PDA

View Full Version : ذخیره عکس به صورت باینری در دیتابیس یا ذخیره خارج از دیتابیس ؟

mf_007
یک شنبه 18 مرداد 1394, 11:44 صبح
سلام دوستان
برنامه ای باید بنویسم که اطلاعات توسط قلم نوری به عکس تبدیل بشه و ذخیره بشه حالا موندم که این عکس ها در دیتابیس ذخیره بشه ؟ یا تو یه پوشه ای ذذخیره بشه و فقط آدرس و اسمش در دیتابیس ذخیره کنم
من تو وب تو پوشه ذخیره می کنم ولی چون این یک برنامه ویندوزیه اطمینانی نیست که یه وقت فایل ها از بین بره

1- پیشنهاد شما برای این کار چیه و دلیلتون ؟
2-اگر تو دیتابیس ذخیره کنم با توجه به اینکه امکان داره در روز حدود 50 عکس ذخیره بشه کارایی برنامه و سرعت برنامه با مشکل مواجه نمی شه ؟ اگر برای تصاویر یه جدول جدا درست شه و با یک کلید وصل بشه به جدول اصلی چطور ؟ کلا نظرتون درباره نحوه طراحی دیتابیس به این صورت چیه ؟

Beginner67
یک شنبه 18 مرداد 1394, 11:47 صبح
سلام چون برنامه ست و روی هاست نمیشینه بهتره تو خود دیتابیس ذخیره کنید،حتی اگر زیاد هم بشن چون رو یک سیستم هست موردی نداره.
از نوع image و داخل دیتابیس بهتر هست.

davidrobert
یک شنبه 18 مرداد 1394, 14:28 عصر
سلام چون برنامه ست و روی هاست نمیشینه بهتره تو خود دیتابیس ذخیره کنید،حتی اگر زیاد هم بشن چون رو یک سیستم هست موردی نداره.
از نوع image و داخل دیتابیس بهتر هست.

دوست عزیز نوع image مناسب نیست.
اگه دوست ما میخواد تصویر های خودش رو ذخیره کنی نوع باینری مکس رو من پیشنهاد میکنم بهتر هستش من عکس که 1 گیگ بود رو داده به دیتابیس برای ذخیره حجم زیادی اصلا نگرفت در حد کیلو بایت.