PDA

View Full Version : استفاده از File Table -SQL 2014 در دلفی XE7 جهت ذخیره و آرشیو فایل

Ramin_khan
دوشنبه 30 شهریور 1394, 09:04 صبح
سلام دوستان
من دارم روی برنامه ای کار میکنم قسمتی از اون آرشیو و ذخیره اطلاعات به صورت پیوست هست(فایل Word ,Exel , PDF , ...)
حجم فایل ها زیاد نیست ولی تعدادشون زیاده
سرعت، امنیت و حقوق دسترسی هر کاربر برام اهمیت داره
راه های مختلفی پیشنهاد شده(Stream و FTP و ...) ولی به نظرم این قابلیت تقریبا جدیدی SQL سرعت و دقت خوبی داره

حالا از شما سروران درخواست دارم بنده رو راهنمایی بفرمایید که باید چطوری کار رو پیش ببرم؟

1- چطوری FIleTable رو در دیتابیس ایجاد کنم (تقریبا یه کارایی کردم)
2- مهم تر از همه اینکه چطوری از اون توی دلفی استفاده کنم،یعنی چطوری یه فایل رو ذخیره کنم و چطوری بازخوانی کنم!!

برنامه به صورت سرور کلاینتی هست و تحت بستر اینتر استفاده میشه
سرور شخصی و آی پی هم هست برای سرور در بستر اینترنت

Mask
دوشنبه 30 شهریور 1394, 09:43 صبح
سلام دوستان
من دارم روی برنامه ای کار میکنم قسمتی از اون آرشیو و ذخیره اطلاعات به صورت پیوست هست(فایل Word ,Exel , PDF , ...)
حجم فایل ها زیاد نیست ولی تعدادشون زیاده
سرعت، امنیت و حقوق دسترسی هر کاربر برام اهمیت داره
راه های مختلفی پیشنهاد شده(Stream و FTP و ...) ولی به نظرم این قابلیت تقریبا جدیدی SQL سرعت و دقت خوبی داره

حالا از شما سروران درخواست دارم بنده رو راهنمایی بفرمایید که باید چطوری کار رو پیش ببرم؟

1- چطوری FIleTable رو در دیتابیس ایجاد کنم (تقریبا یه کارایی کردم)
2- مهم تر از همه اینکه چطوری از اون توی دلفی استفاده کنم،یعنی چطوری یه فایل رو ذخیره کنم و چطوری بازخوانی کنم!!

برنامه به صورت سرور کلاینتی هست و تحت بستر اینتر استفاده میشه
سرور شخصی و آی پی هم هست برای سرور در بستر اینترنت

چون دارید میگید اینترنت :ممکنه دقت و سرعت خوبی داشته باشه، اما امنیتش صفره.
فقط کافیه کانکشن استرینگ یک کلاینت کرک بشه. به همین راحتی. تمام اطلاعات بانک تخلیه میشه.
البته بستگی داره چقدر امنیت براتون اهمیت داشته باشه.؟

Ramin_khan
دوشنبه 30 شهریور 1394, 10:09 صبح
چون دارید میگید اینترنت :ممکنه دقت و سرعت خوبی داشته باشه، اما امنیتش صفره.
فقط کافیه کانکشن استرینگ یک کلاینت کرک بشه. به همین راحتی. تمام اطلاعات بانک تخلیه میشه.
البته بستگی داره چقدر امنیت براتون اهمیت داشته باشه.؟

امنیت مهم هست ولی راه اندازی سریع تر مهم تر هستش
پیشنهاد شما چی هست برای این کار؟
یعنی روش هایی مثل FTP و Stream امنیت بیشتری دارند؟

نمیشه امنیت رو تا حدودی برای کانکشن استرینگ برقرار کرد؟
اگر کانکشن استرین تو دل برنامه باشه و از فایل بیرونی نخونه چطور؟

آخرش اگر نشد میشه از طریق رمزکننده های سخت افزار امنیت رو برقرار کرد؟

Ramin_khan
چهارشنبه 01 مهر 1394, 07:39 صبح
از اساتید سایت کسی نیست که راهنمایی کنه چطوری بتونم از Filetable در دلفی استفاده کنم و فایل ها رو توی اون ذخیره کنم و بتونم فراخوانی کنم؟!

یوسف زالی
چهارشنبه 01 مهر 1394, 09:45 صبح
در این مورد خیلی بحث شده. جستجو کنید.
اگر پیدا نکردید، دقیقا بگید که در چه موردی مشکل دارید.
ذخیره فایل در دی بی؟ اگر اینه، در سایت موجوده و باید با دقت بگردید.
اگر نه، سوالتون رو واضح تر مطرح کنید.

Ramin_khan
چهارشنبه 01 مهر 1394, 14:03 عصر
یکی از سوال های من همین ذخیره فایل در دیتابیس SQL هست ولی نه از هر روشی،فقط دنبال Filetable هستم
ایا نحوه ذخیره سازی فایل از طریق دلفی و Filetable توس سایت هست؟
آخه من چیزی پیدا نکردم!

DJ2008
شنبه 25 مهر 1394, 14:52 عصر
براي ساخت جدول filetable ميتوني از نمونه زير كه بطور كامل توضيح داده استفاده كني.يه جدول داري كه اتوماتيك درست ميشه و با درگ و ... فايل در پوشه موردنظر ، جزئيات در جدول ذخيره ميشه .
حالا بابد در دلفي يا sql server براش ارتباط درست كني.منم تازه اين مطلب فهميدم بدرد من خورد شايد برات مفيد باشه.
136100

fahimi
جمعه 01 آبان 1394, 04:51 صبح
ساخت جدول Sql Server و ذخیره و بازیابی فایل توسط دلفی فرآیند ساده ای دارد ولی چالش اصلی چگونگی استفاده از کلید خارجی در تیبل از نوع FileTable در SqlServer می باشد.
به هر حال تصویر یا هر فایلی به تیبل وابستگی دارد برای مثال مجموعه فایل و تصویر مرتبط با قرارداد با ای دی 1240 من خودم از طریق تریگر stream_id در جدول دیگر ذخیره می کنم که بنظرم روش منطقی ینظر نمی آید