PDA

View Full Version : سوال: مشکل در ذخیره داده در database از طریق شبکه

samandario
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 09:27 صبح
باسلام به دوستان

بنده نرم افزاری نوشتم و اون رو در سیستم مربوط به دکتر و در درایو E قرار داده ام. سیستم منشی رو از طریق کابل CAT5 به سیستم اصلی شبکه کرده ام. سیستم منشی از طریق شبکه به برنامه دسترسی داره و run هم میشه اما نمیتونه داده ای رو از database بخونه یا ذخیره کنه. connectionString رو هم یکبار در مسیر نصب برنامه و یکبار هم در DataDirectory قرار دادم اما خطا میده که نمیتونه به database وصل بشه.
من در مورد استفاده از نرم افزار از طریق شبکه چیزی نمیدونم. ممکنه راهنمایی بفر مایید.

با تشکر

محمد رضا فاتحی
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 11:03 صبح
سلام
شرمندما ولی اینطور سوال پرسیدن به جوابی نمیرسه
سوالتون جزئیه ولی اطلاعات کلی میدید....
نه کانکشنتون هست نه تصویری نه تکه کدی...

ebrahim.rayatparvar
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 12:12 عصر
باسلام به دوستان

بنده نرم افزاری نوشتم و اون رو در سیستم مربوط به دکتر و در درایو E قرار داده ام. سیستم منشی رو از طریق کابل CAT5 به سیستم اصلی شبکه کرده ام. سیستم منشی از طریق شبکه به برنامه دسترسی داره و run هم میشه اما نمیتونه داده ای رو از database بخونه یا ذخیره کنه. connectionString رو هم یکبار در مسیر نصب برنامه و یکبار هم در DataDirectory قرار دادم اما خطا میده که نمیتونه به database وصل بشه.
من در مورد استفاده از نرم افزار از طریق شبکه چیزی نمیدونم. ممکنه راهنمایی بفر مایید.

با تشکر

سلام مهندس
چون شما جزییاتی زیادی در اختیار نذاشتین یه سوال داشتم و پیشنهاد.
بانک شما SQL Server هسیت؟؟؟
اگه هست این کانکشن رو تست کن :

Conn = new SqlConnection(string.Format("server={0}; Network Library=DBMSSOCN; database=DBname; User Id={1}; Password={2}; connection timeout=30", ClsDataBaseInformation.Server, ClsDataBaseInformation.User, ClsDataBaseInformation.Password));

این کانکشنی هست که من برای برنامه های تحت شبکه خودم استفاده می کنم و خیلی هم خوب داره جواب میده.

davidrobert
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 13:41 عصر
اگه شما قسط ارتباط بر قرار کردن شبکه دارید اول باید نیت عمل داشته باشید.:گیج:
یعنی اول میاید با این فیلم اموزشی ببنید که طریقه شبکه کردن اسکیلو سرور هستش.
http://uplod.ir/fy8qjgddkojh/SQL_NETwork.7z.htm
دوم باید ببنید کدم سرویس داره سرویس میده یعنی اسکیول سرور بر روی کدم سرویس نصب هستش که برنامه ها به دیتابیس اون اسکیلو سرور متصل هستش و برای اینکه راحت کارتون انجام بشه cmd رو باز میکنید و ip اون سیستم رو به دست میارید. اول cmd رو باز میکنید و دوم این دستور مینویسید ipconfig و سوم ip address رو کپی میکنید و با جای ادرس کانکسن قرار میدهد در هر سیستمی که به دیتابیس وصل هستش ip سیستم که روش اسکیول سرور نصب هستش رو میدید. به این صورت.
این روش عالی چون از تنظیمات برنامه فراخونی میشه.
private string ReStoreConString = @"Data Source=" + Properties.Settings.Default.IP + "\\sqlexpress;Initial Catalog=master;Persist Security Info=True;User ID=MyLogin;Password=1234";
با این روش حال نمیکنم خودم به شخصه.
private string ReStoreConString = @"Data Source=127.0.0.1\sqlexpress;Initial Catalog=master;Persist Security Info=True;User ID=MyLogin;Password=1234";

omidamiry
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 18:36 عصر
این خطای پیش امده امکان داره از زمان کانکشن باشه چون تو امنیت بانک sql وقتی زمان درخواست و پاسخ از یه حدی بیشتر شد دیگه اون پاسخ صحت نداره و خطا میده نحوه اتصال به بانک sql بصورت کلاینت و شبکه فرق می کنه دقت کنید

korosh00
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 18:56 عصر
کلا در برنامه نویسی و دیتابیس تحت شبکه اگر اس کیو ال سرور هست به این نکات توجه شود :
1- فایروال ها خاموش باشند .
2- در اس کیو ال سرور یک قسمتی داره باید تیک بزنی تا تحت شبکه بشه و الا کار نمیکنه . این هم الان یادم نیست ولی چیز سختی نبود یکجایی هست نوشته network اون تیک رو بزنید .

davidrobert
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 19:33 عصر
این خطای پیش امده امکان داره از زمان کانکشن باشه چون تو امنیت بانک sql وقتی زمان درخواست و پاسخ از یه حدی بیشتر شد دیگه اون پاسخ صحت نداره و خطا میده نحوه اتصال به بانک sql بصورت کلاینت و شبکه فرق می کنه دقت کنید

دوست عزیز اون فیلم اموزشی که برای شما قرار دادم ببین و همین طور firewall خاموش کن مشکلت حل میشه.

samandario
جمعه 30 مرداد 1394, 08:36 صبح
سلام

از همه دوستان ممنونم . حق با شماست و من اطلاعات كامل رو ندادم اما از روشي كه دوست خوبم davidrobert ارائه دادند استفاده كردم و جواب گرفتم.چند تا سايت اونور آبي هم نگاه كردم و بالاخره به همين نتيجه رسيدم

private string ReStoreConString = @"Data Source=127.0.0.1\sqlexpress;Initial Catalog=master;Persist Security
Info=True;User ID=MyLogin;Password=1234";

البته بايد در configuration manager هم tcp/ip رو فعال كنيم.

ممنون از همگي