PDA

View Full Version : استفاده از دیتابیس ساخته شده در کامپیوتر دیگر چگونه است؟(sql server)

hosseinam1370
یک شنبه 18 مرداد 1394, 17:47 عصر
دوستان بر فرض مثال من یه دیتابیس با sql server 2012 در کامپیوتر خودم ساختم،و برنامه در کامپیوتر خودم داره به درستی با این دیتابیس ارتباط برقرار میکنه،
حالا اگه بخوام این برنامه و دیتابیس رو ببرم تو یه کامپیوتر دیگه، تا اونجا هم ازش استفاده کنم، باید چه چیزهایی رو در اونجا داشته باشم تا برنامه به درستی کار کنه و ارتباط رو با دیتابیس برقرار کنه؟

آیا فرقی هم بین دیتابیسی که با sql server 2012 میسازیم و دیتابیسی که با خود ویژال استدیو میسازیم ،برای انتقال در کامپیوتر دیگری هست؟

با تشکر.

sahele_sheni
یک شنبه 18 مرداد 1394, 17:57 عصر
در کل شما باید یک دیتا بیس داشته باشی که برنامه بهش وصل بشه . این بانک اطلاعاتی میتونه توی دستگاه لوکال باشه ، یک سرور توی شبکه داخلی باشه ، یا توی یک سرور در مسیر خارج از شبکه باشه که در تمام این حالات با تنظیم ConnectionString بدون مشکل برنامه اجرا میشه

موفق باشید

hosseinam1370
دوشنبه 19 مرداد 1394, 07:08 صبح
در کل شما باید یک دیتا بیس داشته باشی که برنامه بهش وصل بشه . این بانک اطلاعاتی میتونه توی دستگاه لوکال باشه ، یک سرور توی شبکه داخلی باشه ، یا توی یک سرور در مسیر خارج از شبکه باشه که در تمام این حالات با تنظیم ConnectionString بدون مشکل برنامه اجرا میشه

موفق باشید

پس یعنی نیاز نیست من در کامپیوتر مقصد ، بیام sql server نصب کنم، تا بتونم با برنامه ام باهاش پرس و جو کنم؟ یعنی خود دیتابیس کفایت میکنه؟

با تشکر.

sahele_sheni
دوشنبه 19 مرداد 1394, 08:36 صبح
دوست من ، فایل های بانک شما باید همونجایی باشن که SQL Server شما نصب هست .
یک مثال میزنم . شما میای روی یک کامپیوتر با آی پی آدرس 10.112.12.20 برنامه SQL Server رو نصب میکنی . دیتا بیس خودتون رو هم روی همین بانک قرار میدی . (یا از اول روی همین سرور میسازید دیتا بیس رو یا جایی دیگه میسازیدش و به این سرور منتقل میکنید )
حالا شما میری روی یک کامپیوتر دیگه با ای پی آدرس 10.112.12.50 برنامه رو نصب میکنی .
توی ConnectionString برنامه آدرس بانک اطلاعاتی برنامه رو 10.112.12.20 میدی و پارامتر های لازم رو تنظیم میکنی .
در ضمن چک کن که 2 تا دستگاه همدیگه رو توی شبکه ببینن (که اینم به تنظیمات شبکه ای که توش کار میکنین بستگی داره)

موفق باشید

hosseinam1370
دوشنبه 19 مرداد 1394, 08:45 صبح
آها.

پس با این حال من اگه مثلا برای یه دانشگاه برنامه ای بسازم که قرار اطلاعات دانشجو رو ذخیره کنه ، باید برنامه خودم و همراه sql server در کامپیوتر مقصد نصب کنم ، تا برنامه بتونه بخوبی با دیتا بیس ارتباط برقرار کنه و کار خودشو انجام بده.

با تشکر دوسته عزیز.