PDA

View Full Version : سوال: ارتباط AutoNumber در Access با C#

mehdiisp
یک شنبه 18 مرداد 1394, 13:41 عصر
با سلام خدمت همه برنامه نویسان عزیز سعی کردم قبل زدن تایپیک جدید جست و جویی درون سایت داشته باشم ولی مشکلات AutoNumber دوستان با مشکل من تفاوت داشت.
من در برنامه خودم از دستور insert into استفاده کردم برای ورود اطلاعات از طریق Textbox به Access تا اینجای کار مشکلی نیست ولی به این فکر افتادم که یک ستون ردیف با شماره گذاری خودکار به جدول اضافه کنم در دستورات c# البته تغییری انجام ندادم یعنی فکر میکردم با ورود سایر اطلاعات از طرف من به صورت خودکار عدد ردیف را خودش وارد میکنه که متاسفانه اینگونه نشد و برنامه خطایی در قسمت ExecuteNonQurey داد مربوط به اینکه یکی از فیلدها یا مقدارها وارد نشده ویا صحیح نمیباشد که تمام مشکلات از همون فیلد AutoNumber بود و با حذف آن مشکل حل شد.حالا سوالم اینه چطوری اون مقدار AutoNumber کاری کنم که خود سیستم وازد کنه و در برنامه خطا نگیره.
پیشاپیش از کمکتون ممنونم.:قلب::قلب::قلب:

davidrobert
یک شنبه 18 مرداد 1394, 14:46 عصر
خود برنامه اکسس امکان Autonumber داره و نیاز نیست برای ردیف بندی خودتون دستور اتونامبر بنویسید جزی اینکه لازم داشته باشید مثلا برای هر کالا کد بزارید که بحث ش جدا اما مشکل کد گذاشتن بسر داده ندارید میتونید AutoNumber خود اکسس رو فعال کنید و از طرفی بیاد برای دیتاگرید که اطلاعات نمایش میده از ردیف بندی استفاده کنید. که این کد نیازی به دیتابیس نداره بله با دستور 4 خطی مشکلتون حل میشه.
http://barnamenevis.org/showthread.php?501439-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D9%81-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D 9%88%DB%8C%D9%88

mehdiisp
یک شنبه 18 مرداد 1394, 14:50 عصر
ممنونم از راهنمایی که کردین مشکل اینه که من از همون AutoNumber داخل Access استفاده کردم وقتی تو c# دستور insert to میزنم و مقداری برای اون فیلد Autonumber تعیین نمیکنم خطا میگیره

davidrobert
یک شنبه 18 مرداد 1394, 16:16 عصر
مقدار indexed=yes کنید در access مشکلتون حل میشه اون که مقدار AutoNumber داره
ولی جدوال میسازید به طور اتوماتیک اولین فیلدتون اتونامبر هستش. در صورت عدد اتومایک ایجاد نشه و بخواد اطلاعات جدید وارد بشه باعث خطا در دیتابیس میشه.