PDA

View Full Version : Rational XDE Modeler کجا هست؟

SYSMAN
دوشنبه 23 مرداد 1385, 15:56 عصر
من Rational Rose Enterprise Edition را نصب کردم ولی قسمت Rational XDE Modeler را توی بخش های نصب شده ندیدم. آیا XDE را باید جداگانه بگیرم یا با همین مجموعه هست؟

smhoseyni
شنبه 28 مرداد 1385, 15:07 عصر
بله، XDE را باید جداگانه تهیه کنید (همراه با Rational Suite 2003 نیست)، توجه داشته باشید که دو نسخه جداگانه از XDE برای دو پلتفرم Java و .Net ارائه شده است.
با تشکر،

azam2005
سه شنبه 14 شهریور 1385, 10:11 صبح
من با XDE کار کردم البته تفاوتهایی زیادی با Rose rational Suite دارد آیا اطلاعاتی در زمینه XDE دارید تا جایی که میدونم برای .net مناسب است و تولید کد انجام میدهد
اما نمیدونم از این کدها میشه استفاده کرد؟
آیا آموزشی از XDE وجود دارد؟ بسیار متفاوت از Rose rational Suite است کمی مشکلتر است.

smhoseyni
سه شنبه 14 شهریور 1385, 10:51 صبح
من با XDE کار کردم البته تفاوتهایی زیادی با Rose rational Suite دارد آیا اطلاعاتی در زمینه XDE دارید تا جایی که میدونم برای .net مناسب است و تولید کد انجام میدهد
اما نمیدونم از این کدها میشه استفاده کرد؟
آیا آموزشی از XDE وجود دارد؟ بسیار متفاوت از Rose rational Suite است کمی مشکلتر است.
همانطور که اشاره کردید تفاوت‌های زیادی در نحوه استفاده با Rose دارد، ولی بخش مهمی از کارکردهای Rose (ترسیم مدل‌های UML و تولید کد) را می‌توان با استفاده از آن انجام داد.
قطعا کد تولید شده برای تولید قابل استفاده خواهد بود (البته نسخه .net فقط برای بر روی VS.net 2003 و 2002 کار می‌کند).
راهنمایی که همراه با خود ابزار است - برای شما که تجربه کار با Rose را هم دارید- کافی خواهد بود.
سعی کنید دستورالعمل‌های Help آن را استفاده کنید بجای آنکه سعی کنید راهی برای انجام کارها همانند Rose پیدا کنید.

kianian
سه شنبه 14 شهریور 1385, 19:24 عصر
سلام
آیا نسخه جدیدتر از XDe که از UML2.0 پشتیبانی کند ؟

whitehat
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 08:19 صبح
XDE که بر روی vs.2003 نصب می شود uml 2.0 را Support می کند ، نیازی به نسخه جدید تر نیست.

smhoseyni
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 09:05 صبح
XDE که بر روی vs.2003 نصب می شود uml 2.0 را Support می کند ، نیازی به نسخه جدید تر نیست.
البته بطور کامل از uml 2.0 پشتیبانی نمیکند (در واقع اون موقع که XDE2003 عرضه شد، بحث‌های مربوط به UML 2.0 تازه شروع شده بود و همانطور که میدانید هنوز هم نسخه نهایی و رسمی تمام استاندارهای آن ارائه نشده است:

http://www.omg.org/technology/documents/formal/uml.htm

XDE 2003 برخی امکانات مشابه UML2.0 را دارد (مانند حاشیه نویسی بهتر برای Sequence Diagram) ولی همانطور که گفتم نه بطور کامل (بعنوان مثال نوشتار استاندارد UML2 برای تعریف loop و یا If-then-else بر روی یک sequence diagram را ندارد، یا بطور کلی امکان طراحی timing diagram را ندارد).
XDE 2003 حتی UML 1.x را هم بطور کامل پشتیبانی نمی‌کند (امکان رسم Collaboration Diagram ندارد).
ولی ابزارهای جدید Rational مانند Rational Software Architect یا Rationa Software Modeler خیلی بهتر از UML 2.0 پشتیبانی می‌کنند که البته امکان تولید کد .net ندارند.