PDA

View Full Version : سوال در مورد شروع کردن برنامه نویسی

chista0
شنبه 21 مرداد 1385, 17:16 عصر
با سلام
دوستان من شبکه زیاد کار کردم و بدک نیستم ولی برنامه نویسی هیچی بلد نیستم
(در حد بیسیک درس مبانی کامپیوتر دبیرستان رشته ریاضی)
دوست دارم #c یاد بگیرم از کجاشروع کنم ؟ در ضمن من قصد ندارم یک شبه ره صد ساله برم!!!!!!!!! لطفا دوستان آگاه با دلیل راهنمایی کنند
البته e book #c را ور÷ن 2005 از انتشارات ماکروسافت رو تهیه و اندکی مطالعه کردم ولی احساس میکنم نیاز به پیشنیاز دارم لطفا کمک کنید!!!:خجالت:

chista0
یک شنبه 22 مرداد 1385, 10:24 صبح
کسی جواب نمیده؟
:متفکر:

amin_679
سه شنبه 24 مرداد 1385, 16:54 عصر
به نظر من همون بهتر که از کتابهای به سبک proftional استفاده کنی.مثل همون کتابی که خودت دانلود کردی.یک خورده زحمتش بیشتر هست ولی ارزشش رو داره.البته تا چند روز دیگه یک کتابی که بیشتر توضیح داده رو بهت معرفی میکنم.در ضمن کتابهای انتشارات apress و wrox هم خیلی عالی هستند.

Armanprogrammer
سه شنبه 24 مرداد 1385, 17:24 عصر
شما قبل #c باید ++c را یاد بگیرین چون اول باید نکات اول برنامه نویسی رو یاد گرفت بعد الگوریتم و بعد شیگرایی که مربوط به #c را دارد.

someCoder
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 08:29 صبح
شما قبل #c باید ++c را یاد بگیرین چون اول باید نکات اول برنامه نویسی رو یاد گرفت بعد الگوریتم و بعد شیگرایی که مربوط به #c را دارد.
البته این میتونه یکی از راههای پیچوندن لقمه دور سر به حساب بیاد! من به عنوان کسی که بعد از 8 سال C++ کار کردن، رفته سراغ C#، بهت میگم که اگر هدف C# هست، این روش که دوستمون پیشنهاد کرد، وقتتو تلف میکنه

rahaazusa
چهارشنبه 01 شهریور 1385, 03:50 صبح
سلام
اول باید مشخص کنی که برا چی می خواهی برنامه بنویسی؟(علاقه، کسب درآمد ،پروژه و..)
اگه برا هدفت حاضری 5 ساعت مدام بشینی پشت کامپیوتر انوقت می تونی یه برنامه نویس خوب بشی.
دوم باید سه چهار فصل اول یه کتاب برنامه نویسی رو بخونی.خیلی فرق نمی کنه چه زبانی باشه.
سوم باید یک پروژه برا خودت تعریف کنی مثلا یه ماشین حساب ساده یا یه دفترچه تلفن و... بعد سعی کنی انو انجام بدی.مثلا اول شکل ظاهری ،بعد کار با توابع و وقایع ،بعد نوشتن اطلاعات توی فایل متنی وبعد بانک های اطلاعاتی و....
چهارم استفاده از مرجع ماکروسافت یا MSDN از همش مهمتره.اول ممکنه سخت به نظر بیاد ولی خیلی توپه.کارتو راه میندازه.به راحتی می تونی از مثالاش استفاده کنی.
پنجم : بدون انجام پروژه برنامه نویسی یاد نمی گیری.
من شخصا VB .NET رو توصیه می کنم.چون ساختار راحت تری داره و همچنین شباهت زیادی با c# .NET داره.بعدا می تونی بری سراغ C# .NET .C# .NET خیلی ساختاراش اذیت می کنه.یعنی به هر اشتباهی گیر می ده.که ممکنه زدت کنه.
ششم :پشتکار
هفتم : پشتکار
هشتم :پشتکار
نهم : پشتکار
.......
...
....
....

l4dl4d
سه شنبه 07 آذر 1391, 18:13 عصر
سلام :قلب:
به نظر من نیازی به یادگیری زبانی دیگر نیست پس با C# شروع کنید
سورس های آماده رو بگیرید
از C#.NET استفاده کنید
در ضمن یه کتاب آموزشی فارسی هست نویسندش اسلام زاده هست که حدود 300 صفحه ای میشه خیلی حرفه ای و کاربردی هست
در ضمن تشکر هم فراموش نشه :لبخندساده: