PDA

View Full Version : استفاده از دیتابیس آنلاین در سی شارپ

korosh00
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 11:39 صبح
سلام
می خوام تو برنامه ویندوزی از دیتابیس آنلاینم که درسرور است استفاده کنم .
بخونم . حذف و اضافه کنم .
نحوی کار ؟
کانکشن استرینگ ؟
ممنون

mahsa.admin
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 13:11 عصر
با سلام
مثل کانکش استرینگ معمولی فقط Data Source باید ادرس یا ای پی سرور انلاینو بزنی

mahlake
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 13:21 عصر
سلام
می خوام تو برنامه ویندوزی از دیتابیس آنلاینم که درسرور است استفاده کنم .
بخونم . حذف و اضافه کنم .
نحوی کار ؟
کانکشن استرینگ ؟
ممنون

با سلام این نمونه کد کانکشن هست:

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=[192.192.192.192];Initial Catalog=[name db ke bayad vasl shi];User ID=[name user];Password=[passworde user];Persist Security Info=True;");

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=191.191.191.191;Initial Catalog=taxi;User ID=root;Password=12345;Persist Security Info=True;");

davidrobert
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 13:39 عصر
شما به این صورت میتونید بدید یا از طرف تنظیمات میتونید ادرس رو به صورت ip بفرستید یا دستی بنویسید.
نحوه ادرسی دهی ip با properties تنظیمات برنامه .
@"Data Source=" + Properties.Settings.Default.IP + "\\sqlexpress;Initial Catalog=master;User ID=MyLogin;Password=1234";
روش ادرس دهی دستی که توسعه نمیشه هی در حال عوض شدن هستش ادرس ip.
@"Data Source=192.168.110.100\sqlexpress;Initial Catalog=master;User ID=MyLogin;Password=1234";

mahlake
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 14:15 عصر
شما به این صورت میتونید بدید یا از طرف تنظیمات میتونید ادرس رو به صورت ip بفرستید یا دستی بنویسید.
@"Data Source=" + Properties.Settings.Default.IP + "\\sqlexpress;Initial Catalog=master;User ID=MyLogin;Password=1234";
روش ادرس دهی دستی که توسعه نمیشه هی در حال عوض شدن هستش ادرس ip.
@"Data Source=192.168.110.100\sqlexpress;Initial Catalog=master;User ID=MyLogin;Password=1234";

خوب باید به سیستم آیپی استاتیک بده یا که DDNS تعریف کنه برای اون سرور وگرنه برای اتصال از دیگر سیستم ها به سرور به مشکل میخوره...
البته این نظر و تجربه منه ولی روش شما هم خیلی خوب و جالب بود ((روش اول فکر کنم در سیستم های یوزر کارایی نداره))

pbm_soy
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 15:05 عصر
البته اگر sql server نوع اکسپرس باشد بصورت پیش فرض اجازه اتصال راه دور را نمیدهد و باید آنرا تنظیم کنید تا اجازه دهید
باید خاصیت tcp/ip انرا enable کنید
هرچند که برای چنین کاری بهتر است از نسخه server آن استفاده کنید

davidrobert
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 15:50 عصر
خوب باید به سیستم آیپی استاتیک بده یا که DDNS تعریف کنه برای اون سرور وگرنه برای اتصال از دیگر سیستم ها به سرور به مشکل میخوره... البته این نظر و تجربه منه ولی روش شما هم خیلی خوب و جالب بود ((روش اول فکر کنم در سیستم های یوزر کارایی نداره)) دوست عزیز که مشکل شبکه ساختن برای ارتباط با دیتابیس مشکل دارن این روش بدردشون میخوره. این اموزش شبکه کردن اسکیول سرور هستش. http://uplod.ir/fy8qjgddkojh/SQL_NETwork.7z.htm و من برای این که بتونم به روش ip دانامیک وصل بشم به سه روش تست گرفتم به وسیله lan and wifi, lan and lan, wifi and wifi تونستم به اسکیول سرور روی سیستم خودم بر حسب اینکه هر دفعه ip اتصال به سیستم من عوض میشود وصل بشم و اطلاعات خودم رو ذخیره کنم.

korosh00
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 22:20 عصر
اگه دیتابیس اکسس در سرور باشه چطور متصل می شوید ؟
ممنون

loverdrope
سه شنبه 30 بهمن 1397, 18:42 عصر
[QUOTE=davidrobert;2251969]شما به این صورت میتونید بدید یا از طرف تنظیمات میتونید ادرس رو به صورت ip بفرستید یا دستی بنویسید.

با سلام لطفا در این مورد بیشتر توضیح دهید ممنونم

رامین مرادی
پنج شنبه 02 اسفند 1397, 11:38 صبح
[QUOTE=davidrobert;2251969]شما به این صورت میتونید بدید یا از طرف تنظیمات میتونید ادرس رو به صورت ip بفرستید یا دستی بنویسید.

با سلام لطفا در این مورد بیشتر توضیح دهید ممنونم
سلام

http://www.w3-farsi.com/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%AA%D9%86%D8%B8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%AA-settings-settings/