حرفه ای: مشکل در سرعت کد های sql در c#

mahlake
یک شنبه 21 تیر 1394, 22:50 عصر
سلام به مهندسین عزیز... این پست رو دارم در نهایت نا امیدی براتون میزارم... امیدوارم که بتونم جوابم رو پیدا کنم...
داستان اینه که من یه برنامه سی شارپ نوشتم که دیتابیسش توی هاست ویندوزی هست...الان دیتا های برنامه از مرز 60 هزار گذشته و من چند تا مشکل اصلی دارم اونم اینه که:
1. کد های اتصال به دیتابیسم کلی طول میکشه... مثلا یه آپدیت میخوام بکنم یه بار تو لحظه انجام میشه... یه بار نزدیک 5 ثانیه طول میکشه کلا بگم که این تایم متغیره... حالا من از چه روش اایی میتونم این سرعت رو افزایش بدم...؟ گاهی هم پیش میاد کد ها کلا اجرا نمیشن... یعنی از هر 10 بار 3 بار سریع هست... 5 بار کند یا خیلی کند هست 2 بارم اجرا نمیشه...
نمیدنم چه کنم

nunegandom
دوشنبه 22 تیر 1394, 11:17 صبح
سلام
فکر کنم باید از یه الگوریتمی برای پیدا کردن رکوردت استفاده کنی
کلا برو توی بخش sql

arash_flag
دوشنبه 22 تیر 1394, 11:35 صبح
به نظر من شما یاید هنگام طراحی بانک اطلاعاتی از index ها برای فیلد هایی که بیشتر مورد جستجو بودند استفاده میکردید.
حالا هم اکه از بانک بک آپ بگیرید میتونید .
توجه داسته باشید ک index بی خودی سرعت را پایین میاورد
موفق باشید

hamid_hr
دوشنبه 22 تیر 1394, 11:45 صبح
الان دیتا های برنامه از مرز 60 هزار گذشته
این تعداد رکورد برا دیتابیس چیزی نیس
بیشتر فک کنم مشکل اینترنت و ارسال و دریافت داده باشه تا سرعت اجرای دستور؟

mahlake
چهارشنبه 31 تیر 1394, 09:15 صبح
به نظر من شما یاید هنگام طراحی بانک اطلاعاتی از index ها برای فیلد هایی که بیشتر مورد جستجو بودند استفاده میکردید.
حالا هم اکه از بانک بک آپ بگیرید میتونید .
توجه داسته باشید ک index بی خودی سرعت را پایین میاورد
موفق باشید
با سلام... من متوجه نشدم... بالاخره سرعت رو پایین میبرا یا بالا میاره؟

mahlake
چهارشنبه 31 تیر 1394, 09:18 صبح
این تعداد رکورد برا دیتابیس چیزی نیس
بیشتر فک کنم مشکل اینترنت و ارسال و دریافت داده باشه تا سرعت اجرای دستور؟
اینترنت 1 مگ دارن... منم چون فکر میکردم اطلاعات زیاد نیست و این غیر طبیعیه این تاپیک رو ایجاد کردم....

xsbehx
چهارشنبه 31 تیر 1394, 09:53 صبح
اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?500598-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%86%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%86-%DA%A9%D9%88%D8%A6%D8%B1%DB%8C) رو نگاه کن شاید کارت راه بیافته

jamal_ch
چهارشنبه 31 تیر 1394, 10:15 صبح
سلام و عرض ادب
این مشکل شما میتونه از جاهای مختلفی باشه
اولین ش مشکل اینترنت خود شما است
دومی مشکل اینترنت سرور هست
اگه اینترنت شیر داشته باشی این مشکلات زیاد بوجود میاد
سوم روتری که سرور شما به لون وصل هست
چهارم میتونه از طراحی دیتابیس باشه

من هم همین مشکلات رو داشتم اومدم یک دیتابیس محلی ایجاد کردم کارهامو سریع انجام میدم بعد باید بک گراند ورکر اگه عملیاتی موجود باشه به ترتیب انجام میده
ولی بیشتر این مشکلات از اینترنته
من تا حالا چند تا برنامه اینجوری نوشتم بهترین روش دیتابیس محلی و انتقال به سرور و همگام سازی دو دیتابیس است غیر از این روش هرکاری انجام بدی با این وضع اینترنت به مشکل میخوری
موفق باشید