PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد انتخاب منو

Kaziveh
یک شنبه 29 شهریور 1394, 22:02 عصر
سلام . میخوام یه نرم افزار طراحی کنم ، حال میخوام منو ها رو در سمت راست نشون بدم که بتونم دسته بندی تعریف کنم ، مثلا یه دسته تعریف کنم به اسم اطلاعات پایاه و وقتی که روش کلیک کرد آیتم های داخلش رو نشون بده ، و الی آخر . آیا کمپوننتی چیزی داریم برای این منظور ؟
ممنون

شهرام فرخنده
یک شنبه 29 شهریور 1394, 22:32 عصر
سلام درست متوجه منظورتون نمیشم اما اگر برای ساخت منو در vs منظورتونه ، اینجوری میشه با استفاده از ابزار MenuStrip میشه و پروپرتی Right to left

Kaziveh
یک شنبه 29 شهریور 1394, 22:37 عصر
میخوام منوم به صورت عمودی باشه و آیتم های داخلش هم زیر باز بشه نه روبه روش . دقیقا مانند منوهای وب که روی یک آیتم کلیلک میکنی ،آیتم های داخلش باز میشه و نشون میده به صورت کشویی رو به پایین باز میشه .

ghossein
یک شنبه 29 شهریور 1394, 22:44 عصر
سلام
خسته نباشید

از dotnetbar استفاده کنید. علاوه بر چیزی که شما می خواهید امکانات دیگه ی هم داره که می تونه به درد بخوره.

ژیار رحیمی
یک شنبه 29 شهریور 1394, 22:50 عصر
سلام تا اونجایی که من میدونم اکثر منوها دسته بندی (ساختار درختی مانند )رو دارن اگه این قابلیت رو به کاربر بدی که خودش منوهای دسته بندی و چیدمان کنه باید از جدول(دیتابیس) یا فایل واسه چیدمان استفاده کنی.MenuStrip جوابگوی کار شما خواهد بود

شهرام فرخنده
یک شنبه 29 شهریور 1394, 22:55 عصر
سلام من که ندیدیم،اگه حالش داری لینک زیر یه نگاه کن شاید به دردت بخوره
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.windows.forms.menustrip(v=vs.110).aspx