PDA

View Full Version : وردپرس یا ادامه راه cms اختصاصی؟

comp90
شنبه 24 مرداد 1394, 13:37 عصر
سلام و احترام:

دوستان من مدتیه دارم روی یک cms اختصاصی کار می کنم . نمی گم که کدنویس قابلی هستم ولی تا حالاش از پس نیازهام برای اجار شدن اون چیزی که می خوام بر اومدم .

حالا با توجه به اینکه شیوه کدنویسی وردپرس قدیمی و اصطلاحا با هوک هست و اینکه افزونه های اون با اینکه امکانات خوبی رو در اختیار کارب میذاره و به قول وردپرسی ها همه کاری میشه پیاده کرد اما به شدت توی بازدید های بالا کم میاره چون بعضی از افزونه ها باعث فشار می شوند و نمیشه اونا رو هم حذفش کرد.

حالا شما در کل توصیه می کنید به ادامه راهم توی cms اختصای با وجود وقتگیر بودن و امنیت و... ادامه دهم یا اینکه وردپرس رو انتخاب کنم؟

البته خیلی وقت برام مهم نیس معتقدم اگه یه سیستم خوب بشه نوشت بهتر از اینه که از وردپرس استفاده کنم.

راستش دلایلم برای این کار موارد زیر است :

1- وردپرس به دلیل نصب افزونه های مورد نیاز ممکنه حتی بیش از نیازمون رو هم برآوده کنه ولی باعث پدید آمدن بخش های اضافی کدنویسی است که ممکنه فشار سرور رو زیاد کنه و در این مورد خیلی ها رو می شناسم که وقتی از وردپرس اسفاده می کنند توی بازدید های بالا کم میارن و به مشکلات زیادی برمی خورند

2- اختصتصی نوشتن ممکنه از نو دوباره سازی چرخ باشه ولی حداقل همهچیز اون در دستت هست و به هر شکل و شمایلی که خاصی می تونی بلاهای متفاوتی رو سرش بیاری البته روی وردپرس هم این امکان وجود دارد ولی خوب باید سیستم قدیمی هوک و افزونه نویسی را بلد بود.

3- چون وردپرس یه سیستم گسترش یافته برای همگان هست هکر ها خیلی راحت می تونند این جور سایت ها رو هک کنند چون هسته اون براشون واضح و مبرهن هست و حتی با نصب افزونه های امنیتی هم باز امکان هک بالا وجود دارد.

4- بعضی افزونه ها با این که به شدت لازم هستند و شاید سایت ما به اون چند تا افزونه وابسطه باشه ولی در نهایت فشار زیادی رو روی سرور اعمال می نماید و باز در بازدید بالا .....

5- اختصاصی نوشتن یه پایه کار میشه برات و می تونیم توی همه کارها ازش استفاده کنیم .

لطفا در مورد دلایلم نظر دهید ممنون

hakim22
دوشنبه 26 مرداد 1394, 21:22 عصر
برای هر پروژه ای فرق میکنه ، بعضی پروژ ه ها بازدید بالایی ندارند و کلا پیچیدگی خاصی ندارن. با CMS آماده
بعضی پروژه ها هم نیازهای خاصی دارن و باید روشون به طور اختصاصی کار کرد.
در نهایت ساختن یک CMS اختصاصی سفری است که باعث میشه تجربه های زیادی بدست بیاورید.