PDA

View Full Version : مبتدی: بعد از html و css

emadheydari
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 14:45 عصر
با سلام من در حال حاضر در حال یادگیری html و css هستم و پیشرفت خوبی را داشتم خدا رو شکر گفتم کم کم خودم رو برای javascript آماده کنم از مشاوره های که گرفتم گفتند برای طراحی وب زیاد نیاز نیست که در جاوا اسکریپت حرفه ای بشی و فقط در حد اینکه با کد ها آشنا و بتونی تغیرشون بدی کافیه اما با توجه به امکاناتی که js دیدم از اجرا سمت سرور تا بازی سازی تا برنامه های اندروید و... سوال داشتم که حرفه ای شدن در جاوا اسکریپ میتونه در حد یک مجرب در php یا asp کارا باشه منظورم اینکه اگر برای جاوا اسکریپت وقت بزارم میتونه از نظر بازار کار و امکانات و قدرت در زمینه وب(node.js) کارامد باشه منظورم این نیست که به سمت سمت سرور رنم بلاکه اگه پرسیدند در چه زبانی مجرب تری بگم جاوا اسکریپت

درکل آیا جاوا اسکریپت کار حرفه ای بازار کار مشابه ای نسبت سمت سرور نویسان داره و ابزار های لازم برای ساخت یک سایت خوب با یادگرفتن js در دست داره یا باید در یک زبان سمت سرور نیز حرفه ای بشه

ببخشید طولانی شد ممنون:خجالت:

kb0y667
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 19:00 عصر
جاوا اسکریپت چیز خیلی مهم / شاخ نیست

دانستن ش لازمه

ولی هنر اصلی "سمت سرور" هست

php رو پیشنهاد میکنم

SCoder
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 19:38 عصر
من خودم به شخصه یکی از عاشق های javascript هستم , شما با یاد گیری این زبان امروزه علاوه بر کار در سمت client که تخصص این زبان است میتوانید در سمت سرور واین طور که به تازگی متوجه شدم فریم ورکی نوشته شده برای نوشتن برنامه های embeded مثلا نوشتن برنامه برای Arduino که قبلا از c\c++ دراون استفاده میشد و از این زبان امروزه در بخش robotics و همچنین نوشتن برنامه های دکستاپ هم استفاده میشود و همانگونه که خودتان گفتید ساختن بازی ها و برنامه های اندروید , بنابراین با یادگیری این زبان میتوانید toolbox خود را غنی کنید ولی همانطور که دوستمان عرض کردند نمیتوان از قدرت و سادگی php در سمت سرور چشم پوشی کرد.
توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که :
خیلی از برنامه نویسان با توجه به سابقه کاری خود و استفاده از زبان هایی مثل java و یا c++ که شی گرای کامل میباشند و در آن ها از مفهوم class استفاده میشود از زبان جاوااسکریپت ایراد میگیرند
چون در این زبان مفهومی به نام کلاس وجود ندارد و کلاس با استفاده از function پیاده سازی میشود ولی با روی کار آمدن typescript که در آن میتوان از class استفاده کرد بسیاری از این سوء تفاهمات برطرف شد و با آمدن نسخه جدید این زبان مفهوم کلاس و module به این زبان اضافه خواهد شد ...
و برای مقایسه بهتر php , node.js هم به این مقاله رجوع کنید ....
http://www.sitepoint.com/sitepoint-smackdown-php-vs-node-js/?utm_source=sitepoint&utm_medium=relatedsidebar&utm_term=php

مرتضی کثیری
شنبه 28 شهریور 1394, 17:50 عصر
با سلم من یک سوال د اشتم

من میخوام مثلا وقتی یک فرمی سابمیت شد یک سری رویداد رخ دهد و در فانکشن خودم چند تا آلرت بنویسم اما فقط یکی از آلرت ها اجرا میشه لطفا بگین که چیکار کنم

و اینکه اگر مثلا کاربر با مرورگر اکسپلورر وارد شد خطا بده و بگه با مرورگر دیگر وارد شوید لطفا بگین چیکار کنم:ناراحت:

SCoder
یک شنبه 29 شهریور 1394, 02:23 صبح
دوست عزیز با این کد ساده جاوااسکریپت میتوانی بفهمی آیا IE است یا خیر و در مورد سوال اول تان هم بهتر است از div های که به مانند dialog هست استفاده کنید چون اکثر browser ها چند alert پشت سرهم را نادیده میگیرند ... و بهتر است وقتی فرم submit شد از متد perventDefault استفاده کنید تا به اقدامات default مرورگر انجام نشود ....
موفق باشید ...

var ieORnot = function(){
var nav = navigator.userAgent;
if(nav.indexOf('MSIE') !== -1)//this s Ie
{
alert('hi Ie!');
return;
}
alert('hi awesome browsers like chrome or firefox');
}

مرتضی کثیری
یک شنبه 29 شهریور 1394, 18:12 عصر
سلام خیلی ممنون مطلبتون خیلی به کارم اومد

یک سوال داشتم : ما در css می توانیم css های خارجی یا اکسترنال را با آنها کار کنیم

اما در جاوااسکریپت هم ممکن است جاوااسکریپت های خارجی ایجاد کنیم اگه هست لطفا بگین:ناراحت:؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

kb0y667
چهارشنبه 01 مهر 1394, 20:45 عصر
اینکه بسیار ساده س

<script src="http://test.com/file.js"></script>

یا اگه فایل از سایت خودت اجرا میشه :

<script src="/file.js"></script>

مرتضی کثیری
جمعه 10 مهر 1394, 11:52 صبح
خیلی ممنون یک یک سوال داشتم

اگر به سایت gli.ir یا jamejamonline.ir مراجعه کنید میبینید که چند عکس یا چند مطلب در حرکتند و بعد از چند ثانیه یکی یکی نشون داده میشوند و همچنین میتوان با موس ان ها را تغییر داد

به این کار در وب چی میگن؟؟؟؟؟

یا اگه روش اون رو میدونید لطفا بهم بگید چگونه یادش بگیرم؟؟؟؟

SCoder
جمعه 10 مهر 1394, 14:07 عصر
عکس هایی که در حرکتند را slider می گویند که برای ایجاد آن ها میتوان از javascript و یا به طور آماده از jquery UI و یا از bootstrap کمک گرفت ....

مرتضی کثیری
دوشنبه 13 مهر 1394, 18:55 عصر
سلام مچکرم دوست عزیز
یک سوال داشتم من این کد رو مینویسم در مورد جنسیت هست که اگر چک نشده باشد آلرت کند

آلرت را میکند اما بعد ار چک شدن یکی از این ریدیو ها دوباره آلرت میکنه

مرتضی کثیری
دوشنبه 13 مهر 1394, 18:56 عصر
با این کد میکنم , اما بعد از انتخاب ریدیو باز هم آلرت میده البته اون اکولاد اخر برای فانکشن است که من ننوشتم135755