PDA

View Full Version : سوال: دیتاگرید ویو در سی شارپ

milad rezae
یک شنبه 15 شهریور 1394, 19:27 عصر
با سلام و خسته نباشید
من در یک پروژه با Sql Server و C#‎‎‎‎‎‎ می خواهم برای نمایش اطلاعات پایگاه داده از Datagridview استفاده کنم. وقتی در قسمت Add Quey دیتاگریدویو ، دستور Sql را تایپ می کنم با پیغام زیر مواجه می شوم :
the schema returned by the new query differs from the base query
در اصل من میخام که اطلاعات مربوط به سه جدول در پایگاه داده را که با هم مرتبط شده اند را ببینم. کد Sql من به این صورته :

SELECT TblFood_Food.Food_ID, TblFood_Food.Food_Name, TblFood_Food.Food_Price, TblStuff_Stuff.Stuff_Name, TblFood_Standard.Standard_Amount
FROM TblFood_Food INNER JOIN
TblFood_Standard ON TblFood_Food.Food_ID = TblFood_Standard.Standard_Food_ID INNER JOIN
TblStuff_Stuff ON TblFood_Standard.Standard_Stuff_ID = TblStuff_Stuff.Stuff_ID
(WHERE (TblFood_Food.Food_ID = @Food_ID)

ممنون از راهنمایی هاتون..... چون نمی دونستم که کجا دقیقا سوالا مطرح کنم هم اینجا هم در بخش Sql گذاشتم

ژیار رحیمی
یک شنبه 15 شهریور 1394, 20:28 عصر
دوست گرامی من با پراپرتی Add query دیتاگرید ویو کار نکردم ولی تا انجایی که میدانم نمیشه کدهای sql رو انجا قرار داد.برای اجرای کویری روی دیتابیس ملزوماتی داره که دیتا گرید نمیتونه به تنهایی و با دریافت یه sql خودش به دیتابیس وصل شه و کویری رو اجرا و نتیجه رو در خودش نمایش بده.اینگزینه Add Query در دیتاگرید ویو باید شما کویری رو تو دیتاست تعریف کرده باشی و در اینجا نام کویری رو بهش بدی.

milad rezae
یک شنبه 15 شهریور 1394, 22:40 عصر
ممنون ولی دیتاگریدویو به پایگاه داده وصله کاملا... تنظیمات مربوط به Dataset و Datatable درسته.... چطور میتونم توی Dataset کویری بنویسم؟؟؟ بازم ممنون