PDA

View Full Version : معرفی MAP NETWORK برای یک کاربر

mo_jahan
چهارشنبه 01 بهمن 1382, 22:49 عصر
با سلام چگونه می شود تعریف یوزر را در شبکه جوری انجام داد که هنگامی که کاربری با آن یوزر وارد شبکه شد بصورت اتوماتیک یک درایو به درایوهای آن افزوده شود البته این پوشه SHare شده توسط مدیر شبکه انتخاب شود.
با تشکر

برنامه نویس جوان
پنج شنبه 02 بهمن 1382, 13:50 عصر
سلام

روی My Network Places رایت کلیک می کنید بعد Map Network Drive رو انتخاب کنید دقت کنید که توی صفحه اول تیک reconnect at logon رو حتما بزنید کار باهاش راحته خودتون متوجه می شید چکار باید بکنید(یوزر رو انتخاب می کنید فایلهایی رو که می خواید شیر بشن) وقتی کارتون تموم شد می تونید توی My computer بصورت درایو ببینید.(البته اگه با اون یوزر لوگ این :roll: کنید)

Gladiator
پنج شنبه 02 بهمن 1382, 20:40 عصر
با سلام

اگر میخوای برای همه کاربران این امکان رو داشته باشی . فکر نمیکنم بشه ( شایدم بشه من تا به حال امتحان نکردم ) .

ولی :

بهترین راه حلی که میتونید استفاده کنید نصب Active Directory و امکانات کنترل کننده اون ( Domain Controller ) هستش که در واقع مشکلترین کاریه که میشه توی سرورهای ویندوز انجام داد . ولی توصیه میکنم شما که امکانش رو دارید حداقل یکبار نصب کنید . واقعا لذت بخش و مفیده .

شما میتونید همونطور که یک کاربر رو تعریف میکنید یک دایرکتوری رو هم تعریف کنید که بعنوان یک فولدر اشتراکی در شبکه عمل میکنه . هر موقع هر کاربر وارد شده به دامنه شما بخواد از این دایرکتوری استفاده کنه خیلی راحت میتونه My Network Places رو باز کنه و گزینه Search Active Directory رو انتخاب کنه . به این روش میتونه همه کاربران و همه فولدرهای به اشتراکی و غیره موجود بروی شبکه رو ببینه و در صورت داشتن مجوز استفاده ازشون استفاده کنه .

شاید بزودی یک مقاله در مورد نحوه نصب و راه اندازی و تنظیمات پیشرفته Active Directory به همه دوستان ارائه کردم .

توصیه این خسته جان رو بپذیر .
موفق باشی .
گلادیاتور .