PDA

View Full Version : آدیت نشدن گریدویو

pfsms2010
پنج شنبه 26 شهریور 1394, 17:33 عصر
سلام

من ی جدول دارم که کلید اصلیش Number هست و وقتی این دستور ور وارد میکنم همه قسمت هایی که درآپدیت تغییر میدم تغییر میکنه بجز کلید اصلی

con.Open();
SqlCommand cmd = new SqlCommand
(@"update MobileTBL Set FirstName='" + txtName.Text + "', LastName='" + txtFamily.Text + "', Number='" + txtNum.Text + "', Emeil='" + txtEmail.Text + "', category='" + cmbCategory.SelectedItem + "' where Number=('" + txtNum.Text + "') ", con);
cmd.ExecuteNonQuery();
con.Close();
MessageBox.Show("...مخاطب با موفقیت به روز رسانی شد", "اطلاعات", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information);
txtName.Clear();
txtFamily.Clear();
txtNum.Clear();
txtEmail.Clear();
cmbCategory.SelectedIndex = -1;
txtName.Focus();

چکار یاید بکنم که قسمت Number هم در گرید ویو تغییر کنه ؟

ممنون

SabaSabouhi
جمعه 27 شهریور 1394, 13:55 عصر
سلام

من ی جدول دارم که کلید اصلیش Number هست و وقتی این دستور ور وارد میکنم همه قسمت هایی که درآپدیت تغییر میدم تغییر میکنه بجز کلید اصلی

con.Open();
SqlCommand cmd = new SqlCommand
(@"update MobileTBL Set FirstName='" + txtName.Text + "', LastName='" + txtFamily.Text + "', Number='" + txtNum.Text + "', Emeil='" + txtEmail.Text + "', category='" + cmbCategory.SelectedItem + "' where Number=('" + txtNum.Text + "') ", con);
cmd.ExecuteNonQuery();
con.Close();
MessageBox.Show("...مخاطب با موفقیت به روز رسانی شد", "اطلاعات", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information);
txtName.Clear();
txtFamily.Clear();
txtNum.Clear();
txtEmail.Clear();
cmbCategory.SelectedIndex = -1;
txtName.Focus();

چکار یاید بکنم که قسمت Number هم در گرید ویو تغییر کنه ؟

ممنون

سلام
1. من تو این کد gridview نمی‌بینم. چند تا textbox فقط وجود داره.
2. این کد به شدت مستعد حملات از نوع sql injection هست. روش کارت رو به روز کن. سعی کن از EF استفاده کنی.
3. تو فرمان update از number بجای id استفاده کردی که در جای خودش کار اشتباهی هست. اما وقتی این کار رو می‌کنی طبیعی هست که مقدارش عوض نشه، چرا انتطار داری مقدارش تغییر کنه؟

صبا صبوحی