PDA

View Full Version : ایجاد کوئری ترکیبی

lovecity7
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 09:12 صبح
سلام خدمت دوستان
می خواهم با نام خانوادگی ویک فیلد دیگر که هر دو تکست هستند کوئری ترکیبی بسازم تقریباًعملیات رو هم انجام میدم اما نتیجه رکورد خالی است .حقیر ازاین کد استفاده می کنم:
(Me.boxTableAdapter.FillBy_namefaa_like(Me.BoxData Set.box, Me.TextBox1.Text, Me.TextBox2.Text
ودر موقع ساخت کوئری هم برای هردوفیلد درقسمت فیلتر ازlike? استفاده می کنم.

mehdi.safavie
شنبه 24 مرداد 1394, 01:22 صبح
دوست عزیز میشه یه لطفی کنی ؟
اول این که ، اینجایی که پیام رو تایپ میکنی رو دقت کن ، یه علامت # میبینی ، یک بار روی این علامت کلیک کن بعد کد هایی که مینویسی رو داخل این بنویس
دوم ، منظورت از کوئری ترکیبی چیه دقیقا ؟ میخوای چه کار کنی ؟ به چی نیاز داری ؟ کمی دقیقتر و واضح تر اگر توضیح بدی ، بچه ها جواب میدن .
معمولا سوال شفاف نیست کسی حوصله نمیکنه وقت بزار بخونه تا جواب بده .
من خودم 3 4 بار اومدم پیامت رو خوندم ، هیچی نفهمیدم بستم پنجره رو ، دیگه الان بیکارم ، مدتی هم تو این قسمت از تایپیک خلوت شده اومدم ببینم قضیه چیه اینجا .
ممنون !

lovecity7
شنبه 24 مرداد 1394, 06:56 صبح
سلام
ممنون از توجهتون.منظورم دقیقاً اینه که می خوام به فرض مثال دو فیلد که یکی نام خانوادگی است ودیگری آدرس رو با هم در سرچ بیاورم یعنی مثلاً همه کسانی که فامیل آن ها کاظمی است ودر فلان خیابان زندگی می کنند کد همانی ایت که در بالا نوشتم اما جواب نمی دهد.

mehdi.safavie
شنبه 24 مرداد 1394, 11:36 صبح
خب حالا متوجه شدم

دستوری که شما نوشتید رو اصلا سر در نمیارم ، بلد نیستم با چه بانکی کار کردید و چطوریه .
ولی من با SQL کار میکنم ، برای دستوری مثله دستور شما هم این کد SQL رو تو کوئری مینویسم .

Select * From Table_Name WHERE Name_Khanevadegi Like N'felan' AND Address Like N'felan'

Select * From Table_Name WHERE Name_Khanevadegi Like N'" & Textbox1.Text & "' AND Address Like N'" & Textbox2.Text & "'

حالا اگر کار با SQL رو بلد نیستی بگو برات یه توضیح کامل بزارم

lovecity7
شنبه 24 مرداد 1394, 11:55 صبح
سلام من با دیتابیس اکسس کار می کنم واون کدی هم که نوشتم به صورت تک فیلدی جستجوی بی نقصی دارد ولی می خوام ترکیبی هم جستجو کند.

mehdi.safavie
شنبه 24 مرداد 1394, 12:45 عصر
داداش از اکسس سر در نمیارم ، تا به حال کار نکردم .
ولی SQL یه دیتابیس با مزیت های بیشتریه !
اگه دوست داری بیای رو SQL بهت راهنمایی کنم ، کار باهاش هم خیلی خیلی آسونه اگه درست راهنمایی بشی .

دستورات SQL قوی تر و سریع تر هستند نسبت به اکسس