PDA

View Full Version : سوال: افزودن قابلیت نصب افزونه و بروز رسانی به برنامه

ProWorld
سه شنبه 03 شهریور 1394, 16:08 عصر
با سلام و خسته نباشید به همه دوستان و اساتید گل :لبخندساده:

مدتیه چند تا سوال زیر ذهنمو در گیر کرده لطفا اگه کسی در این مورد اطلاعاتی یا تجربه ای یا حتی منبعی برای پیدا کردن جوابشون داره مطرح کنه.

چگونه باید برنامه هایی که در سی شارپ می نویسیم قابلیت نصب افزونه را داشته باشد؟:ناراحت:

چگونه باید برنامه هایی که در سی شارپ می نویسیم قابلیت آپدیت شدن را داشته باشد؟ (در این مورد باید اشاره کنم منظورم از آپدیت شدن به نسخه جدید برنامه نیست، صرفا این که برنامه ای را نوشتیم و بعدا متوجه شدیم باگ داره و با انتشار یک آپدیت کم حجم اون مشکل رو برطرف کنیم و یا یک قابلیت پایه رو به برنامه اضافه کنیم):کف:

ahmadreza.s
چهارشنبه 04 شهریور 1394, 11:29 صبح
سلام منم همين سوال رو داشتم

up up up

jamal_ch
چهارشنبه 04 شهریور 1394, 12:31 عصر
من برای به روز رسانی برنامه از یک فایل exe کنار برنامه استفاده میکنم که که کاربر اونو فراخوانی میکنه بعد این برنامه از تو سایت یک فایل کوچک تکس رو دانلود میکنه که توش ورژن نوشته شده اگه با وژن برنامه یکی باشه پیغام میده برنامه به روز است و گر نه از کاربر میپرسه ایا مایل به ورژن جدید هستید درصورتی که تایید کنه فایل رو از روی سرور با httprequest دانلود میکنم برنامه رو میبندم فایل جدید رو با فایل قبلی جایگزین میکنم دوباره برنامه رو اجرا میکنم

البته قسمت چک کردن ایا ورژن جدیدی هست رو هم میتونید تو یک بک گراند ورکر داخل مین فرم برنامه انجام بدید و طوری تنظیم کنید که ففط روزی یک بار چک کند و چنانچه ورژن جدیدی بود برنامه updater رو فراخوانی کنید

امیدوارم تونسته باشم راهنمایی کنم

s.karim
چهارشنبه 04 شهریور 1394, 12:40 عصر
باید سورس برنامه رو به پروژه های متعدد قسمت بندی کنین که هر کدام در موقع کامپایل به یک dll مجزا تبدیل بشه . در اینصورت برای اپدیت، فقط اون dll ای که مربوط به اون قسمت از برنامه میشه که باگ داره و برای اپدیت میزارین. و هر سری یه exe بزرگ رو برای اپدیت به کاربران نمی فرستین.

mahmoud1234
چهارشنبه 04 شهریور 1394, 17:54 عصر
سلام از Class Library استفاده کنید.

در لینک زیر آموزش کلاس لایبرری وجود دارد
کلاس لایبرری (http://www.alfacomplex.com/forum/thread-45.html)

mohammad_1374
چهارشنبه 04 شهریور 1394, 19:45 عصر
خود دات نت یه سری کلاس آماده برای این کار در فضای نام system.addin داره
درباره dot net addin model سرچ کنید...