PDA

View Full Version : مشكل در جستجوي حرف " ك " فارسي

fery_2013
چهارشنبه 21 مرداد 1394, 15:12 عصر
با سلام

من يك پايگاه داده طراحي كردم كه اسم چند شركت در اون ذخيره شده و وقتي ميخوام اسم شركت هاي رو كه با حرف " ك " شروع ميشن رو پيدا كنم چيزي نمايش داده نميشه !

select * from sherkat where name_sherkat like '%ك%';
لطفا بگين چيكار كنم . :اشتباه:

SQL Server 2012

windows 7 64 bit

rahimi3641
شنبه 31 مرداد 1394, 07:59 صبح
فایل kbdfa.dll در مسیر زیر کپی کنید

C:\Windows\WinSxS\x86_microsoft-windows-i..l-keyboard-00000429_31bf3856ad364e35_6.3.9600.16384_none_7f6d f4b27d89a642
C:\Windows\system32\

البته باید با بوت بیایید بالا بعد کپی کنید در حالت عادی اجازه نمی دهد

SabaSabouhi
شنبه 31 مرداد 1394, 10:06 صبح
با سلام

من يك پايگاه داده طراحي كردم كه اسم چند شركت در اون ذخيره شده و وقتي ميخوام اسم شركت هاي رو كه با حرف " ك " شروع ميشن رو پيدا كنم چيزي نمايش داده نميشه !

select * from sherkat where name_sherkat like '%ك%';
لطفا بگين چيكار كنم . :اشتباه:

SQL Server 2012

windows 7 64 bit

سلام
مشکل از اینجا شروع شد که مایکروسافت دو تا «ی» و دو تا «ک» تعریف کرده که یکی عربی و یک فارسی هست.
حالا اگه روی دستگاه شما صفحه کلید فارسی فعال باشه و روی دستگاه همکارتون صفحه کلید عربی حتماً به این
مشکل می‌خوری.
راه حل:
اگه تو یه شرکت کار می‌کنی، کافیه این دو کار رو انجام بدی:
1. کنترل کنی که صفحه کلید همه یکی باشه. ( با مراجعه به control panel همه کاربران سیستم )
2. با کمک یه برنامه یا یه script تو دیتابیس تمام «ک» های عربی رو فارسی کنی ( یا برعکس، بسته به صفحه کلیدی که تو شرکت استاندارد کردی)

و اگه نرم‌افزار تحت وب کار می‌کنه:
دیگه راه قبلی کارایی نداره.
تنها راه اینه که پس از اصلاح «ک»های توی دیتابیس، سر راه ثبت اطلاعات کنترل کنی و تمام «ک»ها رو فارسی ( یا عربی ) کنی.
که طبعاً راه حل خوبی نیست و سیستم رو کند می‌کنه، اما ظاهراً چاره‌ی دیگه‌ای نداری.

نکته:
1. از کپی کردن یا دست‌کاری فایل kbdfa.dll جداً خودکاری کن،
2. اگه خواستی از صفحه‌ کلید خود ویندوز استفاده نکنی ( مثلاً به این دلیل که انواع متفاوت ویندوز رو دارین از XP تا ویندوز 10 )
می‌تونی از یه صفحه کلید قابل نصب جداگانه که به صورت صحیح تهیه شده باشه استفاده کنی، من نمونه‌ای رو که خودم
تهیه کردم رو به این پست، پیوست می‌کنم، می‌تونی از این استفاده کنی ( ضمن این که با Shift-U کاراکتر ZeroWidthNonJoiner رو
که به صورت عادی با Ctrl-Shift-2 فعال می‌شه رو در اختیار خواهی داشت )

صبا صبوحی