PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد برنامه Ethereal

hmm
شنبه 21 مرداد 1385, 15:48 عصر
سلام
من نرم افزار Ethereal رو نصب کردم و شروع کردم به capture کردن
خواستم ببینم برنامه من که با sqlserver کار میکنه چقدر آسیب پذیره
دیدم این نرم افزار موقع login کردن برنامه به دیتابیس آنرو بعنوان login packet شناسایی کرده و حتی تونسته user name و database name و سایر متعلقات connection string رو بیاره فقط جای psaaword رو خالی گذاشته ولی در پنجره پایین که تمامی کدهای hex رو آورده بود یه سری مقادیر جای password گذاشته شده بود که وقتی اونها رو به decimal تبدیل کردم چیزی دستگیرم نشد یعنی اون پسورد من نبود ( کاراکترهای عجیب و غریب بود) حالا میخواستم ببینم که ado.net یا ado بصورت اتوماتیک رمز رو encrypt میکنن یا Ethereal رمز رو نشون نمیده یا شاید تنظیم خاصی داره ولی بهرحال من از روشی یا تنظیمی جهت کد گذاری پسورد کانکشنم استفاده نکردم
آیا راهی وجود داره که این پسورد کشف بشه (البته من پسورد رو دارم فقط میخوام بدونم ایهاالناس هم میتونن به این سادگی پسورد اصلی کانکت به سرور رو sniff کنن)
ممنون

Inprise
جمعه 27 مرداد 1385, 11:52 صبح
پسوردهای SQL Server بصورت Plain ارسال نمیشه ، و برای نسخه های مختلفش ابزارهای متعددی هست که پسورد مذکور رو Decrypt میکنه . WireShark‌ ( اتریل سابق ) اینکار رو خودکار انجام نمیده ، میتونی براش پلاگین بنویسی . راه حل پیشنهاد استفاده از IPSec بین کلاینت و سرور است ، اگر هر دو در اختیارت هستند ، و اگر نیستند بهتره امیدوار باشی که Authentication دیتابیس بصورت Windows Integrated تنظیم شده باشه .

hmm
جمعه 27 مرداد 1385, 18:25 عصر
از لطفتون ممنون

و برای نسخه های مختلفش ابزارهای متعددی هست که پسورد مذکور رو Decrypt میکنه
میدونم توقع زیادی است ولی آیا میتونید یکیشون رو معرفی کنید چون جستجوی من نتیجه ای نداشت والبته انتظار ندارم لینکی ازش بدین چون خلاف مقرارت سایته

راه حل پیشنهاد استفاده از IPSec بین کلاینت و سرور است ، اگر هر دو در اختیارت هستند
آیا sniffer ها نمیتونن این نوع packet ها رو capture کنن یا اینکه با هیچ ابزاری نمیشه این نوع packet ها decrypt بشه در این مورد خاص دسترسی به سرور و کلاینت برام مقدوره

میتونی براش پلاگین بنویسی
متوجه نمیشم ببخشید

بهتره امیدوار باشی که Authentication دیتابیس بصورت Windows Integrated تنظیم شده باشه
تا اونجا که میدونم این مورد فقط با active Directory ویندوز join میشه و اگه دیتابیس روی lan دیگه باشه یا کلاینتها مجبور به استفاده از A.D نباشن خب چه میشه کرد.

ممنون از وقتی که گذاشتین

Inprise
جمعه 27 مرداد 1385, 23:57 عصر
Cain (http://www.oxid.it/) اسنیفری هست که پسوردهای SQL Server‌ رو on-the-fly دیکریپت میکنه . جواب بقیه سوالات رو از گوگل بگیر .

hmm
شنبه 28 مرداد 1385, 06:32 صبح
متشکرم استاد
:چشمک::قلب::تشویق:

darklove
پنج شنبه 16 شهریور 1385, 11:22 صبح
از این برنامه بیشتر برای تجزیه و تحلیل شبکه استفاده میکنن