PDA

View Full Version : عدم نمایش فرم یک برنامه با وجود اجرا شدن آن برنامه از طریق IP Valid

khoshblagh
سه شنبه 13 مرداد 1394, 19:29 عصر
با سلام خدمت دوستان
به تازگی با IP Valid از طریق اینترنت به یک برنامه در داخل شرکت مورد نظر وصل میشوم . برنامه اجرا شده و مشکلی ندارد. ولی برای بعضی فرمها ظاهرا در برنامه دچار وقفه میشود؛ طوریکه مجبور میشوم از طریق تسک منجر فرم مربوطه را ببندم.البته بقیه فرمها که اطلاعات کمی واکشی میشود را براحتی اجرا میکند.من تنظیمات adoconnection پیش فرض را استفاده کرده ام. به نظر من اشکال باید از حجم اطلاعات واکشی شده باشد. البته این فرمها و برنامه مربوطه در شبکه داخلی شرکت بدون مشکل اجرا میشود.فقط در موقع استفاده از بیرون از شبکه مثلا در منزل این مشکل پیش می آید. به نظر شما مشکل از کجا میتواند باشد؟ البته حجم اطلاعات زیر 10000 رکود میباشد که نباید مهم باشد . ولی به هر حال این مشکل باید راه حلی داشته باشد. متشکرم

hadisalahi2
چهارشنبه 14 مرداد 1394, 11:38 صبح
به نظر من ADO به درد این شبکه نمیخوره
بهتره unidac یا firedac استفاده کنی

اما چون میگی اطلاعات کم رو نشون میده
پس احتمالا مشکل از سرعت ارتباط با شبکه راه دورت هستش
باید اول سرعت شبکه رو رسیدگی کنی و بعد در مورد نوع ارتباط شبکه تجدید نظر کنی

khoshblagh
چهارشنبه 14 مرداد 1394, 12:00 عصر
به نظر من ADO به درد این شبکه نمیخوره
بهتره unidac یا firedac استفاده کنی

اما چون میگی اطلاعات کم رو نشون میده
پس احتمالا مشکل از سرعت ارتباط با شبکه راه دورت هستش
باید اول سرعت شبکه رو رسیدگی کنی و بعد در مورد نوع ارتباط شبکه تجدید نظر کنی
با تشکر از پاسختان
میخواهم در برنامه های جدید از unidac استفاده نمایم. ولی خوب علیرغم نصب کمپوننت گفته شده روش استفاده از آنرا به صورت نوشتن کد نمیدانم. قطعا در برنامه های جدید از آن استفاده خوام کرد.
اما چطور سرعت شبکه رو بررسی نمایم؟ متشکرم

hp1361
چهارشنبه 14 مرداد 1394, 12:33 عصر
سلام

قاعدتا شما در هر اجرای برنامه نیازی ندارید که تمام 10000 رکورد رو در سمت کلاینت واکشی کنید. پیشنهاد من استفاده از RemoteDB از شرکت TMS است.

برای تست سرعت هم یه راهش استفاده از Ping و مقایسه زمان پاسخ دهیه

موفق باشیم

khoshblagh
چهارشنبه 14 مرداد 1394, 16:33 عصر
سلام

قاعدتا شما در هر اجرای برنامه نیازی ندارید که تمام 10000 رکورد رو در سمت کلاینت واکشی کنید. پیشنهاد من استفاده از RemoteDB از شرکت TMS است.

برای تست سرعت هم یه راهش استفاده از Ping و مقایسه زمان پاسخ دهیه

موفق باشیم

با تشکر از پاسختان
با مقادیر پایین در حدود 150 رکورد فرم مربوطه بعد از نمایش ساعت شنی برای لحظه ای مشاهده و سپس ناپدید میشود. تصور من اشکال از تنظیمات فرضا کاننکش استرینگ میباشد.
ضمنا زمان پاسخ دهی به Ping حدود 110 میلی ثانیه میباشد.

Mask
چهارشنبه 14 مرداد 1394, 18:18 عصر
ضمنا زمان پاسخ دهی به Ping حدود 110 میلی ثانیه میباشد.
مقدار TTL رو هم قرار بدید.

khoshblagh
پنج شنبه 15 مرداد 1394, 08:08 صبح
مقدار TTL رو هم قرار بدید.
با سلام
امروز پنجشنبه که شرکت تعطیل است تقریبا بدون مشکل فرمهای مورد نظر باز شد. مقدار امروز TTL=48 ,time=82 میباشد. با این حساب که در روزهای غیر تعطیل این مسئله پیش می آید ، برای رفع آن چکار باید کرد؟ متشکرم.