PDA

View Full Version : سوال: همتراز ( Full Justify ) كردن متن در كنترل RichEdit

دلفــي
دوشنبه 22 تیر 1394, 07:15 صبح
من مي خوام متن فارسي موجود در كنترل RichEdit رو به صورت Full همتراز ( Justify ) كنم ، توسط كد زير مي تونم اين كار رو براي كل متن انجام بدم ولي سطر آخر پاراگراف به سمت چپ انتقال پيدا مي كنه !

Uses RichEdit;

procedure JustifyText(RichEdit:TRichEdit);
var Format : TParaFormat2;
begin
FillChar(Format, SizeOf(TParaFormat2), 0);
Format.cbSize := SizeOf(TParaFormat2);
Format.dwMask := PFM_ALIGNMENT;
Format.wAlignment := PFA_JUSTIFY;
SendMessage(RichEdit.Handle, EM_SETPARAFORMAT, 0, LPARAM(@Format));
end;

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
begin
JustifyText(RichEdit1);
end;

نتيجه :
133203
از چند كامپوننت كه در توضيحاتشون نوشته بودن از اين خصيصه پشتيباني مي كنند مثل TRichView , Jedi , TJustifyRichEdit , TRichMemo , ... هم استفاده كردم ولي همه ي اين كامپوننت ها هم همان مشكل رو داشتند .
آيا راه حل يا كامپوننت خاصي براي اين كار هست ؟

khorsandreza
چهارشنبه 24 تیر 1394, 02:00 صبح
سلام
چه نیازی است که حتما در صفحه تمایش مرتب نشان داده شود .
موقع چاپ اینگار ارا انجام بده فست ریپورت و کوئیک ریپورت در نسخه های جدید از این خصیه پشتیبانی می کنند

golbafan
پنج شنبه 25 تیر 1394, 11:42 صبح
از چند كامپوننت كه در توضيحاتشون نوشته بودن از اين خصيصه پشتيباني مي كنند مثل TRichView , Jedi , TJustifyRichEdit , TRichMemo , ... هم استفاده كردم ولي همه ي اين كامپوننت ها هم همان مشكل رو داشتند .
آيا راه حل يا كامپوننت خاصي براي اين كار هست ؟

سلام شما گزینه راست چین کردن رو هم باید انتخاب کنید
در کامپوننت TRichView و Jedi موجود است

دلفــي
یک شنبه 28 تیر 1394, 11:40 صبح
سلام
موقع چاپ اینگار ارا انجام بده فست ریپورت و کوئیک ریپورت در نسخه های جدید از این خصیه پشتیبانی می کنند

سلام

همه ي اين روش ها رو تست كردم هيچكدوم جواب نميده و اينكه هنگام تايپ بايد متن به صورت راست چين و همتراز ديده بشه چون مجري طرح اينجوري ميخواد و نميشه كاريش كرد

3m_student
چهارشنبه 29 فروردین 1397, 16:41 عصر
سلام دوست عزیز . من مشکل شما را دارم . شما موفق به انجام جاستیفای در ریچ ادیت شدید ؟