PDA

View Full Version : راهنمایی برای نوشتن برنامه سمت سرور توسط node.js ؟!

Heidari66
شنبه 10 مرداد 1394, 14:17 عصر
سلام

یه دستگاهی بعنوان کلاینت دادهایی رو از درگاه پورت به سمت سرور vps میفرسته
میخام برنامه ای بنویسم که داده ها رو دریافت کنه و وارد دیتابیس mysql کنه
کسی که برد دستگاه رو ساخته میگه بهترین زبان برای نوشتن این برنامه node.js هست
اینم بگه که کلاینتهایی که به سرور وضل میشه شاید به 1000 تا هم برسه

لطفا راهنمایی کنید

cups_of_java
یک شنبه 11 مرداد 1394, 08:12 صبح
الان راهنمایی اینکه براتون بنویسیم؟ یا اینکه بگیم شما چی انتخاب کنی و چیکار بکنی؟
اگه می تونی خودت برو بگرد بیا اینجا سوال های ریز و دقیق بپرس رات بندازیم.
اگه نمی تونی یا پروژه رو انجام نده یا تو بخش پروژه ها بزار تا برات انجام بدن.

Heidari66
یک شنبه 11 مرداد 1394, 13:58 عصر
شما بعنوان یک متخصص حرفه ای در زمینه برنامه نویسی node.js انشاله تایید میکنید که از این استفاده کنیم یا با زبان های دیگه مثل php و دات نت هم بنظرتون کارم راه میفته؟
اگر هم سورس کدی دارید بزارید ممنون میشم

cups_of_java
یک شنبه 11 مرداد 1394, 16:15 عصر
این تیپ کار ها رو با ند جی اس به راحتی میشه انجام داد... طبیعتن با PHP و دات نت هم خواهی توانست...
اما فکر میکنم این سبک پروژه ها رو تو ند جی اس دستت باز تره... و البته بستگی به پروتکل و نوع دستگاه و ... کاری که میخوای بکنی داره... ماژول خیلی زیاده

Heidari66
دوشنبه 12 مرداد 1394, 10:39 صبح
دستگاه چندتا سنسور داره که از طریق gprs و پورت 3000 اطلاعات رو به سمت سرور میفرسته

pbm_soy
دوشنبه 12 مرداد 1394, 19:08 عصر
برای ارسال داده ها و ذخیره انها در سرور حتما نیاز نیست که نود جی اس استفاده کنید!
مگراینکه واقعا نیاز دارید به امکانات و خصوصیات خاصی که نودجی اس میده نیاز داشته باشید در غیراینصورت نهایتا با نوشتن یک وب سرویس با php یا دات نت کار را تمام میکنید
برای این مورد هم شما اول از همه خصوصیات و اهداف برنامه ات را مشخص کنید بعد ابزار درست را استفاده کنید
مثلا آیا دستگاهها فقط داده میفرستند و یا اینکه داده ای هم از طرف سرور دریافت میکنند؟ اگه داده ای هم دریافت میکنند چگونه است ؟ آیا برای دریافت داده ها دستگاه درخواستی را میفرستد و جواب از سرور میگیرد؟ ویا اینکه نه سرور هروقت نیاز بود داده ها را ارسال کند ونیازی به ارسال درخواست به سرور نباشد

Heidari66
دوشنبه 12 مرداد 1394, 21:41 عصر
دستگاه فقط داده هارو میفرسته به سرور
دستگاه رو خودم طراحی کردم و میخوام از لحاظ نرم افزاری و سرور کاملا استیبل باشه.مثلا برنامه سمت سرور تحت دات نت ننویسم بعد به مشکل برخورد کنم
تعداد زیادی دستگاه هر پنج دقیقه یک خط داده رو به سمت سرور میفرسته و در دیتابیس ذخیره میکنه.
الان تا قسمت دریافت داده از دستگاه توی سرو نوشته شده توسط نودجی اس
یعنی اطلاعات یک دستگاه بصورت cmd نشون داده میشه
حالا میخام این اطلاعات داخل دیتابیس mysql ذخیره بشه
آیا کسی میتونه این کارو واسم انجام بده؟

pbm_soy
سه شنبه 13 مرداد 1394, 01:37 صبح
دیگه اینکار نیازی به نود جی اس هم ندارد فقط یک وب سرویس باید مینوشتید اونم بایک متد که داده را دریافت و در دیتابیس ذخیره کند
البته از مسائل امنیتی و پایداری قضیه فاکتور گرفتم (اینا را در مرحله بعدی کار میتوانید اضافه کنید)