PDA

View Full Version : ساخت یوزر برای دیتابیس

emad4000
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 12:24 عصر
با عرض سلام به دوستان
من قصد دارم برای دیتابیسم پسوردی بزارم که فقط کاربر از طریق برنامه که پسورد رو در اختیار داره به بانک داده دسترسی داشته باشه . باور کنید بیش از ده پونزده تا تاپیک خوندم . ولی متاسفانه هیچی نفهمیدم . اینو گفتم که نگید تو همین تاپیک سرچ کن . چون تقریبا هرچی تاپیک در این مورد بود خوندم . شاید IQ من پایینه . حالا می خواستم درخواست کنم که یکی مختصر ومفید برام توضیح بده که چه جوری باید عمل کنم

majid_afra222
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 19:36 عصر
سلام

EXEC sp_addlogin 'majid', 'majid', 'pubs'
go
use pubs
go
EXEC sp_adduser 'majid'

تو BOL رو نگاه کن میفهمی.

emad4000
دوشنبه 23 مرداد 1385, 13:11 عصر
شرمنده من خیلی وارد نیستم
این کدها رو کجا باید وارد کنم ؟؟؟
من می خواستم از توی محیط Enterprise Manager این کارا رو بکنم
اگه میشه بیشتر توضیح بدین

reza_rad
دوشنبه 23 مرداد 1385, 13:18 عصر
من می خواستم از توی محیط Enterprise Manager این کارا رو بکنم
اگه میشه بیشتر توضیح بدین

توی enterprise manager برو توی قسمت security بعد login
حالا اینجا new login کن...
حالا هم می تونی دیتابیسی که این یوزر بهش دسترسی داره رو مشخص کنی و هم سطح دسترسیش رو.

emad4000
دوشنبه 23 مرداد 1385, 13:27 عصر
تا اینجا رو رفتم.
خیلی چیزای زیادی داشت . یه کم باهاش ور رفتم و یه لاگین ساختم.
یه User هم ساختم . ولی بازم نتونستم با این یوزر و پسورد با دیتابیسم لاگین کنم . توی قسمت ساخت کانکشن در سی شارپ اگه گزینه SQL Server Autocation Mode رو انتخاب کنم و یوزر و پسورد رو بدم دیگه اسم دیتابیسم توی لیستش نمیاد .
به همین علت حدس می زنم تو ساخت لاگین اشتباه کرده باشم . اگه میشه در مورد ساخت لاگین توی مسیر Security/login توضیح بیشتری بدین . ممنون

reza_rad
دوشنبه 23 مرداد 1385, 13:32 عصر
برو توی enterprise manager توی دیتابیست
توی قسمت users
اونجا یک یوزر درست از این لاگین ات...

emad4000
دوشنبه 23 مرداد 1385, 13:43 عصر
این کارها رو انجام دادم ولی بازم مشکل داره . به احتمال زیاد توی ریزه کاریاش مشکل دارم
اگه میشه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم یا اینکه یه نمونه دیتابیس که لاگین و یوزر داره برام بزارید یا اینکه یه لینک معرفی کنید

reza_rad
دوشنبه 23 مرداد 1385, 13:58 عصر
نباید مشکلی داشته باشه!
authentication اش رو از نوع sql server authentication گذاشتی؟

چه اروری میده؟

emad4000
سه شنبه 24 مرداد 1385, 11:45 صبح
آره
اینو که می دونم . ولی بازم کار نمی کنه

sajjadrazmi
سه شنبه 24 مرداد 1385, 11:55 صبح
چک کنین ببینین IIS تان نصب هست یا نه؟ اگه نصب نیست از قسمت

control panel \ add remove program \ add remove windows components

اون رو نصب کنید.

emad4000
سه شنبه 24 مرداد 1385, 12:09 عصر
IIS ام نصب نیست . ولی اگه میشه توضیح بدین چه نیازی به نصب IIS ه ؟؟؟؟
به هر حال از کمکتون ممنون .

majid_afra222
سه شنبه 24 مرداد 1385, 12:28 عصر
سلام
کد نوشته شده من رو کافیه تو محیط Query Analyzer یا هر محیط اسکریپت دیگه ای کپی کنی و کار کنه.

ولی به هر حال نحوه ایجاد کاربر رو با نحوه اتصال به بانکت ارسال کن، تا بفهمیم مشکل از کجاست

reza_rad
سه شنبه 24 مرداد 1385, 12:32 عصر
آره
اینو که می دونم . ولی بازم کار نمی کنه

نگفتید چه اروری میده؟

emad4000
سه شنبه 24 مرداد 1385, 12:35 عصر
ممنون از لطفتون
من الان کافی نت هستم و در اولین فرصت براتون می فرستم . فقط یه سوال داشتم . منظورتون از محیطهای اسکریپت دیگه کدوم محیط هاست ؟ مگه غیر از QA جای دیگه ای هم میشه این کارو انجام داد ؟

نگفتید چه اروری میده؟

Error نمیده
وقتی توی صفحه ایجاد کانکشن یوزر و پسورد رو می دم دیگه اسم دیتابیسم توی لیستش ظاهر نمی شه
یه بارم ConnectionString رو دستی نوشتم و روی کانکشن ست کردم ولی دیگه نمی تونست به پایگاه داده متصل شه .

reza_rad
سه شنبه 24 مرداد 1385, 12:58 عصر
Error نمیده
وقتی توی صفحه ایجاد کانکشن یوزر و پسورد رو می دم دیگه اسم دیتابیسم توی لیستش ظاهر نمی شه

به دیتابیس master اکسس بده ببین می تونی بهش وصل بشی؟

یه چیز دیگه:
شما از کجا چک می کنی که وصل میشه یا نه؟(فکر کنم از داخل برنامه ات داری چک می کنی)
از enterprisa manager امتحان کن.

emad4000
سه شنبه 24 مرداد 1385, 13:03 عصر
به دیتابیس master اکسس بده ببین می تونی بهش وصل بشی؟

ضمنا اگه یوزر پسورد بدم که اصلا دیتابیس رو نمی شناسه و توی لیست ظاهر نمیشه
اگه دستی کانکشن استرینگ رو بدم موقع اجرای برنامه رو خط Connection.open() ارور می ده.

منظورتون چیه که از Enterprise Manager امتحان کنم ؟

emad4000
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 16:12 عصر
ممنون از لطفتون
ویندوز و SQL Server رو دوباره نصب کردم و IIS رو هم نصب کردم و با طی کردن روال بالا مشکلم حل شد.
اما مشکل جدیدی که دارم اینه که هم با user و password لاگین و هم بدون اونا می تونم به بانک اطلاعاتیم دسترسی پیدا کنم و من می خوام فقط با یوزر و پسورد بشه دسترسی داشت . فکر می کنم باید برای یوزر sa پسورد بزارم . اگه درسته لطفا بگین چه طوری می تونم برای sa پسورد بزارم ؟

یه سوال دیگه اینکه اگه ServiceManager رو متوقف کنم و فایلهای دیتابیسم رو روی یه سیستم دیگه کپی کنم و اونجا attach کنم به SQl Server آیا لاگین هم باهاش منتقل میشه یا نه . یعنی از اونجا میشه به اطلاعاتش دسترسی داشت یا نه ؟؟

emad4000
سه شنبه 21 شهریور 1385, 23:31 عصر
الو !!!!!
کسی جواب نمیده ؟؟؟

reza_rad
چهارشنبه 22 شهریور 1385, 10:22 صبح
ما مشکل جدیدی که دارم اینه که هم با user و password لاگین و هم بدون اونا می تونم به بانک اطلاعاتیم دسترسی پیدا کنم و من می خوام فقط با یوزر و پسورد بشه دسترسی داشت . فکر می کنم باید برای یوزر sa پسورد بزارم . اگه درسته لطفا بگین چه طوری می تونم برای sa پسورد بزارم ؟

بله می تونید پسورد sa رو عوض کنید. مشکلی وجود نداره.
توی همون لاگین برید و عوضش کنید.

البته اینو هم بگم که شما بصورت local و با windows authentication می تونید بدون یوزر و پسورد وصل بشید ولی فقط لوکال پس اگه منظورتون اینه.مشکلی کلا ندارید.

یه سوال دیگه اینکه اگه ServiceManager رو متوقف کنم و فایلهای دیتابیسم رو روی یه سیستم دیگه کپی کنم و اونجا attach کنم به SQl Server آیا لاگین هم باهاش منتقل میشه یا نه . یعنی از اونجا میشه به اطلاعاتش دسترسی داشت یا نه ؟؟

بله میشه.
وقتی شما attach میکنی کل اطلاعات دیتابیس منتقل میشه.

نکته: سوالات جدید رو در تاپیک های جدید بپرسید تا تاپیک تون قفل نشه.
با تشکر:)

emad4000
جمعه 24 شهریور 1385, 07:12 صبح

معذرت می خوام این سوال آخره . آخه شما منظور منو از این سوال متوجه نشدین
منظور من این بود که آیا Login ها هم منتقل میشن ؟ یا اینکه روی سیستم جدید بدون دادن یوزر و پسورد لاگین می تونیم به اطلاعات دسترسی داشته باشیم ؟؟ ممنون

احمد سامعی
دوشنبه 03 مهر 1385, 01:11 صبح
بله می تونید پسورد sa رو عوض کنید. مشکلی وجود نداره.
توی همون لاگین برید و عوضش کنید.

وقتی شما attach میکنی کل اطلاعات دیتابیس منتقل میشه.

با تشکر:)

ببخشید سیستم من هر وقت دلش می خواد پسورد می خواد هر وقت هم که حال نداشت نه
لوکال هست و برنامه اپلکیشن
بعضی وقت ها فقط برای یک جدول خواص و بعضی وقت ها برای همه دیتا بیس رمز ورود می خواد
چی کار باید بکنم آیا دوباره برنامه SQL Server رو نصب کنم
در ضمن چطور می شه sa از دسترسی به دیتا بیس محروم کرد و فقط با یوزری که خودم تعریف می کنم کار کنه و وقتی به کامپیتر دیگه منتقل می شه هم با همین وضعیت باشه ( یعنی فقط با یوزری که تعریف کردی ) بانک باز بشه
منون از توجهتون

majid_afra222
دوشنبه 03 مهر 1385, 08:39 صبح
سلام
امکان حذف مجوزهای دسترسی SA از سرویس دهنده بانک اطلاعاتی SQL Server 2000 وجود نداره.

این تشکر رو چطوری میشه، پاک کرد.

reza_rad
دوشنبه 03 مهر 1385, 08:51 صبح
در ضمن چطور می شه sa از دسترسی به دیتا بیس محروم کرد و فقط با یوزری که خودم تعریف می کنم کار کنه و وقتی به کامپیتر دیگه منتقل می شه هم با همین وضعیت باشه ( یعنی فقط با یوزری که تعریف کردی ) بانک باز بشه
منون از توجهتون

SA یعنی همون Sql Administrator و اگه قرار باشه شما دسترسی اونو محدود کنی دیگه کی می خواد دسترسی داشته باشه!!!
نمیشه اینکارو کرد.
چون ادمین اس کیو ال به دیتا بیس های روی سرور خودش full access هست و کاملا هم کار منطقی ای هست.

احمد سامعی
دوشنبه 03 مهر 1385, 12:13 عصر
SA یعنی همون Sql Administrator و اگه قرار باشه شما دسترسی اونو محدود کنی دیگه کی می خواد دسترسی داشته باشه!!!
نمیشه اینکارو کرد.
چون ادمین اس کیو ال به دیتا بیس های روی سرور خودش full access هست و کاملا هم کار منطقی ای هست.

بخشید :خجالت: :خجالت: :خجالت:
اما چطور می تونیم کاری کنیم که برنامه هر جا نصب بشه فقط طبق یوزر و پسوردی که ما می خوایم به اطلاعاتش دسترسی باشه و هر کی نتونه باهاش کار کنه
در بانک های اکسس و اکسل وقتی رمز می زاری هرجا که فایل ران بشه همون پسورد رو می خواد ////؟؟؟؟؟!!!!!!:متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :گریه: :گریه: :گریه: